Muzaika
Zespół MUZAika pod okiem Pani dyrygent Marzeny Graczyk działa w sekcji Muzycznej MDK w Rumii.
24/01/2026
W minioną środę pożegnaliśmy sezon świąteczny. Wystąpiłyśmy w Bibliotece w Rumi Janowo. Było nam bardzo miło dzielić scenę z przyjaciółmi z chóru Rumianie prowadzonych również przez naszą Panią Dyrygent Marzena Graczyk.
Dziękujemy za przybycie i połączenie się z nami w tej wzruszającej opowieści.
Okres śpiewania pastorałek i kolęd jest zawsze pełen magii i ulotnych serdecznych wrażeń. Będziemy tęsknić za tym wyjątkowym klimatem przez długie miesiące.
Na szczęście już od najbliższych prób wyciągamy z teczek piosenki wiosenne, o miłości, o pięknym świecie, który nas otacza.
Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi.
Spotykamy się w poniedziałki i środy o godzinie 17.oo w Dworku Pod Lipami w Parku Starowiejskim w Rumi.
Muzaikowe Nutki pozdrawiają gorąco 💗
11/01/2026
Wczoraj w Centrum Handlowe Port Rumia odbył się świąteczno-noworoczny koncert chórów i zespołów działających przy MDK RUMIA.
Scenę dzielili że sobą:
* dyrygent Marzena Graczyk prowadząca kolejno: nas - zespół dwugłosowy kobiecy Muzaika, Chór kaszubski Rumianie, zespół VOX Universum;
* dyrygent Krzysztof Brzozowski rozpoczynający koncert z Zespołem śpiewaczy Św. Cecylia Rumia.
Koncert obfitował w tradycyjne kolędy, pastorałki, oraz utwory świąteczne polskie, kaszubskie oraz przetłumaczone z różnych języków świata. Pięknie było śpiewać i wysłuchać fantastycznych występów. Muzyka zawsze łączy i wzrusza - tak było i tym razem 💞
W styczniu kolędy smakują inaczej - po okresie intensywnych przygotowań do świąt i nowego roku wreszcie można wsłuchać się ze spokojem w opowieść o Dzieciątku i o tym co przyniósł ze sobą na świat. Słuchamy ich z przejęciem, bo Magią świąt jest właśnie uważne przeżycie cudownych wydarzeń sprzed 2000 lat.
Serdecznie zapraszamy Państwa na nasz ostatni w tym sezonie koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się 21. stycznia o godzinie 18.oo w bibliotece miejskiej w Rumii Janowo przy ul. Pomorskiej 11.
Gorące pozdrowienia ślą dla naszych drogich słuchaczy śnieżne Nutki ❄️🎶💗
06/01/2026
Serdecznie zapraszamy na koncert 💗
26/12/2025
Święta, święta i po świętach ... 🔔🌲
Wspominamy jeszcze koncert, który odbył się w połowie grudnia na Jarmarku w Parku Staromiejskim przy MDK RUMIA, a na następne zapraszamy już 10 stycznia do Centrum Handlowe Port Rumia (Auchan) oraz 21.01.2026 do Biblioteki miejskiej w Rumii Janowo.
Mamy nadzieję, że to były dobre święta pełne obecności Rodziny Świętej, pieknych kolęd oraz spotkań z bliskimi i ze sobą.
Wszystkie Muzaikowe Nutki pozdrawiają serdecznie i czekają na nasze kolejne spotkania 💗
Drodzy fani Muzaiki,
dziś wielki dzień - rozpoczął się świąteczny sezon koncertowy, co jest wzniosłym wydarzeniem dla naszego zespołu. To ogromna radość i duma występować w jednym szeregu z osobami przekazującymi Muzykę w sposób prawdziwy i głęboki. Interpretacje utworów przetłumaczonych z języków świata, ale i naszych rodzimych, śpiewanych w czasach, który dawno przykrył kurz, jest jak podróżowanie bez ograniczeń czasowych i przestrzennych.
Dziękujemy serdecznie Pani dyrygent Marzena Graczyk za zaangażowanie i umiejętność nawigowania w tych podróżach. Móc korzystać z Pani talentu przewodnictwa w świecie muzyki to ogromne szczęście.
Zapraszamy serdecznie na nasze kolejne wystąpienia - najbliższe już w sobotę o godzinie 15.oo na Jarmarku Świątecznym w Parku Starowiejskim w Rumii.
Świąteczne Nutki ślą pozdrowienia na wszystkie strony świata 💖🌲✨
24/11/2025
Serdecznie zapraszamy na koncert 🩷❄️🎶
Koncert „Magia Świąt” w Rumi 🌟✨
Wieczór pełen tradycji, pięknych głosów i świątecznego ciepła. 🤶🧡
📆11 grudnia (czwartek), godz. 18:00
📌 Scena MDK RUMIA, Galeria Rumia (poziom +1)
Na scenie wystąpią dwa niezwykłe chóry pod batutą Marzeny Graczyk:
🎼 Chór kaszubski Rumianie i 🎼 Żeński zespół wokalny Muzaika.
Wstęp wolny! 🆓
(fot. MDK Rumia, archiwum)
16/10/2025
Jeszcze krótka fotorelacja z XIX. Zjazdu Kaszubskich Śpiewaków w Sulęczynie 🎶&❤️
28/07/2025
Drodzy Przyjaciele Muzaiki 💗
Chwalimy się dziś kolejnym teledyskiem naszej zespołowej nutki Izabela Gnatek !
Jej miłość do śpiewu i zaangażowanie w tworzenie pięknych muzycznych opowieści przerodziło się w utwór, do którego wysłuchania serdecznie zapraszamy. Koniecznie napiszcie o swoich wrażeniach w komentarzu.
Iza - serdecznie gratulujemy Ci efektów pracy nad tą ciepłą, rodzinną i piękną piosenką.
Nie zatrzymuj się! 🌹
IzaBelCanta - Skradziony Czas Na Miłość (prod. SaVaa) Razem z SaVaa i wszystkimi zaangażowanymi artystami zapraszamy do zanurzenia się w dźwiękach i obrazach naszej piosenki "Skradziony Czas na Miłość"! Do napis...
28/05/2025
W minioną niedzielę miałyśmy wielką radość zaśpiewać na XVI. Festiwalu Pieśni Maryjnych im. św. Jana Pawła II w parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Rumi.
Wnętrze świątyni rozbrzmiało poruszającymi pieśniami pięciu chórów/zespołów:
Chór Cantate Corde z Gdyni,
Chór Symfonia z Gdyni,
Chór Apassianto z Gniewina,
Zespół Śpiewaczy Św. Cecylia Rumia
i oczywiście my - Zespół Wokalny MUZAika z Rumi.
Wykonaliśmy utwory:
Ave Maria (F. Liszt),
Maryjo Królowo Polski (J. Zieja, I. Pfeiffer),
Matko Boga (E. Pryczkowski, J. Stachurski),
wszystkie w opracowaniu naszej dyrygent Marzena Graczyk.
Występ był zwieńczeniem szeregu spotkań, podczas których uczyliśmy się czuć i rozumieć wykonywane pieśni. Nasza droga Pani Marzenka zabierała nas niejednokrotnie w podróż wyobraźnią tam, gdzie modlitwa nabiera mocy.
Przygotowania do festiwalu były dla nas niecodziennym wyzwaniem, ponieważ większość z nas nie wykonywała wcześniej utworów sakralnych. Ich charakter jest pełen wdzięczności i uwielbienia, ale też prośbą ludzi o opiekę i przywództwo Maryi, Matki Jezusa.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym festiwal udał się tak pięknie.
Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na następny występ już w czwartek 🌹
Zachęcam do oglądnięcia szerszej fotorelacji pod linkiem:
https://www.facebook.com/share/p/15WPeH1zF7/
MDK RUMIA Miasto Rumia Rodzina w mieście Rumia Tymczasem w Rumi
25/05/2025
Już dziś o godzinie 15.oo wystąpimy na XVI Festiwalu Pieśni Maryjnych im. św. Jana Pawła w Rumi.
Koncert odbędzie się w parafii pw. Podwyższenia Najświętszego Krzyża.
Serdecznie zapraszamy 🌹
Rumia stanie się centrum duchowej i muzycznej uczty Rumia będzie gospodarzem XVI Festiwalu Pieśni Maryjnych im. św. Jana Pawła II. Koncerty odbędą się w niedzielę, 25 maja 2025 roku.
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Strona Internetowa
Adres
Mickiewicza 19
Rumia
84-232
Godziny Otwarcia
| Poniedziałek | 17:00 - 19:00 |
| Środa | 17:00 - 19:00 |