Lia Avram
CENTRU de TERAPII si DEZVOLTARE PERSONALA
26/12/2022
Ultima postare din acest an!
Ce ducem mai departe?
Ce lăsăm în urmă?
Sărbători magice și pline de binecuvântări în continuare dragilor!
Un an NOU 2023 FANTASTIC vă urez!
VĂ MULȚUMESC PENTRU FRUMOASA ȘI FRUCTUOASA COLABORARE DIN ACEST AN 2022!
VĂ MULȚUMESC CĂ SUNTEȚI FIDELI URMĂRITORI AI POSTĂRILOR MELE, CĂ ÎMI SUNTETI CLIENȚI ȘI SUNTEȚI APROAPE DE MINE!
VĂ MULȚUMESC PENTRU TOATE APRECIERILE SI MESAJELE DIN PRIVAT!
MĂ BUCUR CĂ POT SĂ ÎMI FAC MESERIA ATÂT DE MINUNAT.
MULȚUMIM LUI DUMNEZEU SI UNIVERSULUI PENTRU CĂ LUCREAZĂ ÎN MOD DEOSEBIT!
FELICITĂRI VOUĂ PENTRU CĂLĂTORIA DE VINDECARE ÎN CARE V-AȚI IMPLICAT ȘI TOATE TRANSFORMĂRILE FĂCUTE ÎN EVOLUȚIA PERSONALĂ!
FELICITĂRI PENTRU CEEA CE DEVENIȚI CONSTANT PRIN PROPRIILE ALEGERI!
✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️✨️
👉Este ultima postare din acest an!👈
Nu plec nicăieri, voi fi activă in STUDIOUL DE TERAPII de mâine 27 decembrie,
dar SIMT să iau o pauză de la mediul online ( facebook, Instagram, tik tok) și exact asta voi face!
Vreau să stau cu mine să văd ce DUC în noul an și ce LAS în urmă!..oameni, grupuri, energii, relații, proiecte, situații, obiceiuri, etc.
Vă îndemn la o reflectare asupra acestor lucruri. ( voi reveni cu detalii legate de un LIVE legat de acest subiect )
Tot ce nu mai este voie Divină, tot ce nu ne mai reprezintă și ne "îngreunează" călătoria nu merită efortul de a duce mai departe!
Ne vedem în anul NOU 2023, INNOIȚI!
LA MULTI ANI ÎMPLINIȚI!
🥳🥳🥳❤❤❤✨️✨️✨️
25/12/2022
Am stat și m-am gândit dacă să scriu sau nu acest mesaj azi, tocmai azi în ziua în care unii dintre noi SĂRBĂTORIM ceva acolo în suflet...ori singur, ori cu cei dragi!
DA!...scrie...a șoptit o voce!
👉Tot ce a fost, tot ce există și va exista pe calea celor văzute sau nevăzute este îngăduit de Cineva, de Creator în credința și percepția mea.
Nu știu ce religie ai, cărei entități divine te închini, în care crezi sau nu, în final sunt atâtea căi de a-ți găsi pacea, linistea, desăvârșirea și conectarea, cu Dumnezeu, cu Sinele tău Interior, cu Creatorul, cu Sufletul tău....câte ființe există pe pământ!
Și oricât ne mândrim că suntem de credincioși sau spirituali...încetăm să mai fim spirituali când judecăm felul și modul unui om de a-și trăi credința!
Suntem CREATORI nu JUDECATORI!
Omul nu este făcut să judece ceea ce Dumnezeu a creat și a îngăduit!
În momentul acela și-a rupt legătură cu sursa lui Divină!
A rupt legătură cu Creatorul său!
Pentru că nu poți să judeci ceea ce EȘTI!
Că ești credincios sau nu, că ești ateu sau nu, provii de undeva sau crezi în ceva!
Iar aceasta credință te servește sau NU în trăirea ta zilnică, deciziile tale, progresul tău, pacea sufletului tău.
Religia sau ateismul dacă nu este un instrument care sa exprime manifestarea sufletului și a credinței personale, atunci nu te ajuta la nimic, mai mult te încurcă!
Aruncă-o la gunoi!
Fiecare om de pe acest pământ simte o rezonanță sau apropiere mai mică sau mai mare în credința lui, educația lui spirituală cu unul sau mai multe ființe de Lumină!
Ne uităm în jurul nostru și vedem clar aceste lucruri!
Și cu cât permitem oamenilor să fie ceea ce sunt , să exprime din suflet credința lor fără să îi judecăm, cu atât suntem mai umani, mai calzi, mai iubitori, mai spirituali, mai îndumnezeiți!
TOTI SUNTEM UNUL!
ISUS este un model de iertare, iubire, sacrificiu prin dragoste, lumină, înțelepciune, un model de adevăr, un ghid de viață, un model de lider, om și Dumnezeu!
Făcuți după chipul și asemănarea Lui, aceste atribute zac în noi!
Datoria noastră este să le scoatem la suprafață!
Cu cât scoți mai mult la suprafață din ESENȚA care ești cu atât te vezi mai spiritual, mai divin, o creație magică, un instrument minunat în mână divinității!
Desăvârșirea ta vine când ai descoperit cine EȘTI CU ADEVĂRAT!!
Dar de aici începe munca, trezirea ta spirituală, sudoarea frunții tale...si totul cu scopul suprem în final de a avea PACE CU TINE ÎNSUȚI ȘI CU DUMNEZEU!
Luați-vă modele în viață de urmat căci veți deveni ca ei:
ISUS, alte ființe de Lumină, lideri, oameni de la care aveți ce învăța și sunt cu adevărat un model pentru ceea ce vreți să deveniți!
Urmați învățăturile care au rezultate și vă aduc sănătatea, pacea, dragostea , prosperitatea, progresul și împlinirea!
Personal țintesc SUS!
SUS zic, când mă refer la umane, morale, spirituale etc. Mod de a-mi trăi viața, de a ma respecta și iubi pentru ceea ce sunt, de a-i respecta și iubi pe ceilalți de lângă mine. Mod de a-mi ajuta semeni cu ceea ce știu, de a face să înflorească micul colț de Univers care mi-a fost încredințat prin voie Divină!
Și câte și mai câte am putea să vorbim despre acest subiect.
Calea spirituală este atât de personală și interioară, ea implică oameni, repere, ghizi umani și spirituali.
Dacă simți că bâjbâi la nivel spiritual și crezi că aș fi unul din acei ghizi umani care te pot ajuta să îți clarifici acest aspect al vieții tale, cu drag iți stau la dispoziție!
Al tău Terapeut și Poet de Suflet
Lia Avram
Hristos s-a născut în NOI!
🤍🙏🤍
Sărbători pline de iubire!
24/12/2022
De aici din Studioul de Terapii Lia Avram, cu toată dragostea vreau să urez tuturor clienților și urmăritorilor mei fideli SĂRBĂTORI CU MULTĂ IUBIRE, BUCURIE, PACE ÎN SUFLET!
Dragii mei, vă îndemn la mai multă apropiere și conectare cu cei dragi, nu știți cât timp îi mai aveți în preajmă!
Poate mai multă conectare cu voi înșivă, dacă vă este dor de voi,, de Sufletul vostru, de Dumnezeu.
Trăiți un Crăciun altfel!
Un Crăciun lăuntric!
Nașterea lui Christos este un simbol și un mesaj puternic al schimbării și renașterii interioare, a conștiinței christice din noi.
Faceți să fie Crăciunul și aceste sărbători un SENTIMENT frumos, împlinitor, vindecător, de neuitat.
Pentru că ce adunăm în suflet, cu aceea rămânem și mergem mai departe.
Aceea suntem de fapt!
SUNTEM CEEA CE SIMȚIM!
Zile frumoase pline de Iubire, Lumină, Belșug și Bucurie!
Crăciun binecuvântat!
An nou fericit și de neuitat!
VĂ IUBESC ȘI MULȚUMESC CĂ EXISTAȚI !
Al vostru
Terapeut si Poet de Suflet
Lia Avram
✍️❤🎙🙏✨️🎁🎄🎅🥳
Dragii mei, din motive personale, LIVE-ul de joia îl voi ține AZI, de la 19:00
Vă mulțumesc de înțelegere și vă aștept cu dragă inima alături de mine.
Va fi un subiect profund!
"Cum și de ce să asculți vocea lui Dumnezeu?"
Merită ascultat acest POEM!
Îl redistribui!
"Eu, cu mine și cu Dumnezeu!:
Nu e vorba doar de mine,
ci te vei regăsi pe tine!
POEM
Eu, cu mine și cu Dumnezeu!
✨️❤🙏
Merită ascultat acest testimonial!
🤩🙏😊💯
Deși se termină cu bârâială la sfârșit!
😄
"ÎMI DAU VOIE SĂ MĂ ODIHNESC ȘI SĂ RESPIR UȘURATĂ!
TOTUL ESTE BINE ÎN LUMEA MEA!"
Multă vreme am repetat aceste afirmații care parcă așezau ceva mereu înăuntrul meu!
Astăzi le dau mai departe la clientele și clienții mei.
Magie facem cu ele!!!
😄
Trăim toți în aceeași lume agitată, plină cu responsabilități, stres și presiune, într-o măsură mai mică sau mai mare pentru fiecare.
👉În final cei care facem asta suntem de fapt chiar noi înșine.
Însă putem alege să avem momente de pauză, de relax și reîncărcare, de echilibrare.
👉Momente când ne dăm voie să ne odihnim și să respirăm ușurați.
EMA iubește ...adoră mai bine zis MASAJUL INTUITIV ȘI ENERGETIC DE RELAXARE.
Este o prietenă dragă sufletului meu și o clientă de 6 ani la toate terapiile mele.
MASAJUL INTUITIV ȘI ENERGETIC DE RELAXARE este o abordare holistică a masajului clasic de relaxare.
Ofer o terapie plină de iubire față de corp, care aduce relaxare și curățare prin armonizarea tuturor energiilor.
Tehnicile aplicate cu blândețe aduc imediat detașare mentală și conectare cu simțurile corpului, iar la finalul ședinței apare sentimentul de ușurare și libertate totală!
Voi explica într-un video mai multe beneficii!
Să avem un weekend ușurat și relaxat, căci de noi depinde cât preț punem pe noi înșine!
Amintiți-vă mereu:
👉corpul va crede ce mintea îi va spune că este adevărat.
✨️"ÎMI DAU VOIE SĂ MĂ ODIHNESC ȘI SĂ RESPIR UȘURAT/Ă!
TOTUL ESTE BINE ÎN LUMEA MEA!"✨️
✍️❤🎙
Ne vedem la 19:00 fix, voi intra LIVE aici!
Vă invit cu drag alături de mine!
✍️🎙❤
Dragilor, deseara intru LIVE de la 19:00!
Până atunci să vă spun ce fac pe lângă sesiunile de terapie aceste zile.
Mai mult ca niciodată de Crăciun se cumpără cărți, cărți și se fac cadou.
👉CĂRȚILE NE SCHIMBĂ MINȚILE ȘI APOI VIEȚILE!
Se cumpără cupoane pentru Terapii, CADOU!
Pentru asta am făcut REDUCERE de 20% la pachetele de Crăciun ca să se poată bucura cât mai multa lume de ele în seara de Crăciun.
🎁🎄✨️🙏❤
Lumea dă altă valoare sufletului, stării de bine, evoluției și dezvoltării personale, vindecării, sănătății, echilibrului mental și emoțional, relațiilor etc. Vor să facă îmbunătățiri.
Suntem în ascensiune ca suflete, curățăm vechile tipare, blocajele mentale și emoționale, ne redescoperim Sinele și cine suntem noi cu adevărat.
Dacă ar fi să găsesc un cuvânt potrivit, cel mai potrivit în munca mea cu clienții ar fi:
ÎMPUTERNICESC, da împuternicesc și creez un mediu în care fiecare suflet să se descopere pe sine, să se vindece, să aibă încredere în el, să fie fericit, să aibă succes ..și pe fiecare d**a nevoia lui.
Ador sa fac asta!
Mulțumesc lui Dumnezeu pentru harurile mele și cm m-a format toți acești ani!
Diseară ne vedem în LIVE de la 19:00 unde voi vorbi despre
Puterea Prezentului - Arta de a te Bucura și a fi sănătos și cm am reușit eu să fac asta.
Vă aștept cu mare drag!
"Bucurați-vă in Domnul și iarăși zic Bucurați-vă..." - Filipeni 4:4
P.S.
Pentru comenzi pachete de Crăciun scrieți un mesaj privat sau în comentariu mai jos.
Voi atașa și poza cu pachetele!
Zi binecuvântată să aveți!
❤
PUTEREA PREZENTULUI!
Arta de a trăi în Prezent - Arta de a te Bucura - Arta de a trăi fără stres - Arta de a te Relaxa
👉Cât de mult îți dorești să trăiești în PREZENT...să simți viața care curge prin venele tale și în toți porii tăi?
Sau o lași să fugă pe lângă tine și apoi să ii reproșezi ca este potrivnică cu tine.
Arta de a trăi în PREZENT este una din Legile cele mai importante ale Universului.
Stă atâta putere și beneficiu în ea!
Oricine o poate învăța dacă își dorește.
Nu este nevoie să fii un "maestru spiritual" pentru asta!
Joi ne întâlnim în LIVE, de la 19:00 pentru a continua dezbaterea acestui subiect!
Vă invit cu drag să fiți alături de mine!
Ascultă video-ul de mai jos!
👇
Click here to claim your Sponsored Listing.
Category
Contact the public figure
Telephone
Website
Address
Strada Apostol Andrei Nr. 28B
Oradea
410005
Opening Hours
| Monday | 10:00 - 18:00 |
| Tuesday | 10:00 - 18:00 |
| Wednesday | 10:00 - 18:00 |
| Thursday | 10:00 - 18:00 |
| Friday | 10:00 - 18:00 |
| Saturday | 10:00 - 14:00 |