4Performance

4Performance

Udostępnij

Pozdrawiam,

Witajcie,
Na tej stronie będą publikowane zdjęcia z naszych prac w nowo powstającym warsztacie na terenie Grochowa,
Zajmować się będziemy:
Obsługą samochodów osobowych i sportowych,
Naprawą zawieszenia,
Naprawą układów hamulcowych,
Remontami silników,
Rozrządami,
Tuningowi mechanicznemu jak i wizualnemu,
Obsługą aut przygotowanych do KJS, Rajdów, i innych dyscyplin sportu samochodowego,
Zapraszam do sprawdzenia nasz już niedługo!

Photos from 4Performance's post 17/05/2026

I cyk, temat rozwiązany… każdy ale to każdy klient który ma hondę ze skrzynią CVT, zazwyczaj modelem jest Civic X ma wyciek/zapocenie między silnikiem a skrzynią biegów.
Z racji rozbierania nie jednej hondy a w sumie już praktycznie każdego modelu jaki jeździ w europie i tego iż widziałem wiele niedociągnięć tj. Niedokręcona śrubka w bloku silnika, czy oring z plastikową zaślepką który z biegiem lat stracił swoją elastyczność tutaj spodziewałem się podobnej sytuacji. Ku mojemu zdziwieniu i poparciu teorii że tylko auta z tymi skrzyniami na to cierpią jest to że to olej ze skrzyni który rozbryzguje konwerter i na około łączenia silnika i skrzyni mamy zabrudzenie składające się z oleju i kurzu. Na uszczelniaczu widać też bardzo dobrze kierunek rozbryzgu oleju zgodny z kierunkiem obrotu silnika. Czy warto to robić? No wypadało by, czy będzie ciekło? Niewiem, możliwe, dlaczego? Dlatego że nie ma żadnej akcji naprawczej na to i żadnego zamiennika tego uszczelniacza ani konwertera. Ile zajmuje taka naprawa? Samo zdjęcie skrzyni biegów i całego przedniego zawieszenia oraz elementów elektryki/doladowania/chłodzenia skrzyni biegów około 3godziny dla wprawnego mechanika, składanie, mycie itd pewnie około 5godzin. Do tego dochodzą części takie jak olej (dolewka), płyn chłodniczy (dolewka), uszczelniacz oryginalny, geometria. Więc: planując zakup auta „nowszej generacji” musisz brać pod uwagę jego budowę i problemy wynikające z jego konstrukcji.
Pozdrawiam,
Adam Burcewicz.

Photos from 4Performance's post 16/05/2026

Wymiana tulei mocujących sanki, przy okazji odkrycie ciekawej tulei w postaci nakrętki do przegubu i podkładania nakrętek pod gumy stabilizatora w celu wyeliminowania luzu. Urwane śruby ze względu na nieposmarowane gwinty i czas jaki nie były odkręcane.
Pacjent to Nissan tiida więc auto pokroju Fiata multipla co do egzemplarzy które jeszcze jeżdżą, wszystkie części dostępne w różnych hurtowniach poza Warszawą więc trzeba czekać, do tego sanki zupełnie niedostępne (jedna sztuka używanych na allegro) trzeba robić wszystko by uratować te co mamy.
Takie naprawy się zdarzają, takie naprawy chwilę trwają bo podczas prostej wymiany tulei auto wisi dodatkowy dzień czekając na części (które nie zawsze są dobrze katalogowane), do tego urywające się śruby są nieprzewidywaną dodatkową naprawą. Teraz nie będzie już problemów z odkręceniem bo każda śruba jest posmarowana smarem. Dlatego nie wyceniam naprawy przed jej zakończeniem i często robią się kolejki przez nieprzewidziane przestoje.
Pozdrawiam.

Photos from 4Performance's post 24/04/2026

Długo toczącą się sprawa z uszkodzonym silnikiem w Opel Insignia i zaprzestaniu współpracy z firmą z Rzeszowa która gdy po około 8latach wysyłania turbosprężarek popełnia błąd przy wymianie przewodu zaginając go i nie potrafiąca się do niego przyznać tylko wypisująca takie głupoty zostawiając mnie jako warsztat samemu sobie mimo opinii rzeczoznawcy powołanego przez mojego ubezpieczyciela i wmawiania mi że uszkodzenie powstało ze względu na inne elementy które są sprawne i były sprawdzone nie pozostawia mi nic jak zerwanie kontaktu, a na załączonych zdjęciach oraz opiniach sami możecie wyrobić sobie zdanie. Od tej pory wszystkie regeneracje czy naprawy w których wymagana jest ingerencja zewnętrznych firm a część nie jest fabrycznie nowa nie podlegają mojej gwarancji i wysyłane są dobrowolnie przez każdego z klientów a części traktowane są tak samo jak używane (czyli bez gwarancji). Sytuacja na rynku co do jakości jest tak dramatyczna że zaczynam bać się naprawiać samochody gdy widzę takie rzeczy.

Photos from 4Performance's post 20/04/2026

Dawno dawno nic nie pisałem na profilu firmowym, ale to nie oznacza że nic się nie dzieje, dzieje się bardzo dużo, oddaje i kończę wszystkie długie projekty i naprawy (nie będę już ich wykonywał, bo nie widzę sensu siedzenia po nocach szukając części i liczenia niepoliczalnej roboty, tutaj proszę się nie obrażać, ale nigdy nie wychodzi to czasowo tak jak przewiduje z racji swojej dokładności). Tutaj przykład auta które trafiło do mnie w zeszłym roku (nie jeździ zimą) na naprawę silnika bo przez wycieki nie przeszło już przeglądu, prócz tego starałem się naprawić inne przypadłości i oraz zużyte elementy, tak więc:
Wymiana rozrządu wraz ze wszystkimi śrubami, ślizgami itd, uszczelnienie pokryw zaworów wraz z wymiana uszczelnień układu wtryskowego, wymiana przewodów przelewowych, wymiana wszystkich uszczelek układu olejowego między głowicami, regeneracja turbosprężarki, naprawa lamp podświetlenia tablicy rejestracyjnej (jest niedostępna a naprawy wymagała wiązka i mocowania), naprawa układu klimatyzacji, układu chłodzenia, układu wspomagania, poprawienia wymaga program bo klient nie wiedział że nie ma dpf i to na dodatek źle zrobiony soft powoduje błędy komunikacji, usunięte zostały klapy wirowe które lubią wpadać do silnika i go uszkodzić, zawieszenie, układ hamulcowy też wymagał przeglądu, a wisienką na torcie była skrzynia biegów z uszkodzonymi synchronizatorami/biegami/łożyskami, których wymiana przekraczała by cenę używanej conajmniej 2-3krotnie, czas z szukaniem części dla takiego zakresu napraw to ponad 2tygodnie… koszty, ponad 30tyspln. Czy warto? Każdy traktuje swoje auto inaczej, ja uważam to za kawał dobrej roboty, a cena? Niewielka, wiem że rachunki za tego typu naprawy są dużo większe i coraz częstsze bo większość nowych aut jest problematyczna, a tutaj klient już wie co ma i większość problemów jest już za nim 😉
Pozdrawiam,
Adam Burcewicz.

03/02/2026

Witajcie. Z racji temperatur panujących na zewnątrz i mojego ogrzewania które nie jest w stanie ogrzać hali warsztatowej do komfortowej temperatury dziś będę niedostępny a warsztat zamknięty (decyzja jest przemyślana ze względu iż w przypadku mojej choroby czas napraw wydłuży się nie 1 dzień a np 7 czy 14…)
Poproszę o wyrozumiałość i do usłyszenia jutro (przy temp okolice -7stC wszystko wróci do normy).

Photos from 4Performance's post 26/01/2026

Witajcie! Mam dla Was kolejną świetną wiadomość! Z racji tego iż coraz częściej zmieniacie marki z np Hondy na inne, jak i auta mają coraz więcej elektroniki zakupiłem najnowszy tester do aut i co tydzień jest aktualizowany by być na bieżąco i móc naprawiać bardziej zaawansowane elektronicznie auta. Cena pełnej diagnostyki (wszystkie systemy, bez jazdy testowej jak i naprawy) to koszt 125pln, jeśli musi zostać rozszerzona o w/w czynności cena ustalana jest wg roboczogodziny (po diagnostyce dostajecie pełny raport wraz z kodami błędów ew/oraz sugestiami naprawy).
Pozdrawiam,
Adam Burcewicz.

Photos from 4Performance's post 05/01/2026

No niby nie lubię Renault… ale nie mogłem się oprzeć. Pełna odbudowa/przegląd pozakupowy 🥹🥹🥹🥰🥰🥰🥳🥳🥳

24/12/2025

Wszystkim klientom, ale i obserwatorom, konkurencji itd życzę zdrowych wesołych świąt w gronie rodziny, spokoju i odpoczynku od pracy i zmartwień 😉
Jednocześnie chciałbym podziękować klientom od których dostałem życzenia, czy czekoladki, to bardzo miłe i budujące że mimo iż jesteśmy dla siebie obcymi ludźmi to bardzo miło o sobie myślimy 💪💪💪
Do zobaczenia jeszcze w tym roku, hej!
Adam Burcewicz.

18/12/2025

No dobrze, jak niektórzy wiedzą ścigam się profesjonalnie modelami zdalnie sterowanymi, tutaj też ustawiam pełną geometrię kół, ale ale, chciał bym Was zapytać czy lub kiedy naprawdę profesjonalnie ktoś ustawiał geometrię w Waszym samochodzie? Profesjonalnie znaczy: wszystkie parametry są w granicach normy, ew sugestie co trzeba naprawić/zmienić by były, zawsze wydruk z pomiaru z objaśnieniem, faktura VAT za wykonaną usługę?
Dlaczego pytam?
Bo od przyszłego roku (prawdopodobnie od lutego) będę mógł wykonywać tę usługę dla Was na sprzęcie czołowej marki 😉
Więc: jeśli szukasz najwyższej jakości usługi albo masz problem z którym nikomu się nie chce poradzić zapraszam.
Skorzystasz?
Daj znać w komentarzu.

Ceny o jakich myślałem to: ustawienie zbieżności przód/tyl 250,
pełna geometria od 350,
sprawdzenie geometrii (jeśli żadne regulacje nie dają się ruszyć jak za cenę zbieżności tj 250)
Ceny są cenami brutto z Fv zawsze.

Photos from 4Performance's post 16/12/2025

VW Touran który przyjechał na naprawę zawieszenia tył (poparciale tuleje i stojące śruby od regulacji uniemożliwiały prawidłową regulację. Wymienione wszystkie wahacze na nowe + każda śruba prsesmarowana lub wymieniona na nową i przesmarowana.
Kolejnym elementem były wycieki z silnika oraz gryzące spaliny, tutaj najpierw wymyty został silnik bardzo dokładnie, znalezione miejsca wycieków oraz nieszczelnosc a były to min: chłodnicza egr (wyszło podczas sprawdzenia dymiarką), pokrywa zaworów z uszczelką (możliwe iż problemem była też odma stąd wymiana kpl) nowy zestaw montażowy tj uszczelki i oringi turbo/chlodniczki egr, nowy przewód chłodniczy (stary spuchł od kontaktu z olejem) wyczyszczony zawór EGR i klapa gasząca i inne. Teraz można bezpiecznie jeździć i sprawdzać czy nigdzie więcej nie pojawią się wycieki i nieszczelności. Koszt naprawy przekracza 9tysiecy PLN (Zapewne połowa osób zna kogoś kto zrobi to taniej, ale czy lepiej? Hmm. Nie raz urywałem rozmowę po paru szybkich krótkich pytaniach po naprawie gdy coś takiego słyszałem 😂😂😂)
Teraz czas na szybkie przeglądy i naprawę TypeR’a EP3 z przebiegiem uwaga: 450tys km!

Chcesz aby twoja firma była na górze listy Usługi Samochodowe w Warsaw?
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Telefon

Strona Internetowa

Adres


Jeleniogórska 8
Warsaw
03-851

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:30 - 18:00
Wtorek 08:30 - 18:00
Środa 08:30 - 18:00
Czwartek 08:30 - 18:00
Piątek 08:30 - 18:00