Gilbert Kolbe

Gilbert Kolbe

Udostępnij

Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Gilbert Kolbe, Osoba publiczna, Warsaw.

14/03/2026

Rezydentury dla pielęgniarek i pielęgniarzy?
Co o tym sądzicie?
Moim zdaniem rozwiązałoby to wiele kłopotów, zaczynając od jakości, kończąc na uzupełnieniu braków kadrowych w kluczowych miejscach Polski.

09/03/2026

Obiecałem w zeszłym tygodniu małe rozdanie! Oto i ono 😎

Dzięki uprzejmości i z .wydawnictwo.lekarskie mamy dla Was coś, co realnie pomoże w nauce lub codziennej praktyce. 📚

Co jest do zdobycia?
3 wybrane przez Was książki z oferty PZWL – wybieracie to, czego aktualnie najbardziej potrzebujecie do swojej biblioteczki!

Zasady są proste:

1. Korzystając z mojego stałego kodu „Gilbert” (daje Wam aż 23% zniżki na wszystko!), zróbcie zakupy na stronie PZWL.

2. W komentarzu pod tym postem napisz: jaka książka z oferty PZWL jest Twoim “must-have” i dlaczego? (Najciekawsze uzasadnienia wygrywają!).

3. Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten post na Story lub dasz znać znajomym z oddziału/studiów, że jest taka okazja! ☕️

Macie czas do 20.03!😎
To co, która książka jest must havem?😁

22/02/2026

Zbierałem się do tego ogłoszenia od pewnego czasu, ale chciałem, żeby trochę opadł kurz.

Od lutego współpracuję z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego🫶 objąłem stanowisko Asystenta naukowo-dydaktycznego w Zakładzie Pielęgniarstwa i Innych Zawodów Medycznych 💪
To dodatkowa praca, która ma dla mnie duże znaczenie, ponieważ pozwoli mi przygotować doktorat, który ma być naukowym potwierdzeniem korzyści (zarówno jakościowych, jak i ekonomicznych) z wykorzystania zaawansowanych kompetencji pielęgniarek/rzy i położnych, zarówno tych, które już teraz posiadamy, jak i te, które możemy mieć dzięki zmianom przepisów.

To będzie intensywny czas, bo pozostałe zajęcia nadal są bardzo ważne.
Lubię, gdy dużo się dzieje, dlatego bardzo się cieszę i jestem wdzięczny za tą możliwość😁

Trzymajcie kciuki za nadchodzące lata🤭 a to nie koniec ogłoszeń..🤭

28/01/2026

Jak wiemy doskonale z punktami edukacyjnymi wyszło słabo. Na szczęście nie jest to nic, czego nie można poprawić, ale tu odsyłam do piątkowego live’a Wiceprezesa

Ja natomiast chciałbym odnieść się do czegoś kompletnie innego.

Czyli samego sensu punktów edukacyjnych i mojego ABSOLUTNEGO niezrozumienia narzekania na samą ideę punktów edukacyjnych.
I wiem, że to może wywołać dużą dyskusję, ale serdecznie zapraszam.
1. Jesteśmy zobowiązani ustawa o naszych zawodach do ciągłego doskonalenia (art. 61 pkt. 1).
2. Mamy przykłady spraw sądowych, w których sądy kwestionowały wykonywanie art. 11 pkt. 1 naszej ustawy w związku z brakiem punktów edukacyjnych.
3. Praktycznie wszystkie zawody medyczne mają punkty, co wydaje się naturalne w przypadku zmieniającej się wiedzy w zakresie medycyny.

Możemy się denerwować na sposób ich wprowadzenia, komunikację, niedoskonałe zapisy i niektóre zasady, ale nie rozumiem samego kwestionowania konieczności punktów.
Tak samo nie rozumiem podnoszenia argumentu, że trzeba będzie robić kursy dla samych punktów. Będzie mnóstwo, często darmowych webinarów, są konferencje, na które i tak jeździmy (a przynajmniej powinniśmy), są prenumeraty czasopism naukowych, jest możliwość zaangażowania się w sekcje w swojej izbie. Nie trzeba iść na kurs, który się nam nie przyda, czy na specjalizację (skąd w ogóle pomysł, aby robić specjalizację dla punktów..?).
A co do argumentu o koszty i urlopy - zgadzam się, są to sprawy do ułożenia, ale i tak się dotychczas kształcimy, prawda? Prawda..?

Zapraszam do dyskusji ;) kulturalnej!

13/01/2026

Dostałem od Was kilkanaście wiadomości, a nawet kilka telefonów zaczynających się od: „Gilbert, czy prawda, że mogę wystawiać już zwolnienia?!”

Wszystko zaczęło się jak zwykle… od clickbajtu. Czyli nagłówka artykułu, który niekoniecznie zawiera całą prawdę, ale bardzo zachęca do wejścia na stronę.

Jak to jest więc z tymi naszymi zwolnieniami? Owszem, w związku ze zmianą ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (o której dokładnie poczytacie u ), pielęgniarki/rze będą mogli orzekać o czasowej niezdolności do pracy. ALE!
Tylko w przypadkach pacjentów niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Co znacznie ogranicza nasze możliwości.
Jest to krok w dobrą stronę, natomiast nie pozwala nam nadal „domknąć” porady infekcyjnej w POZ, czy na przykład pozwolić orzekać o niezdolności do pracy kobiet w ciąży w przypadku położnych.

A co z tym się dzieje? Trwają rozmowy i negocjacje, a także przekonywanie innych interesariuszy. Ale bardzo optymistycznie patrzę na przyszłość.

pielęgniarstwo ochrona zdrowia medycyna

29/12/2025

Rok 2025. Pisząc to podsumowanie, wróciłem do notatek z 2024 roku i przeczytałem swoje ówczesne życzenia. Wtedy myślałem, że wywróciłem życie do góry nogami… naiwny ja🤣 Strach pomyśleć, co czeka mnie w 2026.
Uważam ten rok za jeden z najtrudniejszych w moim życiu. Działo się tyle, że czasem nie wiedziałem, jak się nazywam, by po chwili zupełnie się wyciszyć. Doszło do tego, że postanowiłem zrobić sobie krótką przerwę od „typowego” (o czym jeszcze kiedyś porozmawiamy) pielęgniarstwa.
W tym roku dostrzegłem, jak wspaniałych ludzi mam dookoła siebie, ale zobaczyłem także, jak kruche potrafią być niektóre kontakty. Zyskałem trochę (no bez przesady) dystansu do siebie i swoich ambicji. Jestem na bardzo dobrym kursie do poznania siebie – tak naprawdę, bez maski przed samym sobą.
Co udało się zrealizować?
* Napisać ebooka, do którego zabierałem się od kilku lat. i
* Udowodnić samemu sobie, że pieniądze to nie wszystko.
* Nauczyć się grać w squasha i wrócić do piłki nożnej.
* Zacząć inwestować.
* Wesprzeć realizację kampanii z Ministerstwem Zdrowia.
* Zorganizować kawalerski i świadkować .
* Poprawić angielski na tyle, by swobodnie prowadzić spotkania w tym języku.
* Wrócić do branży startupowej związanej z ochroną zdrowia.
* Skoczyć ze spadochronem.
* Poznać kolejnych wspaniałych ludzi❤️
A przede wszystkim – NIE DAŁEM SIĘ ZŁAMAĆ.
Mimo że staram się pokazywać tutaj także trudne emocje, których doświadczam, nie dzielę się wszystkim. Ten rok był dla mnie naprawdę mocnym wpierniczem. Ale dzięki przyjaciołom, bliskim i często osobom, które przypadkiem pojawiły się w moim życiu, stoję na nogach i nie daję się przewrócić.
I za to Wam bardzo dziękuję. Życzę Wam, aby 2026 rok był po prostu lepszy niż 2025. Cheers!

pielęgniarz • podsumowanie • ochrona zdrowia • zdrowie • lifestyle

#2025

Photos from Siostra Bożenna's post 21/12/2025

Wiele razy pytano i proszono mnie o pomoc w założeniu działalności gospodarczej.
Teraz przelaliśmy to na elektroniczny papier, w wygodnej formie ebooka, który krok po kroku przeprowadzi każdego przez ten proces.

Zapraszam do zakupu, a link znajdziecie w komentarzu!

Photos from Gilbert Kolbe's post 04/12/2025

Wczoraj, razem z Michałem Jeską z Medical Innovation Institute, opowiedzieliśmy przed Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych o platformie Livo 😁

Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy uwag, zwłaszcza tych dotyczących zapewnienia jakości opieki przez osoby, które przyjdą do placówki z naszej platformy.
Zaszyty w platformie system ocen oraz weryfikacji, a także rozmowy kwalifikacyjne przed dołączeniem do puli Livo sprawia, że jakość absolutnie nie cierpi.

Pomagamy placówkom ochrony zdrowia tam, gdzie zespoły medyczne są absolutnie przeciążone.
Gdzie nadgodziny się mnożą, a praca kadry zarządzającej polega głównie na łataniu dziur w grafiku 😎

Photos from Gilbert Kolbe's post 03/12/2025

Telefon, który dzwoni, gdy masz wolne, to symbol porażki systemu.

Często po dyżurze dzwonią do Was przełożeni, czy możecie wziąć dodatkowy dyżur. To frustruje i utrudnia odpoczynek.

Z kolei z perspektywy osoby zarządzającej: wiemy najlepiej, ile razy w panice łatamy lukę w ostatniej chwili. To na oddziałowe i koordynatorów spada stres związany z pilnym ratowaniem grafiku, bo brakuje efektywnego narzędzia do szybkiego działania. To niszczy work-life balance i morale zespołu.

Jeśli macie dość chaosu i paniki przy każdej awarii kadrowej, czas, żebyście poznali Livo, które mam przyjemność współtworzyć.

Livo to wsparcie w kryzysach. Zamienia panikę w proces i daje to, co najważniejsze:
- System pozwala na błyskawiczne ogłoszenie potrzeby w aplikacji i dotarcie do dostępnych, zweryfikowanych pielęgniarek z puli oddziałowej, szpitalnej lub zewnętrznej. Nie trzeba tracić czasu na dzwonienie do dziesiątek osób i naruszać ich spokoju w czasie wolnym.
- Luki kadrowe uzupełniane są szybko, ale wyłącznie przez zweryfikowany, fachowy personel. Jakość opieki musi być nadal najważniejsza.
- Zyskujecie czas i pewność, że oddział będzie bezpiecznie obsadzony. To przekłada się na mniejszy stres i większy profesjonalizm codziennej pracy.

Livo to technologiczne wsparcie dla budowania zespołu pielęgniarskiego i do nowej formy współpracy.

Przekażcie tę informację dalej, do Naczelnej, do Koordynatora. Poproście o narzędzia, które ułatwiają życie, zamiast je utrudniać.
Link do strony w bio! Zapraszam także na Priv 🤭

02/12/2025

Zapraszam do lektury i słuchania!

Photos from Gilbert Kolbe's post 28/11/2025

W ramach Jesiennej Konferencji Programowej Polskiej Federacji Szpitali opowiadałem o rozpoczęciu prac nad projektem GROSS (o którym niebawem 🤭), ale także o konieczności korzystania z kompetencji pielęgniarek/rzy, które już istnieją, a nie są używane w szpitalach, często z powodów błędów komunikacyjnych czy obaw związanych z przekazywaniem kompetencji między różnymi zawodami.

Ten tydzień składał się z wielu konferencji, na których miałem możliwość rozmów o Livo, czyli projekcie pozwalającym zastąpić aplikacją dzwonienie do zespołów medycznych przez koordynatorów czy oddziałowe, a także wprowadzić w Polsce model Travel Nursingu, o czym szerzej opowiem niebawem 😈

Mam nadzieję, że rok 2026 będzie pod znakiem nie tylko problemów NFZ, ale także innowacji i poprawiania rzeczywistości naszej wspólnej pracy🔥

Chcesz aby twoja osoba publiczna była na górze listy Osoba Publiczna w Warsaw?
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Kategoria

Zespół Kulinarny

Strój

Telefon

Adres


Warsaw