Dzika Radocha
Kształtowanie krajobrazu
Warsztaty ogrodniczo - przyrodnicze,
Hortiterapia.
11/07/2024
Kolejna remiza dla dzikich zwierząt 💚😊
11/07/2024
Tak dawno mnie tu nie było, ale to nie oznacza,że u mnie nic się nie dzieje. 💚💚💚💚
23/12/2020
Dawno mnie nie było... to fakt.
Był to trudny czas.... szczególnie dla moich warsztatów... to fakt.
Był to również czas pełen radości , bo poraz kolejny zostałam mamą... to kolejny fakt.
Jak dalej widzę swoją przyszłości? Nie wiem... to dość istotny fakt, ale jestem dobrej myśli, bo prócz warsztatów, za którymi szalenie tęsknię, działam projektowo i przyrodniczo - to daje mi wiarę, że jeszcze będzie normlanie, choć ta normalność będzie nowa, zupełnie inna od tej starej. Póki co...
Życzę Wam nieugiętej postawy, szczerości i troski o innych, wiary we własne przekonania i szacunku dla przekonań innych, dbajmy o swoje zdrowie te fizyczne jak i psychiczne.... i głęboko oddychajcie... naprawdę głęboko....
12/04/2020
Wesołego!!!!
31/03/2020
Ja w kolejnym dniu kwarantanny 🦋
💪
22/03/2020
No cóż... Nas ratuje las...
Oby jak najdłużej 💚💚💚💚💚
#2020
24/12/2019
Spokojnego wieczoru życzy Dzika Radocha 💚💚💚
#2019 #2020
03/10/2019
Kocham moje Warsztatowiczki z Oliwskiej Akademii Sztuki! To kobiety pełne pasji, radości i nie boją się eksperymentów! Tym razem na Naszym spotkaniu zrobiłyśmy owijki na kanapki, to super alternatywa dla folii śniadaniowej 😊 ale uwaga ….. Dziewczyny same przygotowały swoje tkaniny! Z pomocą młotków i pięknie ułożonych części roślin wystukały wzory oryginalne i niepowtarzalne… a jakie wyszły zrelaksowane 😊
To co, kto chętny na takie warsztaty? Mamy termin 16.10.19 u Lilki Szpilki w Gdyni.
03/10/2019
Dawno, dawno temu kiedy nie istniały folie, plastikowe pudełka czy też gotowe mieszanki nasienne, jesienią gospodynie zbierały ze swojego ogrodu nasiona ulubionych kwiatów. Najlepszym sposobem na ich konserwację było ulepienie glinianych kul nasiennych, dzięki temu nasion nie ruszały gryzonie, a i wilgoć nie dostawała się do ich wnętrza. Kule leżały zawinięte w pergamin do wiosny..a nawet dłużej……
Dzisiaj…. Bomby nasienne to dobry sposób na zazielenianie miejsc mało zielonych, wspieranie bioróżnorodności. Służą do zazieleniania miejsc, w które trudno się dostać, żeby coś posiać lub posadzić w inny sposób. Z czego wykonać można bomby? Wraz z uczniami SP nr 5 w Gdańsku oraz Przedszkolakami Przedszkole Niepubliczne Poziomkowo Mosty wykonaliśmy je z ziemi, nasion oraz gliny, która scala wszystkie składniki. Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie ćwiczyły sensorykę rąk. No i mogły się pobrudzić! Radość bezcenna.
Następny krok… Mali ogrodnicy podzielą swoje kule na dwie partie. Pierwszą ułożą na kołderce z ziemi, będą podlewać i obserwować co z kuli wyrośnie. Drugą – wysuszą, zapakują w piękne, własnoręcznie ozdobione torebki papierowe i poczekają do wiosny, a wtedy nastąpi nasienna partyzantka i wyrzucą je w mało estetyczne miejsca, gdzie miejmy nadzieję z kul wyrosną kwiaty.
30/09/2019
Jesień, jesień...niby sezon się kończy....ale, no właśnie co z tym ale... jesień to najlepszy moment na sadzenie! Może rośliny nie wyglądają zachęcająco, za to z pewnością na wiosnę ruszą z pełną mocą. Doświadczyć tego będą mogli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku, bowiem we współpracy z oraz z Kids Design stworzyliśmy remizę dla ptaków. Dzięki takiemu miejscu dzieci będą mogły wyjść na zewnątrz czerpiąc naukę wprost od przyrody, a przyroda zyskała kolejne miejsce przyjazne dla ptaków i innych stworzeń, które zamieszkają w remizie. Taki układ nam się podoba! Życzymy powodzenia.
Zieloni warsztatowcze w związku z licznymi pytaniami odnośnie warsztatów z kokedamy - robimy druga ich odsłonę!
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Skontaktuj się z firmę
Telefon
Strona Internetowa
Adres
Rumia
84-230