Fama Racing
Wyścigi Motocyklowe - moja pasja ! Informacje o przygotowaniach do sezonu motocyklowego, treningach i wyścigach. Trzymajcie kciuki ! Witajcie!
Po namowie przyjaciół postanowiłem stworzyć stronę poświęconą jednej z moich pasji - Wyścigom Motocyklowym. Będę tu umieszczał informacje o sprzętowych i fizycznych przygotowaniach do sezonu 2015, treningach i wyścigach. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł również zaprezentować partnerów i sponsorów.
14/11/2021
Dzięki mistrzu ❤️💪🇮🇹🏍️🏁🏁🏁
13/09/2016
P***k zaproszony na testy do Red Bull MotoGP Rookies Cup!
Poparcie zawodnika jest jednym z kryteriów przyjęcia, więc lajkujcie :)
Podaj dalej! Zbieram superlajki, udostępnienia i komentarze! Niech MotoGP zobaczy, że nam zależy! Poparcie zawodnika jest jednym z kryteriów przyjęcia :)
Jadę na Red Bull MotoGP Rookies Cup Selection Event! (19-20 października)
Na 10 dni przed zamknięciem nadsyłania zgłoszeń dostałem maila z potwierdzeniem :)
Będzie tam setka najszybszych nastolatków z całego świata, wszyscy niżsi ode mnie, każdy z większym doświadczeniem (zacząłem trenować w listoadzie 2015) i większość z lepszym tempem (do tego niech się nie przyzwyczajają :) ). Ale... jest parę 'ale'.
Co mam?
Ciężką pracę - ponad 40 godzin kompleksowych treningów tygodniowo
Super trenerów - w Polsce i Hiszpanii
Polski Puchar Moto3
Szybko robię postępy
Super grupę fanów :) - część z Was już daje mi 'Super' albo 'Wow' zamiast 'zwykłych' lajków - za które też dziękuję :)
A teraz trening, spanie, karting, szkoła, placyk, spanie, tor. Jak się nie uda tym razem, to za rok będę dużo szybszy!
11/05/2016
Gorzka prawda, i dlatego w tym sezonie Fama Racing niestety nie pokaże się na torze. Ostatniego słowa jednak nie mówimy :) (y)
Sport motorowy jest niewdzięczny. Bez sponsorów nie zaistniejesz – Czasem wspominam okres, kiedy byłem skoczkiem narciarskim. Tam nie musiałem martwić się o sponsorów – pisze Adam Małysz.
24/11/2015
Nowy Gwarek już w kioskach, a w nim ciekawy artykuł :)
03/10/2015
Ostatnio było trochę o bieganiu, teraz o Pasibrzuchach - amatorskiej drużynie, w której gram z kumplami.
W ten weekend braliśmy udział w SKN - turnieju trzech dyscyplin, który w zeszłym roku wygraliśmy. W tym roku zajęliśmy 3cie miejsce w koszykówce, 1sze w piłce nożnej i niestety ostatnie 9te miejsce w siatkówce. Dało nam to 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Mecz o 8 miejsce graliśmy niestety w czwórkę - skład się wykruszył. Mmimo to były szanse na wygraną dającą nam w generalce miejsce na podium. Szkoda, ale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa ! Za rok kolejna edycja.
Dziękujemy MOSiR Radzionków za super organizację turnieju.
26/09/2015
III Cross Doliny Małej Panwi – W Pogoni za Bobrem
Jak widać na załączonym zdjęciu bóbr dogoniony ;)
Forma mnie zaskoczyła. Chciałem pod koniec lekko przyspieszyć, a 11 i 12km przebiegłem tempem ok 4min/km :)
20/09/2015
Ukończony VII Bytomski Półmaraton! 21,097km w 1:39:44 i 206 miejsce na prawie 1000 startujących!
Bieg składał się z dwóch pętli. Założenie było takie, aby zacząć spokojnie i po półmetku przyspieszyć. Czas 1 pętli 50:22(netto), a czas 2 pętli 48:56. Przy takiej strategii biegu dodatkową motywacją jest wyprzedzanie innych biegaczy, których w moim przypadku było ok 60ciu :)
W październiku czekają mnie jeszcze dwudniowe treningi w Poznaniu, więc kondycja musi być!
21.20 km run Karol Ees ran 21.20 km using Endomondo.
08/09/2015
31 sierpnia na Torze "Poznań" odbyła się finałowa runda Otwartych Motocyklowych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego, podczas której startowałem w klasie Motoyoungtimer. Ale zacznijmy od początku.
Standardowo na tor przyjechaliśmy wieczorem dzień przed treningami, aby na spokojnie rozłożyć się i wyspać. O 9:20 wyjechałem na pierwszą sesję, po której wiedziałem jedno - będzie piekielnie gorąco! Lało się ze mnie jakbym wyszedł z sauny, a to dopiero poranek. Na kolejnych sesjach skupiałem się na osiągnięciu tempa okrążenia w granicach 1:50 i delikatnym operowaniu manetką gazu przy wyjściu z zakrętów oszczędzając tylną oponę, aby wytrzymała do wyścigu.
W przerwach między sesjami załatwiłem formalności związane z udziałem w wyścigu. Zdałem egzamin teoretyczny na licencję sportową B, przedłożyłem badania z przychodni medycyny sportowej oraz zaliczyłem badanie techniczne motocykla.
Piąta sesja treningowa była traktowana jako kwalifikacje do wyścigu. Niestety, na trzecim okrążeniu została przerwana z powodu upadku i organizatorzy wzięli pod uwagę również czwartą sesję. Czas 1:50,2 dał mi 16 miejsce wśród wszystkich zawodników i 2 miejsce w mojej klasie. Upał dawał się we znaki i postanowiłem odpuścić ostatnią sesję treningową, aby odpocząć przed wyścigiem.
WYŚCIG! Emocje były ogromne - w końcu to mój drugi wyścig w życiu, a pierwszy był w 2008 roku. Wjazd na pola startowe, oczekiwanie, okrążenie rozgrzewkowe, oczekiwanie na zgaśnięcie czerwonych świateł i... START ! Nie był to najlepszy start, powiedziałbym fatalny, gdyż prawie wszyscy mnie wyprzedzili. W pierwszy zakręt wszedłem bardzo szeroko i szybko. Po zewnętrznej wyprzedziłem kilka osób, a na wyjściu z zakrętu miałem większą prędkość i dwóch kolejnych zawodników zostało z tyłu. Po dwóch kółkach bez zmiany pozycji wyprzedził mnie zawodnik z mojej klasy i przez kolejne dwa okrążenie trzymałem się za nim. Zacząłem opadać z sił i skupiłem się na obronie 3 pozycji, gdyż za mną czaił się zawodnik na czarnym GSXR 1000 K4 - motocyklu o wiele mocniejszy niż moja 600tka. Na ostatnim kółku musiałem ostatkiem sił wypracować sobie przewagę, aby nie wyprzedził mnie na prostej tuż przed metą i udało się! Uff... jest podium! Marzenie i cel na ten wyjazd zrealizowane!
Ale co się ze mną stało, że nie byłem w stanie w dobrym tempie przejechać 7 okrążeń wyścigu? Był upał, lecz bez przesady, kondycję mam bardzo dobrą. Okazało się, że to odwodnienie. W poniedziałek na torze wypiłem ponad 8l płynów, a mimo to się odwodniłem i cały wtorek dochodziłem do siebie. Następnym razem przy takiej temperaturze zwrócę szczególną uwagę na regularne nawadnianie się izotonikami, schładzanie ciała i odpoczynku między sesjami.
Wyjazd nie zaowocował nowymi rekordami toru, ale zdobyłem cenne doświadczenie w ekstremalnych warunkach pogodowych, ukończyłem wyścig i zdobyłem pierwszy i mam nadzieję nie ostatni puchar!
31/08/2015
Jest podium :) cel osiągnięty !
Jestem wykończony fizycznie po jeździe w upale, a jeszcze 5h jazdy na Śląsk. Nie dałbym rady bez Wojtiego, który był mechanikiem, asystentem i niesamowitym wsparciem! Dzięki !
30/08/2015
Jak w domu :)
27/08/2015
W niedziele jedziemy na Tor Poznań! Oprócz treningu planuję wystartować w wyścigu w ramach Otwartych Motocyklowych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego - Speed-Day Trophy !
Przygotowuję motocykl do wyścigu z moimi mechanikami :)
25/08/2015
Reżyserem jest Mark Neale odpowiedzialny za świetne Faster i Fastest, a w rolę narratora wcieli się Brad Pitt.
Zapowiada się świetny film, zobaczcie trailer :)
Hitting the Apex - This is "Hitting the Apex -" by ScreenLive Entertainment on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Telefon
Strona Internetowa
Adres
Przezmierowo
60-189