Litere personalizate
sau FORME Volumetrice din polistiren.
Obiectele se realizează după șablonul clientului sau este machetat de noi.
Pentru decuparea polistirenului folosim un utilaj computerizat special conceput numai pentru aceasta operațiune. Tăierea este realizată de un fir întins şi încălzit (filament), dintr-un utilaj acţionat cu motoare, comandat prin calculator CNC.
Serviciu de Vopsire litere volumetrice din polistiren
Vopsim litere volumetrice la comanda orice culoare, logo etc. Vopsirea se face direct pe litera de polistiren, curăţată de praf şi dacă este cazul, de urme de grăsime.
Montarea se execută după uscarea completă, 24 ore după ultimul strat. Montarea se face după pregătirea suprafeţei (faţadă, perete interior, vitrină, plăci de plexiglass sau aluminiu, etc.).
Literele volumetrice pot fi folosite atât in interior, cât și exterior. Toate literele volumetrice pot fi aceeasi culoare sau pot fi vopsite in culori diferite.
Avantaje litere volumetrice din polistiren extrudat
Literele volumetrice din polistiren au un cost mult mic în comparație cu alte litere volumetrice, păstrând, în același timp, aspectul frumos.
Alt avantaj este greutatea acestora, literele decupate în polistiren sunt foarte ușoare și ușor de manipulat.
Se pot m***a cu ușurință.