Kashnjet KUTIA E Mendjes

Kashnjet KUTIA E Mendjes

Potrebbe piacerti anche

Ka TRUPA
Ka TRUPA

Kashnjet

Photos from Kashnjet KUTIA E Mendjes's post 23/07/2023

U KRY.Nje kalvar shekullor.nje harres qe e ka emrin pushtet, nje turp i 30 viteve, dhe ne fund nje fjal e dhene dhe premtim i mbajtur nga Pjerin Ndreu.Falemderit dhe mirnjohje nga nje popull qe vuajti ne izolim kaq shum.

11/10/2022

Kashnjet.

11/10/2022

Ne kashnjet.

07/10/2022

Nje pyetje jo pak inteligjente😉

06/10/2022

Edhe nje got vere, dhe muhabet si ne zakon.😉

30/09/2022

Njatjeta miqt e mi.
Nigjoj shpesh nga ziliqaret shprehjen, prej kashnjeti?.Ne qdo rast une ju pergjigjem me shume qetsi.Nuk merret kush me te keqin por me me te mirin.S'je si ai, se arrin dot, e vetmja zgjidhje, fol keq per te.

24/09/2022

Vertet te varfer, por un kam nostagji.Te mblidhen 80 shpi si nje familje.Sot kalon shum koh ndoshta dhe vite , nuk takon bashk-fshataret tuaj.

20/09/2022

Mirmrama me kte foto fantastike, Kashnjeti ne dimer.

18/09/2022

Qela e Kashnjetit.Sa here shoh kete ndertese, me kujtohet rrefimi i nje burri te vjeter kashnjetor qe kishte sherbyer si sherbtor(rritar) ne kete Qel ku thot: Erdhen per vizit dy prifterinje nga zona tjera tek prifti qe sherbente ketu.Tek po ju sherbeja me kafe dhe per te ngrene, mbas deres degjova ne debat me ze te larte.Ndalova mbas deres duke degjuar per qfar po diskutonin me aq ze te larte.Nga debati kuptova qe ishte hapur dikutimi mes tyre se, kush ishte mekati me i madh ne kete dynja.U perfolen shum mekate.Ne fund ran ne paqe(dakort) kur njeri tha: Mekati me i madhe ne kete dynja,eshte SHPERDORIMI I BESIMIT.Ai e sqaroi dhe se pse:Kur nje nje njeri i joti,nje mik, nje shok apo dhe i panjohur te beson diqka,(qofte dhe gruan,vajzen,aq me keq) dhe ai ta kthen shpinen i qete(pra flen rehat) dhe ti ja shperdoron besimin, ky mekat nuk lahet(vijoi ai)as ne kish as ne xhami dhe as ne jten tjeter.Kete rrefim nga ky burr i urt kashnjetor e kam degjuar ne moshen 11 vjeqare dhe skam per ta harruar asnjehere..kalofshi nje fundjave te bukur.

16/09/2022

Mirmrama kashnjetor dhe jo vetem.Nje sqarim per emertimin e kesaj faqeje Kashjet Kutia e Mendjes.Te them se nuk ka gje per tu mburrur, realisht gaboj,por nuk ishte kjo ideja.Kam nje baze te forte dhe te pa kontestueshme.Ky zotnia ketu ne foto(per ata qe nuk e njohin)se ne dhe gjithe mirdita krenohet me te,, eshte Paluca i Kashnjetit.Mendja e tij i vlejti jo vetem Kashnjetit por ne shtepin e Kapidan Gjonit te Orosh*t, nuk ka ndenjur asnjehere ne vend te dyte por ne krye te vendit.Dhe kete emertim(Kutia e mendjes, Kashnjetit ja dha Mirdita e madhe.E bera kete sqarim sepse ishte hapi i pare qe duhet te beja.Jeni te mirpritur ne kete faqe njesoj siq di te pres Kashnjetori mikun.Ju pershendes.

16/09/2022
Photos from Kashnjet KUTIA E Mendjes's post 15/09/2022

Kashnjeti im.
Vend-lindja ime.
Krenaria ime.

Vuoi che la tua azienda sia il Salone Di Bellezza più quotato a Brescia?
Clicca qui per richiedere la tua inserzione sponsorizzata.

Video (vedi tutte)

Kashnjet.
Ne kashnjet.

Digitare

Telefono

Sito Web

Indirizzo

Brescia
Altro Salute/bellezza Brescia (vedi tutte)
ACTIVE Gel igienizzante mani ACTIVE Gel igienizzante mani
Brescia, 25121

Prdotto naturale per l'igiene. Da usare quando non si ha con se il sapone. Per maggiori informazioni guarda il sito www.erbavoglio.com o chiama il numero 030/2165911

Il mondo bio ELY Il mondo bio ELY
Brescia

offro lavoro

Resta in forma con Barbara Resta in forma con Barbara
Brescia, 25123

Dobbiamo prenderci cura del nostro corpo e stare bene facendo una vita sana..con me lo puoi fare e sarà bellissimo

Nicole Copetta YR Nicole Copetta YR
Brescia, 25123

l'azienda propone prodotti per la cura della persona, prodotti make up, prodotti per capell, profumi uomo/donna ecc...

Mami Beauty & Relax Mami Beauty & Relax
Via San Giovanni Bosco, 7
Brescia, 25125

Bellezza e benessere si fondono dando vita ad un percorso sensoriale che mette al centro l’equilib

Uniq Uniq
Brescia, 25123

chiara_bonominy chiara_bonominy
Via Mantova 79 Brescia•Manerba•Lograto•Gambara•Adro•Rezzato
Brescia, 25123

Valeria Mannai - Parrucchieri Castelli Valeria Mannai - Parrucchieri Castelli
Via Giuseppe Zola, 51
Brescia, 25136

PZ - Ambiente Salute Benessere PZ - Ambiente Salute Benessere
Brescia, 25100

Sono Patrizia un Tecnico Ambientale. Fornisco le migliori soluzioni naturali per ogni necessità.

Assunta Botti Networker Assunta Botti Networker
Brescia

��IMPERYA�� Mi da la possibilità di guadagnare ed aiutare gli altri stando a casa. Mamma, m

I benefici dell'aloe vera I benefici dell'aloe vera
Brescia, 25020

Forever è presente in oltre 160 paesi,in Italia dal 1999 leader nella coltivazione,lavorazione e di