ZO OSD MOTOL

ZO OSD MOTOL

Sdílet

ZO OSD Motol jsou odbory,které vám nabízí právní ochranu zdarma díky kvalitním právníkům a advokátům,různé výhody a bonusy,akce a turnaje,vyjednáváme KS,aj.

Naše organizace sdružuje všechny zaměstnance, OSVČ, studující i nezaměstnané, za účelem ochrany jejich zájmů, dodržování pracovního práva a zákonů, ke zlepšení jejich pracovních a finančních podmínek i k poskytování kolektivní rekreace, soutěží a vzdělávání. Zprostředkujeme Vám i bonusy a slevy od jiných subjektů.

07/06/2024

Na webuhttp://www.odborovarada.cz/Viden2024.pdf je umístěn zápis a fotografie z víkendové akce do Vídně a Valtic, konané 1+2.června 2024.

Upozorňujeme, že na zájezd do Alp, dne 29.6.2024 zbývá cca 10 volných míst. Cena pro člena OR je tisíc Kč. Odjezd v časných ranních hodinách, návrat večer. Lanovky, jeskyně... Případní zájemci nechť kontaktují p.Zabloudila- 774 746 800 (WHATSAPP/sms)

Odborová rada 20/02/2024

Proběhla Konference Odborové rady 2024.
Zvolila nové Vedení OR, stanovila termíny voleb, vylosovala výherce a přijala 9 Usnesení. Seznamte se s nimi na

Odborová rada Odborová rada je moderní organizace, fungující dle práva o spolcích a odborových sdruženích (viz Nový Zákoník práce a Nový Občanský zákoník)  Chod Odborové rady je zajišťován sdruženými subjekty a funkcionáři tak, aby byl výhodný pro členy i sdružené organizace a posk...

www.odborovarada.cz 14/08/2023

Smutná zpráva, zemřel funkcionář za Škodovku, pan Petr Holler.

www.odborovarada.cz

Odborová rada 28/04/2023

Aktuálně:
- Nové číslo našeho časopisu - Motoláček č.48, byl v elektronické verzi umístěn na web www.odborovarada.cz
- Vedení OR většinou hlasů rozhodlo, že akce 10.6., vzhledem k mizivému zájmu vyjádřeného v anketě členů, nebude uskutečněna.
- návštěvní den v kanclu v květnu: 5. , 12. a 26.

Odborová rada Odborová rada pomáhá s výkonem práv a přejímá výkon rozhodování a pověření v ní sdružených organizací, dle svých STANOV.  Chod Odborové rady je zajišťován sdruženými subjekty tak, aby byl výhodný pro členy i sdružené organizace a poskytoval tak členům maximum výhod ...

17/04/2023

Na www.odborovarada.cz byl umístěn seznam zlevněných vstupenek do různých divadel. Příjemnou zábavu. JZ

10/04/2023

Vážené kolegyně a kolegové. Vedení OR byly předloženy 2 návrhy na uspořádání akce pro členy a děti, dne 10.června. První návrh je o plavbě lodí v Praze po Vltavě (ve 14 hodin). Předpokládá účast dětí zdarma a cenu pro členy 100,-Kč, ostatní doprovod 300. Počet omezen na 100 účastníků. Druhý návrh je o návštěvě Letiště v Ruzyni cca kolem poledne. Předpokládá zaplacení exkurze pro děti členů, dospělí si budou účast hradit (250Kč). Skupina má určitou kapacitu omezení. KDO MÁ ZÁJEM SE AKCE ÚČASTNIT (a kolik dětí sebou) A JAKÉ AKCE PROSÍM? ZAŠLETE NÁM ODPOVĚĎ DO 20.DUBNA NA TELEFON 774 746 800 FORMOU SMS či Whatsapp, nebo e-mailem na [email protected] , na základě zájmu bude konkrétní akce vybrána a upřesněna. Děkuji, hezký den Zabloudil.

10/04/2023

Vedení Odborové rady projednalo situaci ohledně zdražení služeb Vodafone, které postihlo všechny právnické i fyzické osoby. Z různých variant jsme po složité diskuzi vybrali tu, která služby navyšuje, nikoliv však v plné míře, jak ji nám přeúčtovává Vodafone. Budeme se tedy na zdražení s vámi spolupodílet a to dopadem do vlastní režie.
Zachování cen, ani ještě nižší sazba, nezískali dostatek hlasů ve Vedení OR. Naopak, plné zdražení bylo také odmítnuto. Jde tedy o jakýsi kompromis, chápající nelehkou ekonomickou situaci Vás i naší organizace.
V případě růstu členské základny a vygenerování tím více společných peněz, lze určitě výši služeb znovu otevřít. Naopak úbytek členů i nižší míra zapojení se a využívání hromadných slev na tlf služby, povedou k dalšímu růstu cen. Současná smlouva končí v listopadu, je otázkou, v jaké pozici budeme pro vyjednávání nové smlouvy (prolongace).
O možnosti přihlásit se k pokračování a za jakou cenu- vás budeme informovat začátkem podzimu.
Aktualizované ceny:
- neomezená data+ neomezené volání + neomezené SMS = 500,-Kč coby konečná cena pro naše členy,
-5GB dat+ neomezené volání + neomezené SMS = 320,-Kč coby konečná cena pro naše členy,
- volání kamkoli 20 minut = 28,-Kč coby konečná cena pro naše členy,
-volání kamkoli 20 minut + 50 volných SMS = 56,-Kč coby konečná cena pro naše členy,
- TV v mobilu (jen pro neomezená data) = 70,-Kč
-1,5Gb pouze data = 210,-Kč.

Podmínkou využívání levných tarifů je členství v Odborové radě (i individuální - utajené) - viz:

Žádost o přijetí za člena Žádost o přijetí je možné si otevřít, vyplnit a následně vytisknout přímo ve formátu .html nebo ve formátu .doc či .pdf: 

Zaměstnavatel v Nexenu obsazuje místa stávkujících. S odbory chce jednat - Novinky 31/01/2023

Odborová rada plně podporuje požadavky stávkujících ve firmě NEXEN.
Jsme proti poklesu životní úrovně a proti zhoršování pracovních podmínek s výmluvou na energetické úspory či sankce proti Rusku (které přinášejí utrpení jen obyčejným lidem v ČR a válku stejně neukončí).
Postup zaměstnanců této firmy je příkladem, jak bychom se měli všichni bránit, pokud i nám hrozí zaměstnavatel represí, snížením mzdy či zhoršením pracovních podmínek. Je třeba říci dost, přestat být lhostejný a nechat si vše líbit.

VIZ: Zaměvatel v Nexenu obsazuje místa stávkujících. S odbory chce jednat - Novinky http://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zamestnavatel-v-nexenu-obsazuje-mista-stavkujicich-odbory-se-obrati-na-policii-40421619

Připomínáme, že každý člen Odborové rady platící srážkou ze mzdy, má právo na sociální dávku 1000,-Kč za každý den stávky. Přihlášky do Odborové rady najdete zde: www.odborovarada.cz

Zaměstnavatel v Nexenu obsazuje místa stávkujících. S odbory chce jednat - Novinky Stávku v továrně Nexen u Žatce na Lounsku, která začala v úterý ráno, podle předsedy Odborového svazu KOVO Romana Ďurča odpoledne narušil zaměstnavatel. Obsazoval stávkující místa jinými zaměstnanci a stávkující nechtěl pustit do továrny, řekl odborář. Odbory chtěly zav...

13/01/2023

Vedení Odborové rady zpracovalo společný návrh rozpočtu - na Konferenci OR-pro rok 2023. Rozpočet počítá s výrazným posílením položky za právní služby, které se rozrostou o další možnosti- např. NONSTOP právní servis pro řidiče, funkcionáře a rizikové skupiny prací. I naše sdružení ale bude muset šetřit, omezíme výdaje v části režie, více zapojíme elektronické zobrazování dokumentů místo tisku, omezíme rozsah časopisu či zmrazíme nároky vyplívající funkcionářům z výkonu činnosti a výrazně redukujeme cestovní výdaje. Rušíme samostatné školení a začleníme jej ke schůzím, drobně omezíme rozsah tomboly (díky daru Vodafone ale i tak budou letos ceny hezké). Kulturní činnost bude z části podmíněna dary od firem. Stejná zůstane položka pro sociální výdaje ( příspěvky na narozené děti, tábory, jubilea, svatby či podpora při úmrtí). Vzhledem k mírnému poklesu členské základny (bohužel úspory rodin se hledají ve škrtech za příspěvky) nebude páteční kancelář garantována jako pravidelná, ale návštěvní dny budou určeny a vyvěšeny na webu odborové rady (či na SMS dotaz zaslány). Detailní rozbor návrhů bude na Konferenci OR, na kterou všechny členy srdečně zvu. Využijte svého práva přijít a rozhodnout. Ne každá organizace takovou výhodu má. Hezký den. JZ

22/12/2022

Asociální- fialová vláda- dále finančně drtí lidi a vysmívá se jim.
Poslanci a ministři si sami hojně přidali, ale na chudé jim už nezbylo.
Vláda ČR má zjevně hůře placené lidi u zádele. Asi potřebuje více peněz na válku….

Část našich členů je na zaručenou mzdu navázána.

Pokud by ČMKOS vyhlásila generální stávku, nevím jak vy, ale já bych se jí zúčastnil. I kdybych měl být sám…

Hezké vánoce
JZ

12/12/2022

Dnes 12.12. jsem rezignoval na post vyjednavače v DPP. Odborovou radu nyní zastupuje při vyjednávání v DPP jen Václav Rychtář, pověřený člen OR.
Situace v DPP dospěla do fáze, kdy už nemohu (ani nechci) dále hájit nestoudné a nespravedlivé ohodnocování. Na nutnost posílit OR, abychom neostrouhali a mohli prosadit důstojné požadavky, upozorňuji dlouhodobě. Jak se zdá, marně, nikomu to nevadí. Lidem je vše jedno. Je tak špatné, chtít, aby všichni v této hnusné době, dostali stejně a alespoň na inflaci?
Musí se někdo přiživovat na někom? Bohužel, nenacházím už výraznou podporu ani v rámci Odborové rady. Většinový názor je " lepší brabec v hrsti".
Jedna věc je mizerné přidání. Ano, lze chápat, že až se Radnice ustaví (a bude jednat s vedení DPP) ještě něco kápne, druhou věcí ale je, proč by řidič trolejbusu měl mít více peněz, než řidič tramvaje či autobusu. Nevadí-li to autobusákům dobrá, ale proč tramvaják má mít méně? Taky se řídí dvěma zákony (drážní a silniční) , taky má přísné zdravotní normy, navíc vozí ještě více lidí než trolejbus a když mu tam někdo skočí, on uhnout nemůže... Proč se opět dělá sorta polobohů. Že je to módní?
Nikdo mi však nepodpoří – alespoň ne veřejně a nějaké přitakávání za rohem, je na nic. Generál jedná jen s velkými OO (členy Dozorčí rady) , ostatní pak na jednání mlčí a jen Zabloudil blokuje ty zvěrstva… ano, tak to chodí.
Je chyba ve mne? Možná... Ano, vnímám to tak, že mou profesi nikdo, krom mne, v DPP už nehájí. Ostatní „uvolnění- velcí“ si jen hlídají svůj profit (a že jim to tramvajáci baští, je velmi, velmi smutné…). Je to snad tak, jak se říká, že: „každý peníz z dozorčí rady dobrý – a koho chleba jíš, toho píseň zpívej“- asi jo, podle toho to pak vypadá – včetně jejich panděr (nejmenuji…).
Tramvaják je prostě otloukánkem. Ale lidem to nevadí.. Neberu, že bych upřednostňoval "ty své" jak se to o mne snaží šířit cizí organizace, ve snaze naše členy odeštvat od nás. Vždyť pro ostatní profese se, i mojí piplavou prací, za ty leta podařilo získat vyšší třídy (viz lanovka ze třetí na pátou, o třídu manipuláci, atp., hádáme se o náhrady prostřednictví právní kanceláře, intervenujeme při diskriminacích.. , zasadili jsme se o lepší pracovní podmínky i v jiných profesích, ale na TRAM nic, vůbec nic. Zde dovedou jen buzerovat a krátit vám prémie za kde co. A nehnu s tím, protože Ospea tu má většinu, jejich členy jsou různí vedoucí a nadřízení a na řidiče je pak tlak.. Letos jednoho nováčka „donutili“ stáhnout přihlášku k nám již po jednom dni, od přihlášení – to je panečku rychlost..
Je proto čas na změnu vyjednavače. Obecně platí, že mladší jsou dravější a lepší. Dávám jim tímto prostor a držím palce k úspěchu.
P.S.: můj poslední úspěch- souhlas všech s navýšením letového příplatku o 2,-Kč. Bomba... řadu let jsem chtěl alespoň korunu... a nešlo to... Hezká tečka
A byl bych rád, kdyby se v dohledné době našel i nový, mladší, představitel celé OR. Je velmi smutné, že pro mladé, je slovo odbory, slovem sprostým.

A co hlavního ASI – a na ASI dávám důraz - nový Dodatek ke KS v DPP přinese?
• Nárůst mezd o 5,5 % u řidičů a o 6% u ostatních = s příslibem jednání, až bude nová Radnice
• Nárůst příplatku za praxi o 2,-Kč v každé kategorii (krom nováčků 0-1 rok).
• Přesun z prémií (10%) do základního tarifu u D = stejný objem peněz, ale jistější nárok
• Zvýšení hodnoty stravenky na 140,-Kč (či 70 do mzdy)
• Zvýšení hodnoty pojištění na 250.000,- se spoluúčastí 10% a platbou zaměstnance 1.000,-Kč (OR umožní splátky u soc. případů).
• Určité zlepšení benefitů a TO I PRO VEDLEJŠÁKY (upřesním až přijde čistopis)
• Příplatek za práci u historických vozů - řidičů dvounápravových tram a průvodčích (celou směnu odstojí, v zimě, ve vedru…)
• Příplatek pro řidiče trolejbusu (? Za co proboha…!)
• Ostatní benefity (včetně režijního jízdného) zůstávají shodné.

-JZ-

18/11/2022

Vánoční bonusy jsou připraveny a sekce si již pro své členy většinu převzaly. To znamená, že v sekcích (mimo TRAM a BUS v Praze, kde je to nereálné) proběhne výdej prostřednictvím vašich funkcionářů - na pracovišti. Tak jako loni a roky předchozí. Pro Moravu je sklad vánoc v Brně, pro Prahu v Motole. Výdej bonusů a dárků, jež nepřevezmou jiní funkcionáři, v kanceláři v Motole, uvádím v tabulce na obrázku. Výše bonusů je opět vyšší než loni (což je dáno vyššími mzdami a větší výší vratek zastropovaých příspěvků). Termín 21.12. je jen po domluvě. Věřím, že výše bonusu i dárky vám přinesou radost. Hezké vánoce. A vzkaz pro nováčky: pokud se přihlásíte do 24.prosince, obdržíte i vy hezké dárky.

Chcete, aby vaše společnost byla nahoře v seznamu automobilových společností ve měste Přepravní Služba?
Klikněte zde pro získání vašeho sponzorovaného zápisu.

Telefon

Internetová stránka

Adresa


Plzeňská 217/101
Praha
15000

Otevírací doba

09:00 - 15:00