Lautrec
Alternativní folkrock V kapele Lautrec se sešli muzikanti působící na hudební scéně již několik dekád.
Roman Hampacher hrával s Dobrohoští, či Irish Dew, aktuálně hraje jako písničkář, nebo s Janou Koubkovou. Martin Kalenda tvoří roky základ bluesrockové legendy Mrakoplaš a Michal Bulíř, krom psaní textů pro Michala Prokopa a jiné interprety, hrával ve folkrockových Jentak a Wasabeat. Dohromady hrají autorskou muziku plnou barevných vokálů a virtuózních
kytar s poetickými texty na pomezí folku, roc
13/06/2026
Jedeme…
Onehdá jsme řešili pátek…
12/06/2026
Onehdá jsme v autě řešili, že místo psaní budeme dělat videa z auta. A tak jsme začali. Dva. Takže zpět ke psaní. Řešili jsme, jak se proměňuje styl a podoba trollů z botích farem toho či onoho režimu. Voni to totiž nedělají jen Rusáci. Podobné „influencery“ má třeba i Islámský stát, čínští bolševici a neděláme si iluze, že by je neměla i MAGA a podobné spolky. Dříve to bylo celkem jednoduché poznat, že? Prázdný profil, založený v posledních týdnech, na něm buď žádné příspěvky, nebo pár fotek s dětmi a koťátky. Jenže oni už jsou sofistikovanější. Tu první lehce odhalitelnou vlnu nahradily profily, kterých si kdysi nasekali tisíce a nechali je spát. Sem tam hromadně postli nějaké fotky z ryb, z dovči, nějaký neutrální článek a teď je postupně zapojují do diskuzí, aby dělali zlo. No a místo lehce identifikovatelných Sputniků a webů o jediné svaté pravdě se začaly objevovat nevinně vypadající skupiny na sociálních sítích. Většinou to má nějaký rádoby vznešený název typu Silný národ, Rodina nade vše, Milujeme Česko, či nějak podobně. Ale už jsme zachytili i zvěrstva v podobě Ústecko bez cenzury a podobně. A všude se jede stejný modus operandi, tedy vpředu jedna lehce ověřitelná věc, aby i ostražitý konzument sociálního bulváru neprohlédl a dál se jen bohapustě lže a manipuluje. A všechno to má jen jeden účel, znejistět konzumenta natolik, aby přestal věřit čemukoli, protože takový je nejlépe manipulovatelným, protože už nedůvěřuje ničemu a nikomu, páč už jen slepě věří… Pecka tohle, že? Onehdá byl pan Bulíř v hospodě přinucen diskutovat s jedním podobným, neb byl neodbytným. I jal se mu vysvětlovat, že účast pánů Okamury a Klause na sjezdu německé AfD je docela paradox při vědomí, jak oba ječeli proti tomu sudetskému dýchánku v Brně, páč na rozdíl od Landsmanschaftu, AfD chce nepokrytě revidovat Benešovy dekrety. Tedy, ne že by si tahle naše národní ostuda nezasloužila revizi, třeba ten o darování Zakarpatské Ukrajiny Sovětům, že? Leč věci osmdesát let staré jsou stejně de facto mrtvé, že? I onen „diskutér“ a majitel nejsvětější pravdy začal vysvětlovat, že je to lež, protože AfD nic takového nikdy netvrdila, protože to četl na internetu… Inu, ono stačí trochu zagooglovat, aby jeden zjistil, že to nejen řekli, ale řekli to dokonce i v Bundestagu. No nic. Takhle my si tu žijeme. Hádáme se o 3,14tschoviny jen proto, že s námi někdo umně manipuluje a místo abychom si ověřovali fakta, tak raději věříme... No nic. Abbé Hampacher říkal, že dezinformace tu byly vždy. Vždyť třeba to, co o jeho šéfovi šířil Sanhedrin, tedy židovská velerada, aby jej chudák Pilát musel odsoudit k smrti ukřižováním nebylo nic jiného, než normální dezinfo, že? A stačilo to pár let opakovat a věří tomu všichni, že? Abú bin Kalendah říkal, že u nich se s tím nemažou a každý, kdo něco podobného pošle do světa, je dříve či později nalezen v poušti. Neživý. Inu, není to zrovna humanistické řešení, leč zjevně to dost funguje… A také říkal, že slibuje, že to video z auta příště natočí... Možná. No nic, my se uvidíme 13. června v Sudetech. Jako že v echtsudetech, anóbrž v Rumburku. To je v jednom z těch dvou hrbů na vrcholu republiky, kdyby to někdo nevěděl. V tom západním, v tom východním je Frýdlant. A budeme tam hrát na Festiválku malé umění, protože jsme zjistili, že jsme vzrůstem už pod současným průměrem a tudíž jsme malí. Za tím festivalem stojí Roman Krauši Kraušner a spol a dělají to dost dobře. Tak doražte a držte vlnu...
09/06/2026
Onehdá jsme se v autě bavili o drogách. Jakože ne o těch, na kterých stát jako největší dealer vydělává, jako jsou chlast a cigára, jako spíš o těch, které postavil mimo zákon. Vedl nás k tomu článek z tisku s titulkem: Zdrogovaný řidič naboural auta, pak se vrhl na odpočívajícího psa. Ten jeho řádění utnul… Což nám připomnělo starý vtip, v němž se vnuk ptá dědy: "Dědo, neviděl jsi někde ty pilulky co jsem tu někde měl? Bylo na nich napsáno L*D." Načež mu senior odpovídá: „Kašli na pilulky synku, viděl si toho draka v kuchyni?!?!“. Asi tak no. Potkat draka v kuchyni, to může být dost problém. A ouplně největší v případě, že stojí před ledničkou a vy se tak nedostanete k jídlu, že? Nicméně, je pravda, že co tě nezabije, to tě posílí, jak zpíváme v jedné písni. Pan Bulíř říkal, že na to musí přijít každý sám, ideálně tak, aby u toho nikoho nezabil, nebo nezmrzačil, nebo nevykradl sámošku, páč mu z toho vyhládlo. Neb jináč má dost smolíka. Abbé Hampacher říkal, že oni se v tom spolku obejdou bez drog, neb mají vnuknutí, vize a vidění. Akorát to není tak časté, páč kdyby bylo, tak by medicína krachla, páč by Lurdy byly na každém roku, že? Abú bin Kalenda říkal, že u nich se tyhle věci vyskytují jen v rodinách vlastnících dostatek ropných vrtů, páč ti co nic podobného nevlastní, by těžko uplatili policii, že? No nic. Každému co jeho jest. my se uvidíme 13. června v Sudetech. Jako že v echtsudetech, anóbrž v Rumburku, neb tam budeme hrát na Festiválku malé umění. za kterým stojí Roman Krauši Kraušner a spol., co jinak pořádají v kostele super cyklus koncertů. A moc se těšíme. Tak doražte…
Klikněte zde pro získání vašeho sponzorovaného zápisu.
Kategorie
Kontaktujte veřejná osoba
Telefon
Internetová stránka
Adresa
Malířská
Praha