ORA Group

ORA Group

Delen

Als gepassioneerde preventieadviseurs en coaches dragen we iedere dag bij aan de veiligheid en het w

Management: Preventieadviseurs • Veiligheidscoördinatie • VCA & ISO
Academy: Training by doing
Fire Safe Plus: Brandbeveiliging
Infra: Milieu (audits, coördinatie) en Energie

18/06/2026

𝗣𝗿𝗲𝘃𝗲𝗻𝘁𝗶𝗲𝗮𝗱𝘃𝗶𝘀𝗲𝘂𝗿 𝘄𝗼𝗿𝗱𝗲𝗻? 𝗜𝗲𝘁𝘀 𝘃𝗼𝗼𝗿 𝗷𝗼𝘂? 🤔
Niveau 2 of niveau 3? Wat zijn de échte verschillen? En hoe begin je er in hemelsnaam aan? We snappen dat je met vragen zit.

𝗗𝗮𝗮𝗿𝗼𝗺 𝗵𝗮𝗸𝗸𝗲𝗻 𝘄𝗲 𝗱𝗲 𝗸𝗻𝗼𝗽𝗲𝗻 𝘃𝗼𝗼𝗿 𝗷𝗲 𝗱𝗼𝗼𝗿 𝘁𝗶𝗷𝗱𝗲𝗻𝘀 𝗲𝗲𝗻 𝗴𝗿𝗮𝘁𝗶𝘀 𝗤&𝗔-𝘀𝗲𝘀𝘀𝗶𝗲! Geen saaie presentatie, wel heldere antwoorden over:

✅ De inhoud van de opleidingen
✅ Jouw doorgroeimogelijkheden
✅ Hoe je direct effectief start

🗓️ 𝗔𝗳𝘀𝗽𝗿𝗮𝗮𝗸 𝗼𝗽 𝗱𝗶𝗻𝘀𝗱𝗮𝗴 𝟮𝟱/𝟬𝟴 𝗼𝗺 𝟭𝟳𝘂𝟯𝟬.
Gratis, maar inschrijven verplicht: https://tinyurl.com/t5tfkc8y

𝗣𝗦 𝗡𝘂 𝗮𝗹 𝗻𝗶𝗲𝘂𝘄𝘀𝗴𝗶𝗲𝗿𝗶𝗴? 𝗟𝗲𝗲𝘀 𝗼𝗻𝘇𝗲 𝗯𝗹𝗼𝗴 𝗲𝗻 𝗯𝗲𝗸𝗶𝗷𝗸 𝗵𝗲𝘁 𝗳𝗶𝗹𝗺𝗽𝗷𝗲.
https://oragroup.be/nieuws/wat-doet-een-preventieadviseur-en-hoe-word-ik-preventieadviseur/

🎥 Bedankt aan alle afgestudeerden '25

12/06/2026

💪 𝗘𝗛𝗕𝗢 𝗹𝗲𝗲𝗿 𝗷𝗲 𝗻𝗶𝗲𝘁 𝗱𝗼𝗼𝗿 𝗲𝗿𝗼𝘃𝗲𝗿 𝘁𝗲 𝗽𝗿𝗮𝘁𝗲𝗻, 𝗺𝗮𝗮𝗿 𝗱𝗼𝗼𝗿 𝗵𝗲𝘁 𝘁𝗲 𝗱𝗼𝗲𝗻.
Dank aan het team van Des-Elec voor de inzet, focus en goesting om te oefenen. En de mooie woorden over onze instructeur. 😊

Onlangs volgde ons team een EHBO-opleiding, en dat was niet alleen leerrijk, maar ook bijzonder waardevol. 🚑

We leerden hoe we snel en correct kunnen handelen in noodsituaties, van kleine verwondingen tot levensreddende handelingen. Het geeft een gerust gevoel om te weten dat we als team beter voorbereid zijn om elkaar én anderen te helpen wanneer elke seconde telt.💪

Dank aan de instructeur van ORA Group voor de heldere uitleg en de praktische oefeningen!

11/06/2026

𝗘𝗻 𝘁𝗼𝗲𝗻 𝘄𝗮𝘀 𝗲𝗿 𝗱𝗶𝘁 𝗺𝗼𝗺𝗲𝗻𝘁 🥰

Tien minuten. Meer had ORA Academy niet nodig om een probleem om te buigen naar een succesverhaal.

Voor een verplichte EHBO-bijscholing van een 20-tal medewerkers uit 9 verschillende afdelingen waren we volledig afhankelijk van een externe opleider. Toen die amper 21 uur voor de start afhaakte, dreigde een zorgvuldig geplande opleidingsdag letterlijk in het water te vallen.

En eerlijk? Ik zag het echt niet zitten om een 20-tal mensen, die maanden voordien hun planning hadden aangepast om deze bijscholing te kunnen volgen, te moeten vertellen dat alles niet doorging.

We namen contact op met ORA Academy. Tien minuten later hadden we geen probleem meer, maar een oplossing.

Geen eindeloze agenda-checks. Geen "we bekijken wat mogelijk is". Wel mensen die onmiddellijk meedenken, verantwoordelijkheid opnemen en alles in het werk stellen om de opleiding alsnog te laten doorgaan.

En dat deden ze niet alleen snel, maar ook goed.

De lesgever wist onze medewerkers van begin tot einde te boeien met een praktijkgerichte aanpak, herkenbare voorbeelden en expertise die duidelijk verder ging dan de theorie uit een handboek. De reacties achteraf waren zonder uitzondering positief.

Wat begon als een noodoplossing, eindigde als een van de best gewaardeerde EHBO-bijscholingen die we de voorbije jaren organiseerden.

ORA Academy heeft ons niet alleen uit de nood geholpen. Ze hebben bewezen dat echte partners opstaan wanneer anderen wegvallen.

— Tom De Coninck,
Health, Safety & Environment, Bellewaerde

29/05/2026

𝗩𝗮𝗻 𝘀𝘁𝗮𝗿𝘁𝗲𝗻𝗱𝗲 𝘁𝗼𝘁 𝗲𝗿𝘃𝗮𝗿𝗲𝗻 𝗽𝗿𝗲𝘃𝗲𝗻𝘁𝗶𝗲𝗮𝗱𝘃𝗶𝘀𝗲𝘂𝗿: 𝗴𝗿𝗼𝗲𝗶𝗲𝗻 𝗯𝗹𝗶𝗷𝗳𝘁 𝗲𝗲𝗻 𝘃𝗮𝗸.

Je hebt de diploma's. Je kent de wetgeving. Maar op dag één in het veld voelt het alsof je in een jungle staat zonder kaart. 🌿

Of je bent al jaren preventieadviseur en toch worstel je met die ene complexe ATEX-situatie, of hoe je ervoor zorgt dat je advies echt binnenkomt bij de directie.

Ben jij preventieadviseur en herken je dit? Dit gevoel is normaal. Want preventie is geen vak dat je enkel leert uit een handboek!

𝗛𝗲𝘁 𝗖𝗼𝗮𝗰𝗵𝗶𝗻𝗴𝘁𝗿𝗮𝗷𝗲𝗰𝘁 𝗣𝗿𝗲𝘃𝗲𝗻𝘁𝗶𝗲𝗮𝗱𝘃𝗶𝘀𝗲𝘂𝗿 𝘃𝗮𝗻 𝗢𝗥𝗔 𝗶𝘀 𝗱𝗮𝗮𝗿𝗼𝗺 𝗴𝗲𝗯𝗼𝘂𝘄𝗱 𝗿𝗼𝗻𝗱 𝗷𝗼𝘂𝘄 𝘄𝗲𝗿𝗸𝗲𝗹𝗶𝗷𝗸𝗵𝗲𝗶𝗱.

Geen generieke theorie. Geen groepssessies waarbij jij maar de helft herkent. Wel: één-op-één begeleiding door experts die zelf op de werkvloer staan.

✅ Persoonlijk afgestemd op jouw ervaring en uitdagingen
✅ Verdieping in machineveiligheid, ATEX, ergonomie en meer
✅ Concrete handvaten die je de volgende dag al toepast
✅ Leer hoe je wetgeving vertaalt naar werkbare oplossingen
✅ Versterk je positie en impact binnen de organisatie

Of je nu net afstudeert of al jaren meeloopt: groei stopt nooit.
En jouw traject begint waar jij staat.

Jouw tempo, jouw thema's, jouw groei.

📩 Vrijblijvende offerte op maat.
Contacteer ons: [email protected]

29/05/2026

💥 𝗢𝗥𝗔𝗰𝗮𝘀𝘁 𝗮𝗳𝗹𝗲𝘃𝗲𝗿𝗶𝗻𝗴 𝟮𝟱 𝗸𝗻𝗮𝗹𝘁 𝗯𝗶𝗻𝗻𝗲𝗻
Een tweedelige podcast over explosieveiligheid, ATEX en alles wat je niet wil onderschatten.

Angelique en Wim van ORA Group leggen de basis uit én vertalen die naar de praktijk: helder, concreet en zonder omwegen.

▪️𝗗𝗲𝗲𝗹 𝟭 𝗱𝘂𝗶𝗸𝘁 𝗶𝗻 𝗱𝗲 𝗳𝘂𝗻𝗱𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁𝗲𝗻
▪️𝗗𝗲𝗲𝗹 𝟮 𝘀𝗰𝗵𝗮𝗸𝗲𝗹𝘁 𝗱𝗼𝗼𝗿 𝗻𝗮𝗮𝗿 𝗱𝗲 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝗶𝗷𝗸

Geen droge theorie.
Wel inzichten die blijven hangen en meteen toepasbaar zijn.

👉 𝗢𝗻𝘁𝗱𝗲𝗸 𝗯𝗲𝗶𝗱𝗲 𝗮𝗳𝗹𝗲𝘃𝗲𝗿𝗶𝗻𝗴𝗲𝗻 𝗵𝗶𝗲𝗿: https://oragroup.be/nieuws/oracast-aflevering-25/

11/05/2026

𝗼𝗽𝗹𝗲𝗶𝗱𝗶𝗻𝗴 𝗘𝗛𝗕𝗢 𝗕𝗲𝗱𝗿𝗶𝗷𝗳𝘀𝗵𝘂𝗹𝗽𝘃𝗲𝗿𝗹𝗲𝗻𝗲𝗿 (𝟭𝟲𝘂)
📅 Franstalige sessie: 22 & 29 mei 2026
⚠️ Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.

Met de opleiding EHBO / Bedrijfshulpverlener van ORA Group Academy leren medewerkers snel, correct en zelfzeker handelen in noodsituaties.

✅ Praktijkgerichte opleiding
✅ Realistische noodscenario’s
✅ Training met professionele simulatiemiddelen
✅ Officieel certificaat
✅ Kleine groepen, maximale interactie

📍 Wevelgem

👉 Schrijf je vandaag nog in: https://oragroup.be/academy/opleidingskalender/ehbo-bedrijfshulpverlener-nl-16u/

08/05/2026

🦺 𝗛𝗲𝘁 𝗶𝘀 𝗗𝗮𝗴 𝘃𝗮𝗻 𝗱𝗲 𝗛𝗲𝗳𝘁𝗿𝘂𝗰𝗸𝗰𝗵𝗮𝘂𝗳𝗳𝗲𝘂𝗿! 🎉
Elk jaar gebeuren er nog te veel arbeidsongevallen met heftrucks.
Veilig werken begint met de juiste adequate opleiding! 💪

👉 𝗢𝗥𝗔 𝗹𝗲𝗶𝗱𝘁 𝗵𝗲𝗳𝘁𝗿𝘂𝗰𝗸𝗰𝗵𝗮𝘂𝗳𝗳𝗲𝘂𝗿𝘀 𝗼𝗽: 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝗶𝗷𝗸𝗴𝗲𝗿𝗶𝗰𝗵𝘁, 𝗻𝗼-𝗻𝗼𝗻𝘀𝗲𝗻𝘀𝗲
𝗲𝗻 𝗺𝗲𝘁 𝗽𝗹𝗲𝘇𝗶𝗲𝗿!

🔗 https://tinyurl.com/3uc8w6u6

29/04/2026

🎉 15 JAAR ORA GROUP! 🎉

𝗢𝗽 𝗱𝗲 𝗗𝗮𝗴 𝘃𝗮𝗻 𝗱𝗲 𝗩𝗲𝗶𝗹𝗶𝗴𝗵𝗲𝗶𝗱 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘀𝗲𝗲𝗿𝗱𝗲𝗻 𝘄𝗲 𝗱𝗲 𝗮𝗹𝗹𝗲𝗿𝗲𝗲𝗿𝘀𝘁𝗲 𝗢𝗥𝗔 𝗜𝗻𝘀𝗶𝗴𝗵𝘁 𝗗𝗮𝘆, 𝗲𝗻 𝘄𝗮𝘁 𝗲𝗲𝗻 𝗱𝗮𝗴 𝘄𝗮𝘀 𝗵𝗲𝘁!✨

Voor wie ons nog niet kent: bij ORA Group zijn we elke dag bezig met één missie: YOUR SAFETY, OUR MISSION. Als gepassioneerde preventieadviseurs, coaches en milieu-experten ondersteunen we ruim 500 bedrijven - van kleine KMO's tot grote multinationals - op vlak van preventie, welzijn, milieu, brandpreventie, evacuatie en opleidingen.” 💪

𝗘𝗻 𝗱𝗶𝘁 𝗷𝘂𝗯𝗶𝗹𝗲𝘂𝗺 𝘃𝗶𝗲𝗿𝗱𝗲𝗻 𝘄𝗲 𝗼𝗽 𝗱𝗲 𝗺𝗮𝗻𝗶𝗲𝗿 𝗱𝗶𝗲 𝗼𝗻𝘀 𝗵𝗲𝘁 𝗯𝗲𝘀𝘁𝗲 𝗽𝗮𝘀𝘁: 𝗱𝗼𝗼𝗿 𝗸𝗲𝗻𝗻𝗶𝘀 𝘁𝗲 𝗱𝗲𝗹𝗲𝗻.

✅ Praktische tips & tricks die deelnemers meteen kunnen toepassen op de werkvloer
✅ Indrukwekkende persoonlijke cases van onze gastsprekers die niemand onbewogen lieten
✅ Echte verbinding tussen mensen die veiligheid en milieu een warm hart toedragen

Na 15 jaar blijven we even gedreven als op dag één. Leed voorkomen en levens redden dat is waarom we elke ochtend opstaan. 💙💛

Een dikke merci aan iedereen die erbij was.
Jullie maken ORA tot wat het is!

👉 Ontdek wat we doen via www.oragroup.be

ORAcast aflevering 16: Wat als je geliefde omkomt door een arbeidsongeval? - ORA Group 28/04/2026

𝗩𝗮𝗻𝗱𝗮𝗮𝗴 𝗶𝘀 𝗪𝗲𝗿𝗲𝗹𝗱𝗱𝗮𝗴 𝘃𝗼𝗼𝗿 𝗩𝗲𝗶𝗹𝗶𝗴𝗵𝗲𝗶𝗱 𝗲𝗻 𝗚𝗲𝘇𝗼𝗻𝗱𝗵𝗲𝗶𝗱 𝗼𝗽 𝗵𝗲𝘁 𝗪𝗲𝗿𝗸.
😞 Kurt verloor beide benen op de werkvloer.
😞 Carine verloor haar man op de werf.

Geen statistieken. Geen rapportcijfers.
Twee levens die voorgoed veranderden, in één moment.

🎙️ 𝗗𝗮𝗮𝗿𝗼𝗺 𝗱𝗲𝗹𝗲𝗻 𝘄𝗲 𝗱𝗲 𝗽𝗼𝗱𝗰𝗮𝘀𝘁𝘀 𝘃𝗮𝗻 𝗞𝘂𝗿𝘁 𝗲𝗻 𝗖𝗮𝗿𝗶𝗻𝗲.
Luister naar hen. Niet omdat het verplicht is, maar omdat hun verhaal het jouwe kan veranderen.

👇 𝗟𝘂𝗶𝘀𝘁𝗲𝗿. 𝗗𝗲𝗲𝗹. 𝗘𝗻 𝗻𝗲𝗲𝗺 𝗵𝗲𝘁 𝗺𝗲𝗲 𝗻𝗮𝗮𝗿 𝗺𝗼𝗿𝗴𝗲𝗻.
▪️Kurt: https://oragroup.be/nieuws/ora-cast-aflevering-8/
▪️Carine: https://oragroup.be/nieuws/ora-cast-aflevering-16/

ORAcast aflevering 16: Wat als je geliefde omkomt door een arbeidsongeval? - ORA Group Op 20 oktober 2022 sloeg het noodlot toe. Carine verloor haar partner Filip bij een tragisch arbeidsongeval op een werf in Emelgem. 

Wilt u dat uw praktijk hét hoogst genoteerde Kliniek in Wevelgem wordt?
Klik hier om uitgelicht te worden.

Telefoon

Adres


Menenstraat 386
Wevelgem
8560