Musart
"MusArt": De secundaire opleiding voor Muziek, Woord en Beeld. Musart biedt een brede cross-overopleiding over de 3 grote pijlers heen: Pop, Jazz en Klassiek.
Als hedendaagse muziekstudent krijg je les in instrument, compositie, notenleer, ensemble, opnametechnieken .... en dit in combinatie met een degelijk pakket algemene vakken. Naast het bespelen van je instrument – dat een ‘hoofdrol’ speelt in je opleiding – krijg je unieke kansen om samen te spelen (ensemble/combo) en te zingen (koorzang) tijdens concerten, workshops en projecten (muziektheater).
16/06/2026
🎹🏆 Muzikaal talent in de kijker
Arevik Charatyan nam deel aan het prestigieuze Concours de Liège, een wedstrijd die in het leven werd geroepen om jong muzikaal talent te ontdekken en te stimuleren.
Voor Arevik was het een bijzondere en leerrijke ervaring, waarin ze haar passie en muzikaliteit kon tonen op een hoog niveau. Een prachtige prestatie die zeker smaakt naar meer! ✨
14/06/2026
📦 Mini GIP 5 Architectuur en Interieur
Voor hun mini GIP gingen de leerlingen van 5 Architectuur en Interieur aan de slag met een bijzondere opdracht: ze lazen een graphic novel en vertaalden de sfeer ervan naar een ruimtelijk concept in een 20FT-container.
De vertaling van beeld naar ruimte stond centraal, aangevuld met het verwerken van een patroon voor beeld en bijhorende waarnemingstekeningen. Zo ontstonden verschillende interpretaties waarin sfeer, verhaal en architectuur samensmelten.
✨ Projecten:
Arthur – Optische patronen
Ilio – V***a
Jaxx – Infinity Lift
Sebastiaan – Op het einde zien we licht
Rune – When we meet
12/06/2026
🎶 Sfeerbeelden – Live in Hasselt
Onze leerlingen van muziek stonden op het podium tijdens Live in Hasselt en brachten er een straffe set vol energie en muzikaliteit.
Van intense live-momenten tot enthousiast publiek: deze sfeerbeelden vatten perfect de beleving van het muziekfestival samen. Een mooie ervaring vol podiumplezier en talent! ✨
10/06/2026
🎨 Van kleur naar reliëf
De leerlingen van 4 Architecturale en Beeldende Kunsten gingen aan de slag met een compositie van geometrische vormen en lijnen, waarin expressieve elementen de strakke structuur doorbreken.
Eerst werkten ze hun idee uit in een kleurontwerp met aandacht voor kwaliteitscontrast. Vervolgens vertaalden ze dit tweedimensionale ontwerp naar een driedimensionaal haut-reliëf, waarbij vorm, diepte en compositie een nieuwe dimensie kregen.
Een boeiende oefening waarin kleur, ruimte en expressie samenkomen. ✨
08/06/2026
🎭 Augustus, ergens tussen de wijnranken
Op 30 en 31 mei bracht de allereerste afstuderende 6 WKD-klas hun locatietheater voor een ruim publiek.
Het stuk Augustus, ergens tussen de wijnranken, geregisseerd en herschreven door leerkracht Theater Sofie Truyen, werd erg gesmaakt door het publiek.
✨ Starring: Murron, Lien, Rune, Nand, Mats en Rein
(én een toevallige cameo van Hugo de huiskat 🐱)
07/06/2026
📸🎶 Muziek wordt beeld
Voor deze fotografieopdracht gingen de leerlingen van 3 Beeldende en Audiovisuele Kunsten aan de slag met een crossoverproject. Ze kozen twee muziekfragmenten van leerlingen muziek en vertaalden de gevoelens, sfeer en emoties die deze muziek bij hen opriep naar beeld.
Het resultaat is een reeks fotografische werken waarin klank en beeld elkaar ontmoeten en versterken. Een creatieve dialoog tussen muziek en fotografie. ✨
06/06/2026
🚻 Openbare toiletten herdenken
Openbare toiletten: een plek waar niemand graag verblijft, maar die iedereen nodig heeft. Toch kampen veel steden en publieke ruimtes nog steeds met een tekort aan kwalitatieve voorzieningen.
De leerlingen van 5 Architectuur en Interieur gingen deze uitdaging aan en ontwierpen vernieuwende voorstellen waarbij zichtbaarheid, veiligheid, toegankelijkheid en hygiëne centraal stonden. Hun ontwerpen werden uitgewerkt voor uiteenlopende locaties, waaronder het Kolonel Dusartplein en het Kapermolenpark in Hasselt, Brussel-Noord en zelfs de omgeving van de Ardèche.
Het resultaat: doordachte architecturale concepten die een alledaagse nood omvormen tot een kwaliteitsvolle publieke ervaring. ✨
05/06/2026
🎬🎨 Van filmanalyse naar filmposter
Enkele maanden geleden bekeken de leerlingen van 5 Beeldende Kunst een film die ze grondig analyseerden. Vanuit die filmanalyse gingen ze nu aan de slag met een nieuwe uitdaging: het ontwerpen van een abstracte filmposter.
Door de belangrijkste thema’s, symbolen en sfeer van de film te vertalen naar vorm, kleur en compositie, creëerden ze krachtige beelden die de essentie van het verhaal vatten zonder alles letterlijk te tonen. ✨
04/06/2026
🏡✨ Slaapsensatie in stereometrische vorm
De leerlingen van 6 Architectuur en Interieur kregen de opdracht om een stereometrische vorm te ontwerpen die fungeert als een unieke slaapsensatie.
Ze creëerden een compacte ruimte met slaapgelegenheid en een geïntegreerd sanitair gedeelte, bestaande uit een toilet, wastafel en do**he en/of bad. Alles werd verwerkt in een artistieke, stereometrisch geïnspireerde structuur, geplaatst in een zelfgekozen omgeving.
Het resultaat? Originele ontwerpen waarin architectuur, functionaliteit en beleving samenkomen tot verrassende en innovatieve concepten. ✨
02/06/2026
🎨 GIP-presentaties Beeldende Kunst
Afgelopen week stelden de leerlingen van Beeldende Kunst hun geïntegreerde proef voor.
In de vakken grafische kunsten, audiovisuele kunsten, waarneming en beeldende kunsten presenteerden ze het resultaat van een intens creatief traject. ✨
Klik hier om uitgelicht te worden.
Type
Telefoon
Website
Adres
Kempische Steenweg 400
Hasselt
3500