Moninga
Congolese projecten steunen door hier bij ons activiteiten te organiseren. Onze steun startte echter vanaf het moment dat pater Pros naar Congo vertrok in 1958.
vzw Moninga werd opgericht in 1999 om op een gestructureerde manier projecten te ondersteunen in de Congolese dorpen waar pater Pros Deveux gewerkt heeft. Moninga betekent 'vriend' in het Lingala en het is ook de familienaam van Leon, de pater die het eerste project van de vzw begeleidde. Hij verbleef er ruim 35 jaar.
02/01/2024
Een overzicht van 2023.
Wil jij ons ook in 2024 steunen? Neem een kijkje op www.moninga.be/steunen.
Het Moninga-team wenst je een prettig 2024!
13/02/2023
Online shoppen en terwijl Moninga steunen? Da’s kei gemakkelijk via Trooper. Meer dan 1.000 webshops zoals Hema, Booking.com, A.S. Adventure, Lidl,... geven ons een percentje wanneer jij aankopen bij hen doet via https://www.trooper.be/moninga!
18/01/2023
Een zelf bedruipende boerderij met vis en groenten, waar jongeren helpen en tegelijk leren. Dat is het opzet van dit, eveneens ecologische, project.
In zeven vijvers die uitgegraven zijn, zwemmen vissen van klein naar groot.
Niet onbelangrijk: het doel van deze projecten is om met de winsten jongeren te helpen aan een toekomst door o.a. de schoolkosten te betalen.
Meer informatie: www.moninga.be/projecten
27/12/2022
Een overzicht van 2022.
Wil jij ons ook in 2023 steunen? Neem een kijkje op www.moninga.be/steunen.
Het Moninga-team wenst je prettige feestdagen!
27/01/2022
Toyokana, de school voor de jongeren in Momboyo krijgt een nieuw gebouw.
De oude school, van gedroogde kleistenen en een dak van riet, is met regen en hevige wind niet aangenaam en veilig om les te volgen. De nieuwe school wordt een gebouw van gebakken stenen en golfplaten.
Een hele verbetering voor jongeren, wanneer ze in veilige ruime lokalen kunnen les volgen. Zo ook voor de leerkrachten, ze zullen hun materiaal proper kunnen opbergen.
Op termijn hopen we twaalf lokalen en een zaal ter beschikking te hebben voor een 400-tal jongeren.
Meer informatie: www.moninga.be/projecten
19/01/2022
Een zelf bedruipende boerderij met vis en groenten, waar jongeren helpen en tegelijk leren. Dat is het opzet van dit, eveneens ecologische, project.
In zeven vijvers die uitgegraven zijn, zwemmen vissen van klein naar groot.
Niet onbelangrijk: het doel van deze projecten is om met de winsten jongeren te helpen aan een toekomst door o.a. de schoolkosten te betalen.
Meer informatie: www.moninga.be/projecten
11/01/2022
Nkapi Wato is de secundaire school van Bikoro, gelegen aan het Tumbameer, ten noorden van Kinshasa.
Het oude schoolgebouw is gebouwd rond 1930 en voldoet dus niet meer aan de normen omtrent stabiliteit en veiligheid. Enkele jaren geleden is het gebouw zwaar beschadigd geraakt door een storm.
In 2011 zijn wij gestart met de bouw van een nieuw schoolgebouw voor de getroffen jongeren. In het eerste deel werden vier klaslokalen en een bureel voorzien. Vervolgens werden er in het tweede deel 3 klaslokalen voorzien.
Meer informatie: www.moninga.be/projecten
08/01/2022
Online shoppen? Passeer eerst via www.trooper.be/moninga en steun er onze projecten mee!
05/01/2022
Onze website is weer aangevuld met de momenteel lopende projecten.
Benieuwd naar wat wij realiseren met jullie steun? Neem dan een kijkje op www.moninga.be/projecten!
Moninga | Projecten Moninga is een organisatie die zich inzet voor de noden van onze medemensen in Congo. Dit in de dorpen waar onze nonkel Pros Deveux jaren als missionaris werkzaam was.
Klik hier om uitgelicht te worden.
Contact de organisatie
Telefoon
Website
Adres
Lindestraat
Alken
3570