Laboratorij C-lab
Zdravstvena ustanova
Medicinsko - biokemijski laboratorij
C-LAB Mostar
26/08/2025
Pridruži se našem timu! 🔬🩸
Svoj životopis možete poslati na mail [email protected] ili dostaviti osobno u neku od naših poslovnica u Mostaru, Ljubuškom, Posušju ili Širokom Brijegu. 📃
25/04/2025
20/03/2025
Alergija na mlijeko javlja se kada imunološki sustav burno reagira na proteine u mlijeku što može dovesti do reakcije koja se očituje uglavnom na koži, u želucu ili u dišnom sustavu. 🥛
❗️ Mliječni panel na akcijskoj je cijeni od 25KM do kraja 3. mjeseca!
❗️ Za ovu analizu nije potrebno prethodno naručivanje, a uzorci se primaju svaki radni dan od 07h!
13/03/2025
Hvala Grude.com 🙂
C-LAB USKORO U GRUDAMA! Nova poslovnica u Grudama pružat će sve usluge koje su već prepoznate po visokom standardu...
10/03/2025
🩸Alergije na hranu su definirane kao štetne reakcije na tvari koje se nalaze u hrani i uključuju imunološki sustav, a najčešće su posredovane imunoglobulinom E (IgE). Simptomi alergije na hranu mogu varirati od blagih do teških.
🩸Hrana panel radi se iz krvi, a uzorci za analizu primaju se svaki radni dan.
06/03/2025
[UREA I KREATININ] Zbog procjene funkcije bubrega nužno je imati laboratorijske nalaze uree i kreatinina.
🩸 Ekskretorna funkcija bubrega omogućuje eliminaciju neželjenih krajnjih produkata metabolizma. U krajnje produkte metabolizma koji se izlučuju preko bubrega spadaju i urea, kreatinin i urat.
🩸 Urea se u krvi najčešće određuje zbog procjene funkcije bubrega, ali na njezinu koncentraciju, pored bubrežne funkcije, utječu i drugi čimbenici pa se stoga urea određuje zajedno s kreatininom.
❗️Za obavljanje pregleda skenerom u velikom broju slučajeva potrebno je intravenski dati kontrasno sredstvo, pri čemu veliki značaj imaju vrijednosti uree i kreatinina.
ℹ️ Laboratorijski nalazi uree i kreatinina i urata dobivaju se isti dan.
08/02/2025
🩺 Povišena razina homocisteina utječe na nastanak ateroskleroze, predstavlja faktor rizika od srčanog udara, a također igra važnu ulogu u razvoju osteoporoze.
🩺 Za ovu analizu potrebno je biti natašte!
⏰ Uzorci se primaju svaki radni dan od 07h!
03/01/2025
◾️Okultno ili skriveno krvarenje označava krv u stolici koja nije vidljiva golim okom. Ono znači da na nekoj lokaciji unutar probavnog sustava dolazi do krvarenja.
◾️Pojava okultnog krvarenja povezana je s rakom debelog crijeva, kao i drugim bolestima gastrointestinalnog trakta.
10/10/2024
[KALPROTEKTIN] je marker koji omogućuje razlikovanje neupalnih crijevnih procesa od onih upalnih i zahvaljujući kojem se mogu izbjeći nepotrebni zahvati i invazivni pregledi kao što je kolonoskopija. Fekalni kalprotektin je tvar koja će se u crijevima nalaziti u prekomjernoj količini kad se ondje javi upala.
Test određivanja prisutnosti ovog proteina, a kojeg je moguće izvršiti u našem laboratoriju je vrlo jednostavan, nije neugodan za pacijenta i pruža precizne rezultate. Samo je potrebno uzorak stolice dostaviti u sterilnoj posudi, u Vama, našu najbližu poslovnicu.
📍Mostar, Ante Starčevića 44
📍 Ljubuški, Hrvatskih branitelja bb
📍 Posušje, A.G. Matoša 2
📍Široki Brijeg, Fra Didaka Buntića 27
09/08/2024
[CELIJAKIJA] Celijakija je bolest uzrokovana intolerancijom na gluten.
💉 Serološko testiranje podrazumijeva detekciju antijela u serumu.
Antitijela specifična za celijakiju koja se koriste u dijagnostičkom postupku su:
▫️Antitijela na tkivnu transglutaminazu (IgG i IgA)
▫️Antiglijadinska antitijela (IgG i IgA).
❗️Analizu navedenih antitijela možete odraditi svaki radni dan u svim našim poslovnicama!
02/08/2024
🩺 Helicobacter pylori je bakterija koja ima značajnu ulogu u nastanku i razvoju svih vrsta gastritisa i najvećeg broja peptičkih ulkusa.
🩺 Pregled stolice je brz i jednostavan način otkrivanja specifičnog antigena bakterije Helicobacter pylori.
🩺 Preporuča se obaviti pretragu kod simptoma kao što su bol, mučnine i povraćanje, nagli gubitak tjelesne težine, osjećaj loše probave i nadutosti
❗️ Uzorci za ovu analizu primaju se svaki radni dan!
23/07/2024
Reumatoidni artritis (RA) jedna je od najčešćih autoimunih bolesti.
Anti-CCP analiza koristi se u svrhu ranog otkrivanja reumatoidnog artritisa.
Dosadašnji testovi za dijagnozu RA - reumatoidni faktor i CRP nedovoljno su specifični za RA.
Nedavno se otkrilo da je u serumu osoba s RA, citrulin ciljni peptid različitih auto-anititjela kao anti-perinuklearni faktor, anti-keratin antitijelo, itd.
Na tome se zasniva određivanje anti-CCP (antitijela na ciklički citrulinski peptid), koja je visoko specifična za RA.
⏰️ Uzorci za ovu analizu primaju se svaki radni dan!
Click here to claim your Sponsored Listing.
Category
Contact the practice
Telephone
Website
Address
Ante Starčevića 44
Mostar
88000
Opening Hours
| Monday | 07:30 - 15:00 |
| Tuesday | 07:00 - 15:00 |
| Wednesday | 07:00 - 15:00 |
| Thursday | 07:00 - 15:00 |
| Friday | 07:00 - 15:00 |