Expedite3D

Expedite3D

Share

Expedite3D to drukarka 3D konstruowana przez grupę studentów Politechniki Warszawskiej, drukująca metodą FDM. Dlaczego nazwaliśmy naszą drukarkę Expedite3D?

Jesteśmy grupą studentów z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i działamy w Kole Naukowym Automatyki Przemysłowej. Pomysł stworzenia drukarki zrodził się w 2013 roku z chęci badania druku przestrzennego. W języku polskim "ekspedite" oznacza doskonałość, biegłość (w czymś), natomiast z języka angielskiego jest to tłumaczone jako "przyspieszać", "szybko coś zrobić". Właśnie takie

Photos 24/12/2014

Z okazji Świąt wydrukowaliśmy dla Was choinkę :)

Photos 22/11/2014

Dziś odwiedziliśmy Targi Druku 3D "3D Show", które odbyły się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Tym razem nie pokazywaliśmy naszej drukarki, ale to nie znaczy, że obecność tam nie przyniosła nam żadnych korzyści. Wręcz przeciwnie!!!
Mogliśmy zobaczyć wydruki z innych drukarek i porównać ich jakość z jakością naszych dzieł, a przede wszystkim nawiązaliśmy kontakty z paroma firmami produkującymi filamenty do drukarek 3D!
Na zdjęciu możecie zobaczyć próbki tworzyw, które otrzymaliśmy :)
Teraz czeka nas testowanie jakości tych filamentów i wybranie najlepszego, który w pełni spełni wymogi Expedite3D!

Photos 22/11/2014

Ekipa Expedite3D na Targach Druku 3D "3D Show"!

Photos from Expedite3D's post 27/09/2014

Podczas naszej wizyty w Kochanowskim towarzyszył nam Alek Kozłowski, który robił nam zdjęcia, za co bardzo dziękujemy :)
Jego dzieła można podziwiać poniżej ;)

Absolwenci tworzą nowe technologie - gratuluję ! 25/09/2014

19.09 w piątek odwiedziliśmy z naszą drukarką XXVIII L.O. im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Na spotkanie z nami przybyły dwie klasy maturalne o profilu mat-fiz. Było to dla nas spotkanie wyjątkowe, ponieważ dwoje z nas jest absolwentami Kochanowskiego!
Zostaliśmy miło przyjęci w "Kochanie" przez młodszych kolegów, którzy z zainteresowaniem słuchali o Expedite3D oraz o studiach na naszym wydziale i zadawali ciekawe pytania :)
Chętnie jeszcze wrócimy na Wiktorską 99 (i niebawem tak się stanie ;) ).

A tym czasem można o nas przeczytać na stronie internetowej 28. LO.
http://kochanowski.waw.pl/index.php/18-osiagniecia/113-absolwenci-tworza-nowe-technologie-gratuluje

Absolwenci tworzą nowe technologie - gratuluję ! W piątek 19.09 odbył się pokaz dla klas 3a i 3b działania drukarki 3D skonstruowanej min. przez naszych absolwentów: Aleksandrę Grabek (klasa f) oraz Rafała Więckowskiego (klasa b) obecnie studentów PW. Można było obejrzeć wydruki i poznać metody ich tworzenia oraz zastosowanie. Goście opowiedzieli…

Photos from Expedite3D's post 24/09/2014

W te wakacje nasza drukarka prawie nie miała chwili wytchnienia! Oprócz tego, że non stop coś drukowała, to mieliśmy kilka ciekawych spotkań, na których można było zobaczyć Expedite3D!

Jednym z takich spotkań były Dni Tesli w Centrum Nauki Kopernik, które odbyły się w lipcu. Po Pikniku Naukowym było to dla całego teamu Expedite3D kolejne bardzo intensywne i interesujące przeżycie. Tym razem przez całe 2 dni opowiadaliśmy zarówno dorosłym jak i dzieciom o druku przestrzennym, pokazywaliśmy jak działa nasza drukarka oraz odpowiadaliśmy na mnóstwo pytań!

Było to dla nas nie lada wyzwanie, gdyż CNK odwiedziło bardzo dużo ludzi i cały czas mieliśmy pełne ręce roboty! Na szczęście w chwilach przerwy mogliśmy odpocząć i rozerwać się, buszując po Koperniku i odwiedzając inne ciekawe wystawy czy laboratoria ;)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dni Tesli :)

Photos 23/09/2014

Chwilę nas nie było, ale po wakacjach znów wracamy ;)

Może najpierw przedstawimy Wam nowego "kolegę", który dołączył do naszej trójwymiarowej gromadki!
Przed Wami Tyrannosaurus Rex (a przynajmniej jego fragment ;) )

Photos 13/07/2014

Zespół Expedite3D pozdrawia z Kopernika!!!

*zdjęcie z kamerki internetowej

13/07/2014

Właśnie zaczął się drugi dzień Dni Tesli! Na razie ruch mały, ale wszystko powoli się rozkręca.
Wczorajszy dzień był bardzo udany, dużo zabawy (nie tylko z drukarką) i parę nowych znajomości nawiązanych! W skrócie: mnóstwo korzyści i satysfakcji :)
Jeśli ktoś nie dotarł wczoraj do Centrum Nauki Kopernik np. z powodu pogody, zapraszamy dzisiaj!
Szkoda przegapić wiele wystaw i pokazów, których na co dzień nie ma w muzeum (wiemy, bo przetestowaliśmy na własnej skórze;)!
No a poza tym jest to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć naszą drukarkę ;)

Do zobaczenia! Szukajcie nas na pierwszym piętrze w szklanym "akwarium".

12/07/2014

Pogoda dziś nie dopisuje, więc warto schronić się przed deszczem w Centrum Nauki Kopernik i zobaczyć naszą drukarkę 3D oraz wiele innych atrakcji :)
Szukajcie nas na pierwszym piętrze w "szklanej pułapce".
Do zobaczenia!!!

10/07/2014

Witajcie po krótkiej przerwie!
Sesja/rok szkolny już za nami, a my z okazji dzisiejszej 158. rocznicy urodzin Nikoli Tesli ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla ) chcemy Was serdecznie zaprosić w ten weekend (12-13 lipca) do Centrum Nauki Kopernik na Dni Tesli. My i nasza drukarka 3D również tam będziemy, więc jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć jak ona działa, zwłaszcza dla tych, którzy nie dotarli na Piknik Naukowy
Będziemy przez całe 2 dni od 9 do 19. Was też nie może tam zabraknąć !!!

Photos from Expedite3D's post 01/06/2014

Najwyższy czas na podsumowanie Pikniku Naukowego!
9 godzin prezentacji drukarki, piękna pogoda, tłumy ludzi głodnych wiedzy i wymiany doświadczeń! W skrócie: megapozytywne doświadczenie :D Zmęczenie dawło o sobie znać, ale entuzjazm i ciekawość ludzi dodała nam skrzydeł, więc uśmiechem na ustach wytrwaliśmy do końca w cudownej atmosferze nauki i zabawy :)
Kto nie był niech żałuje!
Mamy nadzieję spotkać się z Wami na innych tego typu imprezach :)
Dziękujemy Wam za obecność na Pikniku i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego dnia :)

Website