refleksy.zdrowia
Masaże refleksologiczne, zdrowy tryb życia, dobre samopoczucie, wellbeing.
___Uzupełnię garścią wiedzy to, co powiedziałam w filmie, czyli dlaczego warto stosować refleksologię stóp u malutkich dzieci:
👶 łagodzimy napięcia w układzie trawiennym - zmniejszamy kolki
👶 poprawiamy sen u dziecka i mamy - to chyba nie wymaga komentarza
👶 wzmacniamy w dziecku poczucie, że dotyk to coś dobrego i naturalnego
👶 wzmacniamy system odpornościowy, refleksologia z tego słynie! :)
👶 redukujemy napięcia i stres w ciele - świetne również u wcześniaków
👶 wzmacniamy zdrowie bez leków i chemii – stosujemy za to łagodny dotyk
🤲🏻 Masujecie stópki swoim dzieciom? Dajcie znać jakie macie spostrzeżenia! 🧡
______________
👉🏻 ZAPISZ SIĘ NA MASAŻ REFLEKSOLOGICZNY GŁOWY/TWARZY, STÓP I RĄK (Warszawa)
👉🏻 SPRÓBUJ TEŻ SŁOWIAŃSKIEGO MASAŻU BRZUCHA
📞💌 Kontakt: tel.: 508 726 721;
[email protected]
refleksyzdrowia.booksy.com
refleksyzdrowia.pl
16/11/2025
___W moim gabinecie, ku zaskoczeniu niektórych (szczególnie latem), przez cały rok napijesz się ciepłej wody i przypominam o niej każdemu - bo korzyści ze spożywania takiej wody jest po prostu bez liku.
❓️A więc dlaczego powinniśmy zaczynać poranek od ciepłej wody, a potem przy niej pozostać przez resztę dnia?
CIEPŁA WODA:
🔥 Wspiera trawienie, bo nie gasi naszego ognia trawiennego, jednego z filarów naszego zdrowia. Ognisko w brzuchu nie powinno być zalewane zimną wodą, bo nasz organizm ciągle musi je rozpalać od nowa. A przez to traci cenną energię, którą mogłoby wykorzystać np. do walki ze stresem lub nadciągającą chorobą.
💧 Reguluje pracę narządów - dla przykładu: cieplejsza śledziona to mniej gluta w przeziębieniu i efektywniej pracujące migdałki.
🔥Wspomaga detoksykację – szybciej pozbywamy się toksyn i patogenów, więc czujemy się lepiej.
💧 Likwiduje wewnętrzne zimno, które spowalnia metabolizm i osłabia odporność.
🔥 Uspokaja i relaksuje – gdy odczuwamy ciepło, nasze ciało dostaje sygnał, że czuje się bezpiecznie. Luzujemy wewnętrznie i uspokajamy się w stresie.
💧 Zapobiega zaparciom - lepsza praca jelit to np. mniej bólów głowy i lepszy nastrój.
🔥 Wspiera oś jelito-mózg, czyli działa kojąco na nasz układ nerwowy.
💚 Ten prosty nawyk codziennego picia ciepłej wody może naprawdę dużo zmienić w Twoim samopoczuciu. Dlatego gdy ktoś zapyta Cię jaka woda jest najlepsza - powiedz, że ciepła. A potem się takiej napij 😁.
Który z powodów, które wymieniłam, przemawia do Ciebie najbardziej? A może wszystkie?
______________
👉🏻 ZAPISZ SIĘ NA MASAŻ REFLEKSOLOGICZNY GŁOWY/TWARZY, STÓP I RĄK (Warszawa)
👉🏻 SPRÓBUJ TEŻ SŁOWIAŃSKIEGO MASAŻU BRZUCHA
📞💌 Kontakt: tel.: 508 726 721;
[email protected]
refleksyzdrowia.booksy.com
refleksyzdrowia.pl
06/10/2025
Dziękuję serdecznie "Klubowi Wolontariusza Kuźnia aktywności" - za zaproszenie do Sochaczewa!
Wspaniale spędza się czas z ludźmi pełnymi ciekawości i zainteresowanymi tematem.
Praktykujcie refleksologię i bądźcie zdrowi! 💚🤲🏻🥰
20/07/2025
___W takich pięknych okolicznościach przyrody miałam ostatnio okazję rozmawiać o apetycie na życie i m.in. sposobach na zachowanie pogody ducha.
☀️ Na nasz dobrostan składa się wiele czynników - nie tylko to, czy cieszymy się swoją pracą, rodziną, ale też odpowiednia dieta czy sposoby spędzania wolnego czasu, uśmiech na twarzy czy dobre słowo dla (i od) drugiego człowieka.
Dbajmy o siebie, no i cieszmy się piękną pogodą, piknikami i latem, tak szybko mijają 😉.
Całą rozmowę można obejrzeć tutaj:
https://rozmowyapetyczne.gazeta.pl
Dziękuję za zaproszenie do projektu, było mi bardzo miło 🌷!
[Współpraca reklamowa].
17/07/2025
___Nie możesz zasnąć albo często budzisz się w nocy? Praktykuj refleksologię!
Regularna refleksoterapia to naturalny wspomagacz twojego dobrego snu. A ja ci powiem dlaczego.
🧠 refleksoterapia aktywuje naturalne procesy regulacji twojego organizmu. Po sesji masażu twoje ciało działa jak dobrze wyregulowane radio - nie szumi i nie ma zakłóceń.
🧠 w trakcie masażu regulujemy poziom kortyzolu, a także napędzamy do pracy nerwowy układ przywspółczulny, czyli ten, który sprawia, że odpoczywasz i trawisz swój cały dzień.
💤 refleksoterapia wpływa na lepsze wydzielanie melatoniny - to głębszy relaks i regeneracja.
Często słyszę: „wiesz jak dobrze mi się po tym śpi?” Tak, wiem :)
🌿 w trakcie masażu redukujemy napięcia. Luźne ciało to spokój w głowie i błogość. Efektem jest boskie uczucie przyjemności odczuwane w całym ciele.
🤲🏻 Zapraszam Cię na zabiegi refleksologii głowy, stóp lub rąk - a najlepiej wszystkiego!
Niech refleksoterapia stanie się twoim rytuałem, a dobry sen twoją codziennością. 🥰
___________
👉🏻ZAPISZ SIĘ NA MASAŻ REFLEKSOLOGICZNY GŁOWY/TWARZY, STÓP I RĄK (Warszawa)
👉🏻SPRÓBUJ TEŻ SŁOWIAŃSKIEGO MASAŻU BRZUCHA
📞💌 Kontakt: tel.: 508 726 721;
[email protected]
refleksyzdrowia.booksy.com
refleksyzdrowia.pl
22/06/2025
___Czy robiliście kiedyś domowy macerat dziurawcowy? Jeśli nie, to może warto spróbować w tym roku.
🌼 Potrzebny będzie dziurawiec, bardzo dobrej jakości olej/oliwa i trochę słońca. Bo to śliczne, żółciutkie ziele lubi przebywać na słońcu, nie w samotności w ciemnej szafce.
🧪 Jak podaje dr Różański, świeże kwiaty dziurawca zalewa się ciepłym olejem, zamyka słój i zostawia na 3-4 tygodnie (w ogrodzie lub na balkonie). A składniki + promienie słoneczne zrobią swoje.
✨️ Dziurawiec to wspaniała roślina o wielu pożytecznych właściwościach. Macerat ma piękny rubinowy kolor i przyjemnie pachnie.
✨️ Stosuje się go m.in. na bóle kręgosłupa, problemy skórne, długogojące się podrażnienia. Dodaje sił i przyspiesza regenerację podczas rekonwalescencji.
❗️Dziurawiec zwiększa też wrażliwość na działanie słońca, więc stosując go na twarz, bądźmy ostrożni z opalaniem.
Czy jesteście fanami oleju z dziurawca? Bo ja tak!
______________
👉🏻ZAPISZ SIĘ NA MASAŻ REFLEKSOLOGICZNY GŁOWY/TWARZY, STÓP I RĄK (Warszawa)
👉🏻SPRÓBUJ TEŻ MASAŻU WISCERALNEGO ZNANEGO TEŻ JAKO SŁOWIAŃSKI MASAŻ BRZUCHA
📞💌 Kontakt: tel.: 508 726 721;
[email protected]
refleksyzdrowia.booksy.com
refleksyzdrowia.pl
# refleksologia
10/06/2025
___W weekend w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Naturoterapii poprowadziłam wykład oraz warsztat "Refleksologia rąk jako narzędzie w walce ze stresem".
🧠 Emocje już ze mnie opadły, zatem z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować publiczności - Uczestnikom, którzy podarowali mi swoją serdeczność, uwagę i pokrzepiające uśmiechy (w chwilach gdy głos zaczynał mi się trzęść jak galareta 😅). Wasze zaangażowanie, pytania i dyskusje dodały mi skrzydeł!
Fajnie widzieć, że refleksoterapia jest tak zajmującym tematem!
🌷 Dziękuję również wydawnictwu za zaproszenie mnie do grona prelegentów.
Bądźmy zdrowi!
07/06/2025
Już dziś będę mieć możliwość przeprowadzenia warsztatu z refleksologii rąk dla uczestników XIII Kongresu Naturoterapii w Warszawie.
Bardzo się cieszę i nie mogę się doczekać.
To będzie mój debiut przed tak dużym gronem, dlatego trzymajcie za mnie kciuki 🤲🏻🧠💚
💆♀️ Refleksologia dłoni – skuteczna broń w walce ze stresem!
Czy wiesz, że regularne stosowanie refleksologii może skutecznie redukować napięcie psychiczne i wspomagać relaksację? ✋✨
📌 Ksenia Wałek poprowadzi warsztat, który pokaże, jak proste techniki refleksologii dłoni mogą wspierać zdrowie psychiczne i poprawiać samopoczucie.
📅 7 czerwca 2025
📍 Warszawa & Online
🔗 Nie zwlekaj, sprawdź program wydarzenia https://tinyurl.com/yxb49s3a
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Skontaktuj się z firmę
Strona Internetowa
Adres
Warsaw
01-493
Godziny Otwarcia
| Poniedziałek | 08:00 - 19:00 |
| Wtorek | 08:00 - 19:00 |
| Środa | 08:00 - 19:00 |
| Czwartek | 08:00 - 19:00 |
| Piątek | 08:00 - 19:00 |
| Sobota | 08:00 - 14:00 |