Rum

Rum

Udostępnij

Polski zespół folk metalowy. / Polish folk metal band.

18/05/2026

Dzięki Grodzisko Owidz za wspaniałą atmosferę i umożliwienie nakręcenia scen do teledysku „Jaryło” ❤️
Do zobaczenia!

RUM - SYN LEŚNEGO DZIADA (Folkowe Ucho, Gdynia) 15/05/2026

Syn Leśnego Dziada - Gdynia, Podwórko Art, 20.06.25

RUM - SYN LEŚNEGO DZIADA (Folkowe Ucho, Gdynia) Wykonanie piosenki Syn leśnego dziada podczas Folkowego Ucha w Gdyni w czerwcu 2025 roku.Już do zimy mało czasuDwóch chłopów się napiłoI po drzewo szli do la...

Photos from Rum's post 13/05/2026

📢 POSZUKIWANI BIESIADNICY! 🍻

Szykujemy coś grubego! Zespół Rum kręci teledysk do piosenki "Jaryło", a żadna dobra pieśń nie obejdzie się bez godnej oprawy i wiernej drużyny. Potrzebujemy Was, aby wypełnić mury Grodziska energią, gwarem i uderzeniem kufli!

📍 Gdzie i kiedy?

Miejsce: Grodzisko Owidz
Data: Najbliższa niedziela, 17 maja
Start: Godzina 18:00 (przyjazd najlepiej o 17:00)

🛡️ Kogo szukamy?

Szukamy osób, które nie boją się kamery i chcą stać się częścią naszej opowieści.
Warunek konieczny: Własny, kompletny strój wczesnośredniowieczny (rekonstrukcja/stylizacja historyczna). Dojazd we własnym zakresie.

🍗 Co zapewniamy?

- Na planie nie będziecie głodni ani spragnieni! Jako że scena tego wymaga, a my gości szanujemy:

- Zapewniamy solidne jadło i trunki, które pomogą Wam wczuć się w klimat prawdziwej biesiady!

- Gwarantujemy świetną atmosferę, integrację z zespołem i nieśmiertelność na ekranie.

🪵 Co będziemy robić?

Scena biesiady mówi sama za siebie – będziemy jeść, pić i się bawić. Waszym zadaniem jest po prostu być sobą w sercu biesiady.

📩 Jak się zgłosić?

Jeśli masz wolną niedzielę, pasujący szpej w szafie i chcesz z nami pobiesiadować – piszcie w wiadomości prywatnej! W zgłoszeniu prześlijcie krótkie info o sobie i opcjonalnie zdjęcie w stroju.

Do zobaczenia w Owidzu! 🤘

12/05/2026

🌲 "Syn Leśnego Dziada" z koncertu już na YT! Link do całości w komentarzu. 🍃✨

10/05/2026

A może jest wśród nas fotograf, który ma czas 16-18 maja chciałby porobić zdjęcia od zaplecza teledysku? 🤔

16/04/2026

Już jutro w Must Be The Music oglądamy i GŁOSUJEMY na naszych przyjaciół z zespołu Znich! A razem zagramy już 30 maja w Warszawie! :) Dwa oblicza Folk Metalu • Rum + Znich • VooDoo Club

Kim jest zespół Znich w „Must Be The Music”?
Zespół powstał w 1996 roku na Białorusi, w Mińsku. Składa się z pięciu osób, które obecnie mieszkają i pracują w Polsce. Jego skład tworzą: Ales - vocal, Pavel - perkusja, Ulja - vocal chórek, Danila - gitara i Gabriel - bas. Grupa jest prekursorem i legendą słowiańskiego folk / pagan metalu. Występowali na festiwalach w wielu krajach: jako headliner festiwalu Basowiszcza 2019 w Polsce, na Litwie, Łotwie, Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Czechach, Francji. Osiągnęli półfinał Eurowizji w 2015 roku na Białorusi.

Zespół wyróżnia się wyjątkowym podejściem do muzyki, będącym połączeniem tradycyjnego wokalu obrzędowego oraz męskiego growlu i screamu. Znich występuje w drewnianych maskach (karaboshkach), które były używane podczas rytuałów w Polsce i na Białorusi w święto Dziadów, czyli duchów przodków i nawiązują do tradycji naszych słowiańskich korzeni.

Każdy z członków zespołu potwierdza, że miłość do muzyki rozpoczęła się od ich prababek, które uczyły ich pieśni swoich ojców. Dzięki temu mogą sięgać historii, prezentując ją w autorski sposób.

„Must Be The Music” w piątek o godz. 21:00 w Polsacie

Oficjalny profil „Must Be The Music” na Instagramie - .polsat

02/04/2026

🔥Siła tradycji z energią współczesnej sceny.💥
WARSZAWA
📅 30 maja 2026
PRZEDSPRZEDAŻ 🎫🔥🎫👉 https://dziad.events/wydarzenia/folk-metal-z-pomorza-rum-w-warszawie-voodoo-club/

28/03/2026

Że co? Na butelkach? Ja nie zagram?!

To Specjal - nasz specjał. Tradycyjnie ;)

Chcesz aby twoja osoba publiczna była na górze listy Osoba Publiczna w Rumia?
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.

Kategoria

Telefon

Strona Internetowa

Adres

Rumia
84-230