Ardian Raci

Ardian Raci

Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Ardian Raci, Shopping & retail, Zagreb.

12/01/2023
Photos from A&M MEGA STORE's post 18/08/2022
16/07/2022
05/03/2022

“….Kemi thanë se çkado që ndodh, tanë s’bashku do ta dhamë jetën! Vetëm Besa - Besë edhe një vdekje, tjetër s’ka n’këtë jetë! Edhe një fjalë e mirë. N’grykë t’pushkës!” 🇦🇱

—— Adem Jashari

24/01/2022

21/01/2022

"Kje trim e nuk çau kryet per kurrnji kritik e t' shame, sepse ai ishte ma i dijuni, e ma i urti i t' gjithve”.

At. Zef Pllumi

16/01/2022

Ti je fryma që e barti dhe do ta bartë në supe shqiptarinë. Përjetsisht!

02/12/2021

Kosova do t'i jetë përherë mirënjohëse këtij kolosi të dijes, të kulturës e të politikës.

28/11/2021

“Edhè hâna do t’a dije, edhè dielli do t’ két pá, se per qark ksaj rrokullije, si Shqypnija ‘i vend nuk ká”

02/01/2021

"Ajo që më mban përpara janë qëllimet." 😉

15/11/2020

Festa po vazhdon në A&M Mega Store🛍

Klient të nderuar, pasi që kemi pasur shumë interesim nga ana juaj sa i përketë ofertës javore, dhe duke marrë parasyshë gjendjen e përgjithshme ekonomike në të cilën gjendemi si shoqëri, kemi vendosur që ofertën t’a vazhdojmë edhe për një javë!

Përfitoni nga oferta jonë me 30% zbritje në të gjithë artikujt!

Oferta vazhdohet deri me datën 22 Nëntor!

Ju mirëpresim!

26/10/2020

Sa e sa burra kam dëgjuar të thonë se duan një grua inteligjente përkrah. Do t'iu thoja ta mendonin mirë.

Gratë inteligjente i marrin vendimet vetë, kanë dëshirat e tyre dhe vendosin kufinjë.
Ti nuk do të jesh kurrë në qendër të jetës së saj, sepse ajo merret më shumë me veten e vet, sesa me ty!
Një grua inteligjente nuk lejon të manipulohet, as të shantazhohet. Ajo nuk i gëlltit fajet dhe poashtu merr përsipër përgjegjësitë e saj.
Gratë inteligjente, diskutojnë, analizojnë, grinden, nuk kënaqen me gjithçka dhe kështu përparojnë.
Ajo grua që ka pasur një jetë para teje, e din se do të vazhdojë ta ketë edhe kur ti të largohesh.

Ajo të informon dhe nuk kërkon leje.

Këto gra, në çift, nuk kërkojnë një lider për ta ndjekur pas. Nuk duan të ndjekin askend, e as t'i tregojnë rrugën askujt, duan të ecin përkrahë jush.
Ato e dinë mirë se jeta pa dhunë është një e drejtë themelore, e jo luks apo privilegj.
Një grua inteligjente është e lirë sepse ka luftuar për lirinë e saj. Nëse përpiqesh ta prangosësh ajo do të dijë se si të largohet.
Mos harro se e ka bërë dhe më parë.
Gruaja inteligjente e di se vlera e saj nuk është trupi i saj e as ajo që ti bën me të.
Mendoje dy herë para se ta gjykosh për moshën, gjatësinë, “trashësinë” apo sjelljen e saj seksuale, sepse gjykimi i tillë është dhunë emocionale, dhe ajo e di këtë.
Prandaj, para se të hapni gojën për të thënë se dëshironi një grua inteligjente përkrah jush, pyeteni veten nëse jeni vërtet në standardin e duhur për të hyrë në jetën e saj.

Gabriel Garcia Marquez

26/10/2020

Pse lindja e Muhammedit a.s. është festë e madhe?

Është e vërtetë se në Islam i kemi vetëm dy festa, Fitër Bajramin dhe Kurban Bajramin, mirëpo, dita e Lindjes së Bekuar ﷺ është më e vlefshme, më e madhe dhe më madhështore se Bajrami, sepse Bajrami vjen vetëm një herë në vit, kurse festimi i Lindjes së Bekuar ﷺ , përmendja e emrit të tij, mësimi i porosive dhe jetës së tij të ndritur duhet të jenë të përhershme, të vazhdueshme, e jo të kufizuara në kohë.

Duhet të kujtojmë se ai që na solli Bajramet, festat dhe çdo gjë të shenjtë është Profeti ynë i dashur, prandaj sikur mos të lindte Profeti ﷺ nuk do të kishte Shpallje, nuk do të zbriste Kuran, nuk do të kishte as Isra e Miraxh, as Hixhret, as Bedër e as çlirim të Mekës, ngase që të gjitha këto kanë lidhje me Profetin tonë, Hazreti Muhammedin ﷺ.

(Islampress)

Want your business to be the top-listed Shop in Zagreb?
Click here to claim your Sponsored Listing.

Telephone

Website

Address

Zagreb
Other Shopping & Retail in Zagreb (show all)
cvijet.hr cvijet.hr
Zagreb

O nama February 8, 2010 at 4:31pm Internet cvjećarnica since 1999.g. prva internet cvjećarnica u

JUMA COLOR JUMA COLOR
Gračanska Cesta 59
Zagreb, 10000

Specijalizirana trgovina s bojama i lakovima te ostalim popratnim i srodnim artiklima.

Pavo Pavo
Dubečka Ulica 1
Zagreb, 10040

Rabljeni autodijelovi Rabljeni autodijelovi
Zagreb, 10000

Onlypepe_official Onlypepe_official
Zagreb

Svi proizvodi koji izađu iz naše radionice su ručno rađeni i šivani u Hrvatskoj, a materijal za

Harvey Norman Croatia Harvey Norman Croatia
Ulica Velimira Škorpika 34
Zagreb, 10090

Termo-ventil obrt za trgovinu Termo-ventil obrt za trgovinu
Varaždinska Cesta 17
Zagreb, 10360

Maloprodajna i veleprodajna trgovina za vodu,grijanje,klimatizaciju i odvodnju

Ski Mojo East Europe Ski Mojo East Europe
Horvaćanska Cesta 21
Zagreb, 10000

Ski-Mojo je prvi exoskeleton dizajniran za skijanje. Turistička agencija Sve za sport d.o.o. i šk

E-Move Store E-Move Store
Zagrebačka Avenija 106
Zagreb, 10000

Prodaja i servis lakih električnih vozila. Ekskluzivni smo zastupnici za RH za novu generaciju e-vozi

Breza - kutak zdrave hrane Breza - kutak zdrave hrane
Maksimirska Cesta 77
Zagreb, 10000

Trgovina Breza nudi pregršt domaćih proizvoda malih proizvođača i opg-a. Svakodnevno svježe!

La Tortilla La Tortilla
Gračačka Ulica 8A
Zagreb, 10040

Prva smo hrvatska tvornica tortilla nastala 2002. godine u Zagrebu. Bavimo se proizvodnjom i prodajom

KOLN KOLN
Slavonska Avenija 22F
Zagreb, 10135

klub obožavatelja L.N.