Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates

Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates

Elif is a qualified dietician, nutritionist & Pilates instructor. She has written magazine articles

06/10/2021

Metabolik açıdan son derece aktif bir ORGANIMIZ olan ‘mikrobiyota’ çözünür liflerle beslenir. Eğer mikrobiyotadaki ince denge bozulursa (disbiosis), vücuttaki iltihabi süreç başlamış olur. 🔥İnflamasyon (yangı) diye adlandırılan bu süreç; kronik hastalıkların zeminini oluşturur. Peki vücudun inflamasyon sürecinde olup olmadığının nasıl farkına varabiliriz? Belirtilerden birkaçı:
👇🏻
Devamlı yorgunluk hali, sabahları uykuyu alamama, kas-eklem ağrıları, kabızlık sorunu, karın bölgesindeki inatçı yağlanma, koyu renk idrar, terleyememe, gıda intoleransları, duygu durum değişiklikleri, anksiyete, beyin sisi, konsantrasyon-hafıza problemleri, baş ağrısı, saç dökülmesi, akne, egzama gibi durumları sıklıkla yaşamak.

01/10/2021

Yaş:18
Boy:179 cm
Başlangıç: 107,7 kg
Güncel: 79,7 kg
BKI:24,9
Değişim🙌🏻🥳’Başkalarıyla değil,dünkü halinle yarış. Her geçen gün daha iyiye gittiğini göreceksin.’🔥

22/09/2021

🥝 & 🍌& 🍫 & Porridge

17/09/2021

BÜTÜNSEL SAĞLIKLI YAŞAM ÖNERİLERİ-1
-Her sabah dildeki plakları dil temizleyici ile gidermek.💯
Daha önce denemediyseniz eğer bu zamana kadar yapmadığınız için pişman bile olabilirsiniz.👅 🤷🏻‍♀️Ayurvedik tıpta(Kadim Hint tıbbı) çok eski zamanlardan beri uygulanan bu ritüelde; geceden biriken toksinleri dilden arındırmanın yanı sıra nefes ferahlığı, ağız hijyeni sağlamak ve dildeki reseptörler vasıtasıyla iç organlarımızı uyararak, sindirim ateşini (agni) yakmış oluyoruz aslında. Mide asidimizin yeterli ve sağlıklı olması çok önemlidir. Çoğu sağlık problemi kötü sindirim sonucu ortaya çıkmaktadır. Sindirilmemiş gıdalar bağırsaklarda, iç organlarımızda vücudun savunma sisteminin kendi hücrelerine saldırmasına neden olarak ciddi hasar oluştururlar.💣Bu sebepten SİNDİRİM sağlığın direklerinden biridir.
👉🏻Yalnızca diş fırçalamak gece boyunca ağızda biriken toksinlerin arındırılmasında yeterli bir yöntem değildir. Sabahları diş fırçalamanın yanı sıra ekstradan 30 sn ayırarak dil,damak,iç yanak temizliği yapmak sağlığımız için oldukça değerli bir başlangıç olacaktır.
Kaynak: .dilsatyasar 🥰

13/09/2021

Plant-based🥑🥦🫐🍋

11/09/2021

Başlangıç: 136 kg
Şu anda:88 kg
İstikrar ve azminden dolayı tebrik ediyorum. 🔥🔥Senin inanılmaz bir gücün var ve sevvginnn de varrr😊🥳

Photos from Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates's post 01/09/2021

📌Benzinli araca dizel yakıt koyulduğu takdirde araca hasar verecektir ve ömrünü kısaltacaktır…Endüstriyel inek sütü bağışıklık sistemine hasar vererek otoimmuniteye sebep olur.

📌Artık 3 değil🙄 (un,şeker,tuz) 4 beyazdan mümkün olduğunca uzak duralım. Otoimmun rahatsızlıkları olanlar yakınına bile yaklaşmamalı ⛔️( diyabet, hashimato tiroiditi, sedef, MS, romatoid artrit, çölyak, pernisiyoz anemi, huzursuz bağırsak sendromu, graves, lupus, crohn, ülserstif kolit vs. vs).

29/06/2021

My fav breakfast these days💚 buckwheat bread + sesame paste + tomato + avocado

22/04/2021

BİRİ DETOKS MU DEDİ?
Eski Mısırlılar, Babilliler ve eski Çin uygarlıklarınca 5000 yıldır uygulanmakta olan kadim bir tedavi yöntemi👉🏻hacamat
Asya dillerinde👉🏻 ‘shinga de toobin’ , Arapça👉🏻 ‘hijame’ , Amerika ve Avrupa’da bilinen adıyla ise 👉🏻‘Wet cupping therapy’
Yapısı bozulmuş, yaşlanmış kan hücreleri, deforme kan hücreleri, kanserojen maddeler, ağır metaller, kansere eğimli hücreler, kan pıhtılaşma eğilimleri (mikropıhtı), damar tıkayıcı sebepler, romatizmal iltihap birikintileri, metabolizma artıkları, toksin ve tortular, yediğimiz içtiğimiz hormonlu gıdalar, gıda katkı koruyucu maddeleri, kimyasallar,ilaç atıkları,toksinler, hastalıklı vücut sıvıları vs vs vücudun filtresi gibi olan ciltteki ve cilt altındaki kılcal damarlarda ve bağ dokusunda birikir. Bu sebeple kan ve lenf dolaşımı yavaşlar.
Kan vücuttaki gıda ve oksijeni doku ve organlara transfer eder. 20 yaşından sonra metabolizmanın yavaşlaması ve hareket azlığı ile birlikte toksik kan vücutta birikme eğilimindedir. Kanı sulandırmak ve dolaşımı arttırmak için asprin,masaj,spor gibi yollarla önlemler almaya çalışırız. İlaca esaretimizin başladığı anlardan biridir bu. Spor, iyi bir çare olmasına karşın kanı tamamen temizlemekte tek başına yeterli değildir.
Eski bir Çin atasözü şöyle der: “Durgunluğun olduğu yerde, acı olur. Durgunluğu kaldırırsanız ağrı ve acı çıkar...”Hastalıkların çoğunluğu durgunluk, tıkanıklık ve tıkanıklıkla gelen enerji kaybı ya da blokajla olur. Cupping ile vital kuvvetler harekete geçerek, kan ve diğer vücut sıvılarının akışını sağlar, durgunluk ve tıkanıklık kesilir, ek olarak patojen ısı, toksinler ve inflamasyon dağılır. Hacamat ile kaslarda kan dolaşımının artması ve lenfin uyarılmasıyla güçlü hücresel etkileşim ve masaj etkisi yapılmış olur.
Hacamatı üniversite yıllarından beri yaptırıyorum. Son yıllarda ise, yılda en az 2-3 defa yaptırmayı toksin atılımı için en etkili yöntemlerden biri olduğu için ihmal etmiyorum🙋🏻‍♀️
‘Oruç ve hacamat birbirine çok benzer; biri yemeden eksiltme, diğeri bedende biriken fazlalıkları eksiltmedir.’ Maddi manevi arınma dilediğimiz bu ayda hacamatın bedeni/ruhu iyileştirici etkisinden yararlanmalı🌱

Photos from Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates's post 13/04/2021

‘İnsanın kendisine hicreti nefsinin fısıltısını duymamaktır.’ Kendi içimize dönebileceğimiz hayırlı Ramazanlar olsun🤲🏻🤍Bedenimizin, kalbimizin, aklımızın, ruhumuzun orucu mübarek olsun🤍

Örnek iftar menüsü:
-Zeytinyağlı ayvalı bebek enginar
-Kıymalı bebek kabak
-Sebzeli kuzu ciğer yahni
-Bol zeytinyağlı salata (mor lahana, havuç, yer elması, roka, mor havuç, pancar turşusu, gojiberry, çiğ kabak çekirdeği)

04/04/2021

Tostçu Erol tostu yaptım😂
-3 yemek kaşığı yulaf ezmesi
-1 tatlı kaşığı chia tohumu (malzemeleri birleştirmesi için)
-1 yemek kaşığı su
-1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Malzemeleri karıştırdıktan sonra 1 dk beklet. Waffle ya da tost makinasında karışımı pişir. Üzerine 1 adet yumurta kırdım ve tekrardan pişmeye bıraktım. Üzerine kekik, acı pul biber, çörekotu, tuz ve biraz da maydanoz. 😋😋😋

23/03/2021

İnsanda bağışıklık sistemi nerede konumlanır? Tahminleri yoruma alalım🤗 (Google’dan yardım almadan🙃doğru cevabı vermek önemli değil, yalnızca düşünceleri merak ediyorum🙌🏻)

23/03/2021

Yaşamak kendi kendini adam etmektir. Zeka ve bilgini kullanarak etinden kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. İnsan yaşamı boyunca kendi heykelini yontar. ✨Goethe✨

22/03/2021

First meal since morning (18:00):

Rainbow salad with lots of olive oil, homemade vinegar and lemon added

- spinach meal with leeks

-Artichoke with added olive oil, plenty of lemon and rice

In addition, I ate a quarter of a large radish and got some more spinach dish in addition.

22/03/2021

When your pilates teachers says ‘three more’ you know that’s a lie🤪

17/03/2021

Sample elimination plate👇🏻
-3 different sauces I tried brussel sprouts and shallots 🙌🏻
-crispy vegetable bread(vegan)😋
-rice leaves✨
-radish (indispensable)🤗
✨suitable for vegan diet✨

17/03/2021

Why should we do pilates? A few reasons:
1) It is an exercise system focused on the core of the body, it strengthens the center (core).🔥
2) Increases balance and coordination.🤍
3) Relieves stress.🌿
4) You are never considered old for pilates and you do not need to be healthy and strong to start pilates.🤸🏻‍♂️
5) Pilates breathing and movement exercises increase circulation by accelerating blood flow.🫀
6) Pilates is good for posture disorders and strengthens your muscles. In this way, it increases your self-confidence.😌

09/03/2021

Have you heard of molecular mimicry before?
Gluten has a similar chemical structure with some tissues of the body (especially the thyroid).
Antibodies formed as an immune system response when gluten is consumed can react with the tissues of the body and cause autoimmune disease. So because gluten and the thyroid gland look very similar, some of these immune cells mistakenly attack the thyroid. We call this molecular mimicry.
Gluten-free, sourdough, buckwheat bread.

07/03/2021

🌸🌸🌸

03/03/2021

Rainbow nutrition😋

19/02/2021

🌟🌟🌟
#

15/02/2021

Education is not the learning of facts, but the training of minds to think...

Albert Einstein⚡️

12/02/2021

Goal: to develop a balanced muscle system in the hip.

While doing this, pay attention to lumbopelvic stabilization☝🏻

12/02/2021

Online diet from Netherlands👍🏻

09/02/2021

🔥🦵

09/02/2021

Antioxidant salad😍

04/02/2021

Hahah this glance😄🤪 Gizem burned 400 kkal today🔥

03/02/2021

Yummy and easy😊🧡Mix oats, egg whites, peanuts, peanut butter, cinnamon, cocoa. I put blackberries and dark chocolate on it and baked it. You can also use the fruit you like. 🤩

03/02/2021

The greatest wealth is health.🙌🏻Pilates time with Sude🌸

03/02/2021

Mornings like this🧡

02/02/2021

🔥🔥

02/02/2021

Ma favorite winter salad🥳
radish, carrot, purple cabbage, avocado, green onion, arugula 🌈 purple cabbage at the bottom.🙂rested with salt and lemon.😋 Salad sauce: plenty of olive oil, homemade vinegar, lots of lemon

02/02/2021

🌸🦄💕 ✌🏻

16/01/2021

Broccoli with lots of garlic, lemon and lots of olive oil🍋🧄

Glucosinase and myrosinase enzymes, which are in raw broccoli cells but in separate sections, form sulforaphane when combined by chewing or crushing broccoli🤩 When boiling broccoli, sulforaphane formation is considerably reduced. As a suggestion, not boiling broccoli too much and consuming it in combination with mustard seeds or garlic increases the amount of sulforaphane.

SULPHORAFONE🥦
It neutralizes carcinogens (reduces inflammation). It increases liver detoxification by increasing glutathione. Protects DNA from damage against oxidative stress (slows down the aging process).

11/01/2021

Get support from the experts you trust for a better quality of life by raising awareness about proper nutrition, reducing inflammation related to foods that damage the body and accelerate aging.

Photos from Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates's post 08/01/2021

Blend 1 egg, quarter tea glass of water, arugula / parsley / spinach (whatever you have in the house), and 3 teaspoons of greçka (buckwheat flour) in a blender and cook in a greased heated pan and your lavash for the wrap is ready🥳 Add the vegetables you like on it ☺️ Sauce on it I used sesame paste. Enjoy!

Want your business to be the top-listed Health & Beauty Business in Warrington?
Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

When your pilates teachers says ‘three more’ you know that’s a lie🤪 #pilates #dietbalance #dietandbalance #reformerpilat...
Why should we do pilates? A few reasons:1) It is an exercise system focused on the core of the body, it strengthens the ...
Education is not the learning of facts, but the training of minds to think...Albert Einstein⚡️#throwback #acıbademuniver...
Goal: to develop a balanced muscle system in the hip. While doing this, pay attention to lumbopelvic stabilization☝🏻#fee...
İnactivity can be dangerous as bad habits for our health. #moveeveryday #movementheals #pilatesworkout #balance #control...
Hahah😊 ‘Hundred’ trials.🐣 İt is not easy to do.😅 #pilates #exercise #healthylife #coreworkout #burningcalories
Running on the reformer🌟 #hiitpilates #burningcalories #healthylifestyle #pilatesforchildren #pilatesworkout #pilatesflo...
Physical activity is a prerequisite for optimal growth and development of children, and has a profound impact on childre...

Address

Warrington
WA42NS

Other Health & Wellness Websites in Warrington (show all)
Nice 'n' Naughty Nice 'n' Naughty
Warrington

Nice 'n' Naughty is an adult retailer with a mission to help people enjoy fulfilling sexual pleasure

Cannaray CBD Gummies Reviews Cannaray CBD Gummies Reviews
Warrington

The cannabidiol in the Cannaray CBD Gummies is derived from the Cannabis Sativa plant and h**p.

Mybeauty Mybeauty
Sirkov Str 123
Warrington, 213412

We take pride in incredible beauty

Vibe Tribe UK Vibe Tribe UK
86 Sandy Lane
Warrington, WA29HU

Holistic Healing using the medium of sound. Sound baths are a meditative experience using Gongs, Tib

Male Elg8 Male Elg8
240 Easton Road
Warrington, 18976

Male Elg8

Cheshire Wellness Centre Cheshire Wellness Centre
Lymm Marina Warrington Lane
Warrington, WA130SW

A holistic approach to mental health.

Boomlife One life to live Boomlife One life to live
Walton Lea Road
Warrington, WA46SW

Mental, emotional and physical wellness, 1-2-1 life coaching and healing, day and weekend retreats.

Restore Yoga & Therapy Restore Yoga & Therapy
Warrington Road
Warrington, WA46

Welcome to Restore Yoga & Therapy � Specialising in 1-1 trauma sensitive, restorative yoga and r

Urbangorillagym Urbangorillagym
Warrington

1-2-1 Personal Trainer Boxing Coach Group Classes Children Fitness Nutrition Mental Health

Treeoflifetarotandreiki Treeoflifetarotandreiki
Warrington

I am a qualified reiki master, I also am I tarot card reader you can contact me for advise on where

C&D Family Care C&D Family Care
Warrington, WA37AG

Nutrition & Lifestyle Nutrition & Lifestyle
Gateway Trade Park
Warrington, WA28