Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates

Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates

Elif is a qualified dietician, nutritionist & Pilates instructor. She has written magazine articles, works on a 1-1 basis with those who are struggling with an eating disorder, chronic fatigue or IBS.

Operating as usual

06/10/2021

Metabolik açıdan son derece aktif bir ORGANIMIZ olan ‘mikrobiyota’ çözünür liflerle beslenir. Eğer mikrobiyotadaki ince denge bozulursa (disbiosis), vücuttaki iltihabi süreç başlamış olur. 🔥İnflamasyon (yangı) diye adlandırılan bu süreç; kronik hastalıkların zeminini oluşturur. Peki vücudun inflamasyon sürecinde olup olmadığının nasıl farkına varabiliriz? Belirtilerden birkaçı:
👇🏻
Devamlı yorgunluk hali, sabahları uykuyu alamama, kas-eklem ağrıları, kabızlık sorunu, karın bölgesindeki inatçı yağlanma, koyu renk idrar, terleyememe, gıda intoleransları, duygu durum değişiklikleri, anksiyete, beyin sisi, konsantrasyon-hafıza problemleri, baş ağrısı, saç dökülmesi, akne, egzama gibi durumları sıklıkla yaşamak.
.
.

01/10/2021

Yaş:18
Boy:179 cm
Başlangıç: 107,7 kg
Güncel: 79,7 kg
BKI:24,9
.
.
Değişim🙌🏻🥳’Başkalarıyla değil,dünkü halinle yarış. Her geçen gün daha iyiye gittiğini göreceksin.’🔥
.
.

22/09/2021

🥝 & 🍌& 🍫 & Porridge

17/09/2021

BÜTÜNSEL SAĞLIKLI YAŞAM ÖNERİLERİ-1
-Her sabah dildeki plakları dil temizleyici ile gidermek.💯
Daha önce denemediyseniz eğer bu zamana kadar yapmadığınız için pişman bile olabilirsiniz.👅 🤷🏻‍♀️Ayurvedik tıpta(Kadim Hint tıbbı) çok eski zamanlardan beri uygulanan bu ritüelde; geceden biriken toksinleri dilden arındırmanın yanı sıra nefes ferahlığı, ağız hijyeni sağlamak ve dildeki reseptörler vasıtasıyla iç organlarımızı uyararak, sindirim ateşini (agni) yakmış oluyoruz aslında. Mide asidimizin yeterli ve sağlıklı olması çok önemlidir. Çoğu sağlık problemi kötü sindirim sonucu ortaya çıkmaktadır. Sindirilmemiş gıdalar bağırsaklarda, iç organlarımızda vücudun savunma sisteminin kendi hücrelerine saldırmasına neden olarak ciddi hasar oluştururlar.💣Bu sebepten SİNDİRİM sağlığın direklerinden biridir.
👉🏻Yalnızca diş fırçalamak gece boyunca ağızda biriken toksinlerin arındırılmasında yeterli bir yöntem değildir. Sabahları diş fırçalamanın yanı sıra ekstradan 30 sn ayırarak dil,damak,iç yanak temizliği yapmak sağlığımız için oldukça değerli bir başlangıç olacaktır.
Kaynak: @a.dilsatyasar 🥰

13/09/2021

Plant-based🥑🥦🫐🍋

11/09/2021

Başlangıç: 136 kg
Şu anda:88 kg
İstikrar ve azminden dolayı tebrik ediyorum. 🔥🔥Senin inanılmaz bir gücün var ve sevvginnn de varrr😊🥳

Photos from Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates's post 01/09/2021

📌Benzinli araca dizel yakıt koyulduğu takdirde araca hasar verecektir ve ömrünü kısaltacaktır…Endüstriyel inek sütü bağışıklık sistemine hasar vererek otoimmuniteye sebep olur.

📌Artık 3 değil🙄 (un,şeker,tuz) 4 beyazdan mümkün olduğunca uzak duralım. Otoimmun rahatsızlıkları olanlar yakınına bile yaklaşmamalı ⛔️( diyabet, hashimato tiroiditi, sedef, MS, romatoid artrit, çölyak, pernisiyoz anemi, huzursuz bağırsak sendromu, graves, lupus, crohn, ülserstif kolit vs. vs).

29/06/2021

My fav breakfast these days💚 buckwheat bread + sesame paste + tomato + avocado

22/04/2021

BİRİ DETOKS MU DEDİ?
.
.
Eski Mısırlılar, Babilliler ve eski Çin uygarlıklarınca 5000 yıldır uygulanmakta olan kadim bir tedavi yöntemi👉🏻hacamat
.
.
Asya dillerinde👉🏻 ‘shinga de toobin’ , Arapça👉🏻 ‘hijame’ , Amerika ve Avrupa’da bilinen adıyla ise 👉🏻‘Wet cupping therapy’
.
.
Yapısı bozulmuş, yaşlanmış kan hücreleri, deforme kan hücreleri, kanserojen maddeler, ağır metaller, kansere eğimli hücreler, kan pıhtılaşma eğilimleri (mikropıhtı), damar tıkayıcı sebepler, romatizmal iltihap birikintileri, metabolizma artıkları, toksin ve tortular, yediğimiz içtiğimiz hormonlu gıdalar, gıda katkı koruyucu maddeleri, kimyasallar,ilaç atıkları,toksinler, hastalıklı vücut sıvıları vs vs vücudun filtresi gibi olan ciltteki ve cilt altındaki kılcal damarlarda ve bağ dokusunda birikir. Bu sebeple kan ve lenf dolaşımı yavaşlar.
.
.
Kan vücuttaki gıda ve oksijeni doku ve organlara transfer eder. 20 yaşından sonra metabolizmanın yavaşlaması ve hareket azlığı ile birlikte toksik kan vücutta birikme eğilimindedir. Kanı sulandırmak ve dolaşımı arttırmak için asprin,masaj,spor gibi yollarla önlemler almaya çalışırız. İlaca esaretimizin başladığı anlardan biridir bu. Spor, iyi bir çare olmasına karşın kanı tamamen temizlemekte tek başına yeterli değildir.
.
.
Eski bir Çin atasözü şöyle der: “Durgunluğun olduğu yerde, acı olur. Durgunluğu kaldırırsanız ağrı ve acı çıkar...”Hastalıkların çoğunluğu durgunluk, tıkanıklık ve tıkanıklıkla gelen enerji kaybı ya da blokajla olur. Cupping ile vital kuvvetler harekete geçerek, kan ve diğer vücut sıvılarının akışını sağlar, durgunluk ve tıkanıklık kesilir, ek olarak patojen ısı, toksinler ve inflamasyon dağılır. Hacamat ile kaslarda kan dolaşımının artması ve lenfin uyarılmasıyla güçlü hücresel etkileşim ve masaj etkisi yapılmış olur.
.
.
Hacamatı üniversite yıllarından beri yaptırıyorum. Son yıllarda ise, yılda en az 2-3 defa yaptırmayı toksin atılımı için en etkili yöntemlerden biri olduğu için ihmal etmiyorum🙋🏻‍♀️
.
.
‘Oruç ve hacamat birbirine çok benzer; biri yemeden eksiltme, diğeri bedende biriken fazlalıkları eksiltmedir.’ Maddi manevi arınma dilediğimiz bu ayda hacamatın bedeni/ruhu iyileştirici etkisinden yararlanmalı🌱

Photos from Diet & Balance - Nutritional Therapy with Pilates's post 13/04/2021

‘İnsanın kendisine hicreti nefsinin fısıltısını duymamaktır.’ Kendi içimize dönebileceğimiz hayırlı Ramazanlar olsun🤲🏻🤍Bedenimizin, kalbimizin, aklımızın, ruhumuzun orucu mübarek olsun🤍
.
.
.

Örnek iftar menüsü:
-Zeytinyağlı ayvalı bebek enginar
-Kıymalı bebek kabak
-Sebzeli kuzu ciğer yahni
-Bol zeytinyağlı salata (mor lahana, havuç, yer elması, roka, mor havuç, pancar turşusu, gojiberry, çiğ kabak çekirdeği)

04/04/2021

Tostçu Erol tostu yaptım😂
-3 yemek kaşığı yulaf ezmesi
-1 tatlı kaşığı chia tohumu (malzemeleri birleştirmesi için)
-1 yemek kaşığı su
-1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Malzemeleri karıştırdıktan sonra 1 dk beklet. Waffle ya da tost makinasında karışımı pişir. Üzerine 1 adet yumurta kırdım ve tekrardan pişmeye bıraktım. Üzerine kekik, acı pul biber, çörekotu, tuz ve biraz da maydanoz. 😋😋😋

Videos (show all)

Category

Address

Warrington
WA4 2NS

Other Pilates Studios in Warrington (show all)
Pilates Classes in Penketh / Great Sankey Pilates Classes in Penketh / Great Sankey
Warrington, WA5 2QS

New pilates class starting at The Oaks Centre, Stocks Lane, Penketh. Commencing Thursday 8th September, and then weekly for an hour between 7 and 8pm.

BEAR FOOT YOGA BEAR FOOT YOGA
The Cheshire Day Nursery, Thelwall New Rd, Warrington WA4 2LY
Warrington, WA4 2LY

Yoga. Hatha yoga is a general category that includes most yoga styles. Bringing peace to the mind and the body.

Tracey L.J.Bold Pilates & Personal Training Warrington Tracey L.J.Bold Pilates & Personal Training Warrington
First Floor
Warrington

Pilates and Personal Training, fitness and spinning in Woolston

Pilates with Christina Pilates with Christina
Warrington, WA4 6LT

Pilates in Stockton Heath & Surrounding Areas Group and 1:1 Pilates for Back Pain - any level including post operation Pre Natal 1:1 only Ageing Well - including Arthritis, knee/hip replacement, Osteoporosis, Parkinson’s, MS Golfers

Foxy Yoga Foxy Yoga
Foxy Yoga, Warehouse Studios, Glaziers Lane, Culcheth
Warrington, WA34AQ

Foxy Yoga & Pilates Studio - Culcheth �� Beginners Welcome! ���

The Relaxation Station The Relaxation Station
Warrington, WA4 1GB

At the Relaxation Station we integrate the traditional tools and teachings of yoga and pilates with a modern understanding of anatomy and the body-mind