101DMpl / Depeche Mode
depeche MODE / 101dM.pl - relacje z koncertów, recenzje płyt, informacje o zlotach, akcjach i innych przejawach życia subkultury fanów depeche MODE.
Najnowsze doniesienia z obozu depeche MODE, Recoil. Chcesz być na bieżąco ? http://101dm.pl to miejsce dla Ciebie.
25/05/2026
Pod dzisiejszą rocznicę jedynego wykonania Something To Do w 1993
Live In Brussels, Forest National 1993-05-25 (left) Higher LovePolicy Of TruthWorld In My EyesWalking In My ShoesBe...
14/05/2026
Dziś mija 25 lat od ukazania się 10. albumu - , albumu innego niż wszystkie, bo producent Mark Bell dostał szansę współpracy z DM tylko raz, w przeciwieństwie do innych producentów trylogii zespołu. Z perspektywy polskich fanów i czasu płyta wywarła na nas znacznie większy wpływ niż się wydawało w momencie premiery. Jakie Wy macie wspomnienia związane z ? Zaczynaliście słuchać od tego albumu? Jak kiedyś odbieraliście ten album, a jak teraz? Pamiętacie premierę Excitera? Byliście na koncercie na Służewcu?
11/05/2026
17 lat temu koncert właściwie już się zaczynał. Świetlana kula z DM świeciła, oznajmiając, że zaraz depeche MODE wyjdą na scenę. Dym unosił się nad sceną. W pewnym momencie odliczanie zostało zatrzymane, a na scenę wyszli przedstawiciele lokalnego promotora i oznajmili, że Dave jest niedysponowany i koncert musi zostać przerwany. Publiczność nie wykazała zrozumienia i na scenę poleciały butelki. Zaczęła się zadyma.
Po długim milczeniu i zwlekaniu dowiedzieliśmy się, że Dave ma raka i w czasie każdej możliwej przerwy między koncertami latał do domu poddawać się zabiegom. W efekcie przerwania trasy 10 koncertów zostało odwołanych (w tym koncert w Warszawie 29 maja), a 6 koncertów zostało przeniesionych na późniejsze daty. Tour Of The Universe była jedną z najbardziej pechowych, jeżeli chodzi o odwołane koncerty; łącznie przez całą trasę odwołano 18 koncertów.
Nie był to pierwszy raz, gdy koncert w Atenach skończył się zadymą. W 1985 roku również doszło do zadym, ale to o której już kiedyś pisałem na profilu...
Pełna historia oraz niezagrana setlista na 101dm.pl ->
https://101dm.pl/mode-on-the-road/tour_of_the_universe/2009-05-12-ateny-grecja/
https://youtu.be/_sEG8vRGXqs?si=jWNGP6nYeD1THOHI
DEPECHE MODE ATHENS 12/5/2009 Concert Cancelled Depress Mode for all of us !!!!!!!!!!
09/05/2026
Happy 64!
26/04/2026
Od kilku dni trwała już mini trasa Martina, promująca jego nowy album z coverami. 26 kwietnia 2003 Martin, Peter Gordeno i Andrew Philpott zawitali do Hamburga. W klubie The Docks mieli tego dnia wystąpić. Na koncert z Polski wybrała się zacna i spora ekipa fanów. Na tyle spora, że przed koncertem dało się wyraźnie usłyszeć polską mowę.
Podczas koncertu wykonano jeden jedyny raz na trasie Condemnation, które zostało dodane do setlisty ad hoc. Martin był pod wrażeniem publiczności, która przybyła do The Docks. W końcówce wydarzyło się jednak coś, czego nikt się nie spodziewał, bo niewielu wiedziało o takim sposobie klaskania przez publiczność. W miejscach, gdzie stali fani z Polski, po każdym "Understand Me" fani klaskali w określony sposób znany ze zlotów w Polsce. Peter Gordeno podchwycił tę reakcję i akordami wzmacniał reakcję publiczności. W 2006 roku „Shake The Disease” stało się podstawowym kawałkiem śpiewanym przez Martina na trzech z czterech odsłon Touring The Angel. A wszystko zaczęło się w Hamburgu 26 kwietnia 2003. Warto zobaczyć zapis następnego koncertu w Paryżu z 2003.04.28, gdzie francuscy fani jeszcze inaczej zinterpretowali Shake The Disease, dokładając swoją wokalizę w końcówce.
Pełna setlista i inne ciekawostki na 101dm.pl -> https://101dm.pl/mode-on-the-road/a-night-out-with-martin-l-gore/2003-04-26-hamburg-niemcy/
https://www.youtube.com/watch?v=vz6uofZfumI
depeche MODE Video Bootlegs 9 likes, 2 comments. "Martin Gore, Live in Hamburg, Docks Club 2003-04-26 (left)"
24/04/2026
Ubiegłoroczny koncert orkiestry Aukso w Teatrze Roma przeszedł do historii z wielu powodów. Magiczne wykonanie Never Let Me Down Again… I to dwa razy. Niestety będziemy koncert pamiętać również jako ostatni występ Stanisława Soyki z ponadczasowym Somebody. Fani wraz z orkiestrą Aukso stworzyli niesamowity nastrój, śpiewając wszystkie numery jeden po drugim. Czy tak będzie tym razem? Jestem o to spokojny. Dziś odsłaniamy muzyczny rąbek tajemnicy. Utworem, który na 100% znajdzie się w setliście, będzie „Heaven”. W 2006 roku Andrzej Smolik zapytany o pierwsze skojarzenia z depeche MODE* odpowiedział że powracają do niego czasy wiecznych ucieczek przed skinheadami ;) Kiedy był mały, nosił koszulkę z logo Depeche, którzy nie byli kochani przez ludzi z łysymi głowami. Na pytanie: co czuje, słuchając DM? Bez wahania odpowiedział, że przede wszystkim satysfakcję z przetrwania, a często też ciarki na plecach. Jest parę depechowych klasyków, które potrafią mnie unieść wysoko jak np. „Never Let Me Down Again” dodaje na koniec Andrzej Smolik. Możemy być spokojni… „Nevera” nie zabraknie 8 czerwca również. Zapraszamy do obejrzenia film promujący zbliżający się wielkimi krokami koncert. Bilety znikają każdego dnia…
P.S. Smolik i Kev Fox również szykują niespodzianki, ale o tym na razie Ciiii…
https://youtu.be/xIeRxekUJUY?feature=shared
* wynotowałem z magazynu A4, nr 31/2006.
Depeche Mode / Mode in Poland
BlackPointsOFFICIAL MUSIC OF DEPECHE MODE AUKSO+SMOLIK//KEV FOX (zapowiedź koncertu 8.06.2026 TM ROMA)
Click here to claim your Sponsored Listing.