Utopenec
Taky vás nebaví sdílení fotek jídla, které si to ani nezaslouží? Pojďme to změnit, šiřte kvalitu! - #utopenec
30/10/2024
Víkend bude party a já jsem ready! 🍻🥂
Teda skoro, musím dnes zabalit a místo toho píšu tenhle post a čumím na fotbal. 🤣⚽
No a co byste si k vychlazenýmu pivku s přáteli dali vy? 🧑🍳❔
18/09/2024
Po dlouhý době za nějaký meme... 🍻
27/08/2024
🧑🍳 Podnik: Bad Flash bar Karlín
🍴 Název: Utopenec
💰 Cena: 90 Kč
🍺 Konzumováno společně s: Bad Flash - Prostě Ležák Světlý Ležák 12°
💰 Cena pivsona: 69 Kč
Dneska Vás tahám trošičku za nos, poněvadž a protože Bad Flash je podnik, který nabízí celou řadu různých zlatavých (a jinak pestrobarevných) moků, přičemž některé z nich mají v nabídce jen v rámci dnů / týdnů. 🍻 Tento fakt mi tak brání zde vypsat všechny nápoje, které jsem při degustaci utopence zkonzumoval.😅 Kromě parádního Prostě Ležáku jsem si tak dopřál například letní limitku Na Pool, která mě taktéž velice oslovila. 🧑🍳 Měl jsem tu možnost ochutnat i další pivečka, ale dát to tu dohromady je pro mě nadlidský úkol. 😑 Podobně nemožné je pro mne vyjádřit chuť jejich utopence, protože si ji jednoduše nevybavím. 👍 Jelikož se tak moudrých slov ode mě dnes nedočkáte, hodnotím tak komplexní zážitek z večera s kamarády na pivku. Stejně ale většina lidí kouká jen na fotku... 🤣 Kdo doufal v rozsáhlé texty o kvalitě karlínských utopenců, může si postěžovat v komentářích. 👇
⭐ Hodnotím zážitek: 9/10
19/08/2024
🧑🍳 Podnik: Restaurace U Vejvodů
🍴 Název: Utopenci, pikantní marinované špekáčky
💰 Cena: 179 Kč !!!!!!!!!
🍺 Konzumováno společně s: Plzeň 12°
💰 Cena pivsona: 58 Kč
Prázdniny se u mě často nesou ve smyslu objevování nových míst, čemuž přispěl letošní druhý ročník naší pracovní Tour de Beer, při které jsme navštívili cca 10 (?) pražských podniků s Plzní na čepu. 🍻 Jednou z navštívených náleven se letos stala Restaurace U Vejvodů, kterou většina Pražanů zná alespoň z doslechu. 🇨🇿 Mile mě překvapilo, jak obrovský podnik je, díky čemuž tak bez problémů dokázal pojmout patnáctku neohlášených pijanů. 👍 Pivečko nám zachutnalo a seděli jsme u fajn stolů, takže jsme se rozhodli, že se rovnou i občerstvíme, abychom nabyli sil na další toulky Prahou. 🥵 Můj zrak tak spočinul na utopenci za 179 Kč, no a to jsem prostě musel vyzkoušet... ❔Nedokážu si představit, že bych dokázal nyní vyjádřit moje pocity lépe, než jak jsem si je zapsal ihned po konzumaci - fakt špatný, teplej jak srač*y, fakt nedobrej, nenaloženej. 😕 Dlouho se mi nestalo, že bych byl z jídla tak otrávenej... a co hůř - tenhle pocit jsem neměl sám. 🧑🍳 Na pivko si sem klidně zajděte, ale jestli zbylému jídlu dávají stejnou péči jako utopencům, tak se najezte někde jinde. ‼️
⭐ Hodnotím: 2/10 a to jsem ještě hodnej
17/07/2024
🧑🍳 Podnik: Kolkovna Stodůlky
🍴 Název: Nakládaný hermelín 120 g
💰 Cena: 149 Kč
🍺 Konzumováno společně s: Pilsner Urquell 0,5 l
💰 Cena pivsona: 65 Kč
Pamatuju si přesně, kdy jsem si tenhle hermelín dával. Byl to zrovna den, kdy Češi postoupili do finálového zápasu mistrovství světa v hokeji. 🇨🇿🏒Co si ale nepamatuju, jak ten hermelín chutnal... 😕 Proto jsem si chytře napsal krátké poznámky do mobilu, abych mohl s odstupem času sepsat recenzi. Moje postřehy mi však přijdou natolik výstižné, že je nemá smysl moc upravovat. 😅 Zde tedy originální text:
Nesmyslná obloha (rajče, okurka a salát) , jinak velice dobře naložený hermoš, který se jen rozplýval. Chuťově skoro v topu.
⭐ Hodnotím: 9/10
27/06/2024
Ne že bych měl něco proti veganům nebo veganskejm jídlům, sám si sem tam dám kuře, ale víš jak... 🌶️🍻
29/05/2024
Už je to nějakej ten pátek, kdy jsem naposledy udělal domácí utopence... 🧑🍳 Když se tedy naskytla příležitost zužitkovat větší množství kvalitních špekáčků po čarodkách, tak jsem se do toho s chutí pustil. 🐖 Jak jsem psal v minulém příspěvku, rozhodl jsem se vytvořit hned několik verzí tak, abych vyhověl co největšímu množství konzumentů. 🧑💃 Přes mírné výtky, kdy někteří jedinci například čekali, že to bude pálivější, když tam plavou chilli papričky, převládala všeobecná spokojenost. 🌶️😑 Osobně jsem odzkoušel dvě varianty – krájené s cibulí, okurkou a beraním rohem a nakrojené se zelím, cibulí, okurkou a kousky chilli. 🫑🥒🧅 No a já si nemůžu stěžovat, samochvála smrdí, ale jelikož jsem pochvalná slova slyšel i z dalších úst, nemám důvod pochybovat o tom, že to zkrátka chutnalo. ☺️ Největší problém byl, že toho ve výsledku bylo málo a na některé se nedostalo. 😥 Celkově jsem ale rád, že mi vyšel chuťově nálev (byl mírně silnější, což jsem chtěl). Co se týče sterilovaného zelí, někteří si ho spletli s cibulí a ani ho nevnímali. 🫤 Za mě to byl zajímavý element, ale možná příště zkusím zelí kysané, které by chuť mohlo posunout na další level. 🔝 Mezi další tipy se řadí například využití česneku a to jak do nálevu, tak pak i do sklenice. Tak někdy zase příště… Hodnotit tenhle můj výtvor nebudu, tentokrát ostatní hodnotili mě. 😍🍻
02/05/2024
Dneska jedna ze života. 💔 Rychle hoď lajk a nezapomeň odebírat, aby si tě ta tvoje ještě víc vážila... 😍
24/04/2024
🧑🍳 Podnik: Fantazie Café
🍴 Název: Nakládaný hermelín s brusinkami, chilli a beraním rohem
💰 Cena: 70 Kč
🍺 Konzumováno společně s: Svijany 11°
💰 Cena pivsona: 45 Kč
Opět jsem se po delší době vrátil do mé oblíbené kavárny, kde jsem si v životě nedal nic jiného než pivo a hermelín (a asi nějaký panáky...?). ☕🍻 Nejsem zkrátka úplně kavárnovej typ... Vrátil jsem se na místo, kde moje poslední recenze schytala skoro až nereálné hodnocení 11/10, za kterým si doteď na 100 % stojím! 🔝 Neskutečná a hlavně nezapomenutelná kombinace vláčného hermelínu, sladkých brusinek a plátků čerstvých jablek mě vskutku učarovala... 😋 Česká klientela však evidentně nebyla na tuto progresivní kombinaci připravená a nastaly (razantní!) změny. 🫤 Jablka tak nahradily chilli papričky a beraní roh... A bohužel kvalita šla tímto v mých očích dolu. 😥 Pálivý element by mi určitě nevadil, chilli bylo jemné a sladkopálivou chuť leckdy vyhledávám. No ale beraní roh vnesl do rovnice navíc kyselost, která zkrátka byla už navíc. 😑 Jakožto profesionální recenzent musím hodnotit pokrm jako celek a uvedené změny tak z dokonalé pochoutky dělaji pochoutku nedokonalou. Ze svého původního hodnocení jsem tak nucen odebrat nějaký ten bodík dolů a původní chuťový prožitek z dob minulých zůstane pouze v mých vzpomínkách.⏩🧠
⭐ Hodnotím: 9/10
17/04/2024
🧑🍳 Podnik: Pubble
🍴 Název: Utopenec (Naš utopenec naložené v chilli, kozí rohy, domácí chléb)
💰 Cena: 129 Kč
🍺 Konzumováno společně s: Vilém 11° a Hořká 12° Ze sklepa
💰 Cena pivsona: 56 Kč, respektive 58 Kč
Tohle je trochu specifická recenze tím, že v podniku Pubble jsem se za posledních pár měsíců objevil hned několikrát. Je to jedno z těch míst, o kterých vlastně vůbec nevíte, ale najednou zjistíte, že je to skoro ideální place pro setkání se s přáteli u gentlemanské zábavy - mého milovaného fotbalu. ⚽🥅 Již jsem zde tedy pár všedních i víkendových večerů strávil a nemůžu si moc stěžovat - poměrně sympatická a dostupná lokalita, příjemné a dobře zařízené prostředí, v pohodě výběr jídla i pití. 🍴🍻 Zdravě se tu ale moc nenajíte, protože hospoda je zaměřená spíše na snacky pro partu přátel nebo minutky. 🥓 V nabídce tedy můžete objevit jak Utopence, tak i Nakládaný hermelín (recenze třeba někdy jindy...), což vždycky potěší. Cena však není nejmenší, obzvlášť v porovnání s tím, co za ty prachy dostanete. 💲💰 Bohužel musím konstatovat, že se jedná o průměrný kousek, který nemá čím zaujmout. Chuť je poměrně slabá, cibulky dostanete pramálo a zážitek vám obzvláštní jedině ten podivně sladký chleba jako příloha. 🍞 Pívo jsem si ale docela oblíbil, přestože moje kolegy fotbalové fanatiky tolik neoslovilo. 🍺 Pro ty ale sportbar nabízí například čepovaný Guinness nebo Hoegaarden, kterými podnik cílí spíše na zahraniční hosty, kteří jsou zde vždy v poměrně hojném zastoupení. 🏴🇮🇹🏴🇳🇱🇪🇸
⭐ Hodnotím: 6/10
11/04/2024
Nevyslovitelné zklamání vyjádřené nestárnoucím dědou. ❤️ Co by na utopence moudrej Abe asi řekl? 🧑🍳😅
03/04/2024
🧑🍳 Podnik: Restaurace U Betlémské kaple
🍴 Název: Nakládaný hermelín
💰 Cena: 99 Kč
🍺 Konzumováno společně s: Kozel 11°
💰 Cena pivsona: 48 Kč
Když jste v Praze hnedka vedle Staromáku a chcete skočit páteční večer do nějaké putyky, která nebude nacpaná až k prasknutí, doporučuju si zajít pět minutek vedle k Betlémské kapli. ⛪ I přes velice dobrou lokaci se v ní totiž najde vždy volný stůl, ceny nejsou nikterak vysoké a nabídku nemají vůbec špatnou! 🔝👌 K pivku tak můžete zakousnout něco z klasické české kuchyně, ale i třeba pstruha. 🐟 No a jelikož jsem zase jednou neměl moc velkej hlad, skočil jsem po sejru. 🧀 No a týhle chuťovce nemám moc co vytknout - jedná se o opravdu poctivě naložený a zkušené ochucený hermoš! K tomu vše zapít příjemným Kozlíkem jedenáctkou... Mňamina. 🧑🍳❤️ Jedinou výtku ve výsledku mám k tomu, že vám jako pečivo naservírují tu neobyčejnější Šumavu a klasickej rohlík... Ale co, to už jsou drobnosti. 👍
⭐ Hodnotím: 9/10