Biuroservice Daniel

Biuroservice Daniel

Świadczymy usługi dla wszelkiego rodzaju firm i osób pracujących w niemczech w zakresie obslugi rachunkowej i ksiegowej. Siedziba w Berlinie: Hertzbergstr 20 12055 Berlin [email protected] Kontakt: tel. +49 30 600 594 33 tel. +49 30 600 594 34 tel. +49 30 239 239 23 tel. +48 71 723 04 74 (PL) fax. +49 30 657 099 45 kom. +49 157 789 493 57 kom. +49 163 393 44 90 - whatsapp Godziny otwarcia: Pon - Pt: 10-20 Istnieje mozliwość umówienia się na termin poza godzinami otwarcia biura.

Punkt obsługi klienta Zgorzelec: MAD finanse i rachunkowość Zgorzelec 59-900 ul.Iwaszkiewicza 15a/1 Kontakt: +48 75 613 89 53 +48 75 613 89 54 fax. +48 75 613 89 55 kom. +48 698 939 497 Pon - Pt: 8-16 Punkt obsługi klienta Brzeg Dolny: MAD finanse i rachunkowość Brzeg Dolny 56-120 ul. Kochanowskiego 6 Kontakt: +48 71 723 04 75 +48 71 723 04 76 fax. +48 75 613 89 55 kom. +48 698 939 497 Pon - Pt: 14-18

Wie gewohnt öffnen

Płatność faktury przelewem – co trzeba wiedzieć?

Wielu przedsiębiorców nie jest świadoma, jak prawo niemieckie reguluje kwestie płatności za wystawione faktury. Zwłaszcza płatności przelewem budzą wiele wątpliwości, dlatego postaramy się je rozwiać.

Według niemieckiego ustawodawcy zleceniodawca ma 30 dni od dnia otrzymania faktury na wykonanie przelewu i jest to uregulowane Kodeksem Cywilnym (BGB §286). Jednak w przypadku wystawiania faktur prawo rozróżnia dwie grupy klientów – firmy oraz osoby prywatne. Można założyć, że klient będący firmą zna 30-dniowy termin płatności przy wystawianiu faktury i nie trzeba takiej informacji w tym przypadku zawierać na fakturze, jednak klient prywatny musi być wyraźnie poinformowany o warunkach płatności na wystawionej przez zleceniobiorcę fakturze.

30 dni od dnia wystawienia faktury do otrzymania przelewu to jednak bardzo długo, dlatego wielu przedsiębiorców się zastanawia, czy nie można tego okresu skrócić. Oczywiście, jest to jak najbardziej możliwe, ale zarówno zleceniodawca, jak i zleceniobiorca muszą ustalić termin płatności między sobą, na przykład termin płatności może wynosić 10 lub 14 dni. Wtedy na fakturze musi zostać zawarta informacja o terminie płatności, który został skrócony, aby w przypadku nieopłacenia faktury mieć podstawę prawną do wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

Biuroservice Daniel's cover photo

Polski Sklep Pyza

Kochani klienci, informujemy, że nasz sklep „Pyza” jest przez cały okres letni OTWARTY. Nie robimy przerwy wakacyjnej!

Serdecznie zapraszamy!

youtube.com

LEKARZ NIEMIECKI NIE WYTRZYMAŁ.-NIE WIERZĘ IM JUŻ ANI SŁOWA!!!! DNI ŚFIRUSA 5

youtube.com Następny lekarz niemiecki nie wytrzymał nerwowo na oszustwo koronawirusowej COVID -19 pandemi. Propaguj gdzie możesz zanim usuną.

ewybory.msz.gov.pl

Wybory do Sejmu i Senatu RP

ewybory.msz.gov.pl Zapraszamy do elektronicznej rejestracji wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą.

ewybory.msz.gov.pl

Wybory do Sejmu i Senatu RP

ewybory.msz.gov.pl Zapraszamy do elektronicznej rejestracji wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą.

ewybory.msz.gov.pl

Wybory do Sejmu i Senatu RP

ewybory.msz.gov.pl Zapraszamy do elektronicznej rejestracji wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą.

motormania.com.pl

Prawnicy: nie przyjmować mandatów ! Brak podstaw prawnych dla zakazów epidemicznych.

motormania.com.pl Jako redakcja apelujemy o odpowiedzialne zachowanie oraz zredukowanie bezpośrednich kontaktów do niezbędnego minimum – zwracamy jednak uwagę na fakt, że w zasadzie wszystkie ograniczenia naszych swobód wydają się być niezgodne z prawem. Znany adwokat i karnista prof. Jacek Potulski w rozm...

wiesci24.pl

Wstrząsający film z nieprofesjonalnej interwencji policji: rozpacz i płacz dzieci, załamany ojciec! · Wieści24.pl

wiesci24.pl UWAGA! Osobom wrażliwym, które mają dzieci nie zalecamy oglądania tego filmu. Tak wygląda „walka” PiS z epidemią koronawirusa a w rzeczywistości z ludźmi. I to się naprawdę nie mieści w głowie. Interwencja policji jest kompletnie nieprofesjonalna, nerwy funkcjonariusza wobec ojca w o...

Social Expert - reklama w social media

Zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoja reklama na Facebooku nie została zaakceptowana z jakiegoś powodu, ale nie do końca rozumiałeś dlaczego?

Dzieje się tak, ponieważ Facebook posiada wiele zasad i reguł dotyczących przekazów reklamowych. Wystarczy, że Twój komunikat narusza jedną z nich, żeby został odrzucony.

Ale jak stworzyć reklamę, której Facebook nie odrzuci? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

✅ Zapoznaj się z zasadami Facebooka dotyczącymi publikacji reklam. Dowiedz się, jakich produktów nie wolno reklamować wcale, a jakich tylko w określonych grupach wiekowych.
www.facebook.com/policies/ads

✅ Ogranicz ilość tekstu na grafice. Facebook podaje, że najskuteczniejsze są grafiki, które posiadają mniej niż 20% tekstu. Oczywiście są od tego wyjątki takie jak np. okładki książek czy plakaty filmowe.

✅ Nie przedstawiaj na grafice fałszywych funkcji. Nie dodawaj niefunkcjonalnych buttonów, czy przycisków play, które są częścią grafiki, a nie faktycznym guzikiem umożliwiającym działanie.

✅ Bądź szczery. Facebook odrzuci Twoją reklamę, jeśli na grafice pokazujesz lepsze, ładniejsze, nowsze produkty, niż faktycznie sprzedajesz.

✅ Uważaj na to, jak konstruujesz komunikat słowny. Często używane clickbaitowe formułki zostaną odrzucone. Pobaw się słowem, bądź kreatywny.

✅ Eksperymentuj z perspektywą, kolorem i tekstem. Spróbuj zrozumieć algorytm, a to pozwoli Ci na naginanie niektórych zasad.

Asistență financiară pentru antreprenori privați și întreprinderi mici în legătură cu coronavirusul.

Criza coronavirusului a provocat o încetinire accentuată a economiei mondiale. Din acest motiv, guvernul federal german și statele federale sprijină antreprenorii privați și întreprinderile mici prin subvenții și reduceri de impozite.
La Berlin, începând de vineri, 27 martie, puteți trimite în mod electronic cereri de finanțare de la 5.000 €, așa-numita Soforthilfe-Paket.

Asistența financiară poate fi utilizată pentru cheltuielile curente pentru afaceri, de exemplu chirii, taxe contabile etc. Subvenția este destinată persoanelor care își desfășoară propria afacere și întreprinderilor care angajează până la cinci angajați, al căror sediu este situat în Berlin.

Pentru a trimite o solicitare, vă rugăm să furnizați următoarele informații:
- detalii companie (nume, stradă, cod poștal, formă legală)
- ultimele cinci cifre ale documentului de identitate (carte de identitate sau pașaport)
- numărul fiscal / (Steurnummer)
- cont bancar german

Cererea poate fi depusă independent sub următorul link:
https://www.ibb.de/de/foerderprogramme/corona-zuschuss.html

De asemenea, este posibil ca biroul nostru să depună o astfel de cerere contra cost.
Nu ezitați să contactați biroul la telefonul +49 30 52 66 75 50, +49 163 393 45 47

Str Hertzbergstr. 20, 12055 Berlin
Tel. +493060059433 mobil +4915778949357
www.biuro-daniel.de

Pomoc dla prywatnych przedsiębiorców i małych firm w związku z koronawirusem

Kryzys wywołany koronawirusem spowodował wyraźne spowolnienie gospodarki na świecie. Z tego powodu rząd federalny Niemiec oraz landy krajowe wspierają prywatnych przedsiębiorców i małe firmy poprzez dotacje i ulgi podatkowe.

W Berlinie od piątku, 27 marca, można składać elektronicznie wnioski o dotację w wysokości od 5.000 euro, tzw. Soforthilfe-Paket. Pomoc finansowa może zostać wykorzystana na bieżące wydatki firmowe, np. czynsze, opłaty związane z prowadzeniem księgowości itp.

Dotacja jest skierowana do osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw zatrudniających do pięciu pracowników, których siedziba znajduje się na terenie Berlina. Aby złożyć wniosek, należy podać następujące dane:
- dane firmy (nazwa, ulica, kod pocztowy, forma prawna)
- pięć ostatnich cyfr dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty lub paszport)
- numer podatkowy
- numer niemieckiego! konta bankowego.

Wniosek można samodzielnie złożyć pod poniżej podanym linkiem:
https://www.ibb.de/de/foerderprogramme/corona-zuschuss.html

Jest również możliwość, aby nasze biuro odpłatnie złożyło za Państwa taki wniosek. Zapraszamy do kontaktu z biurem.

Jakie warunki musi spełnić zleceniobiorca, aby odzyskać podatek od usług budowlanych?

Aby otrzymać zwrot niemieckiego podatku od usług budowlanych, przedsiębiorca musi złożyć wniosek (Antrag auf Erstattung von Abzugsbeträgen (§ 48c Abs. 2 EStG) w odpowiednim dla siebie urzędzie skarbowym.

Podatek od usług budowlanych zostanie naliczony niemieckim przedsiębiorcom na poczet zaliczek podatku za rok, w którym zostały wykonane usługi budowlane, a ewentualna nadpłata zostanie zwrócona po złożeniu zeznania podatkowego za dany rok.

W przypadku przedsiębiorców zagranicznych odpowiedni urząd skarbowy zwraca na żądanie pobrany podatek od usług budowlanych.

Warunkiem jest, złożenie wniosku o weryfikację istnienia obowiązku podatkowego w Niemczech w roku kalendarzowym, a jeśli taki istnieje, to należy zrobić zeznanie podatkowe oraz, aby nie powstały żadne roszczenia podatkowe na terenie Niemiec w przyszłości.

Jeżeli wniosek o zwrot zostanie złożony, przedsiębiorca musi udowodnić, że jest rezydentem danego kraju poprzez złożenie potwierdzenia z organu podatkowego. Wniosek o zwrot podatku musi być złożony zgodnie z oficjalnie ustalonym wzorem, najpóźniej do końca drugiego roku kalendarzowego po wykonaniu zlecenia.

W związku z sytuacją Koronawirus wprowadzamy ograniczony kontakt fizyczny z klientami, a pomieszczenia biurowe zostają zamknięte dla klientów.

Będziemy przyjmować i wydawać dokumenty przez specjalnie przygotowane stanowiska przy wejściu do biura.

W związku z tym prosimy wszelkie sprawy niewymagające kontaktu osobistego załatwiać telefonicznie lub drogą mailową.

mail: [email protected]
tel. +49 30 600 59 433, 49 30 600 59 434, +48 71 723 04 74

Jak przebiega potrącenie podatku pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą?

Zleceniodawca musi uzgodnić pisemnie ze zleceniobiorcą, że potrąci podatek w wysokości 15% od jego wynagrodzenia.

Należy zrobić to na druku „Anmeldung über den Steuerabzug bei Bauleistungen” i podać następujące informacje:
1. nazwisko i adres zleceniobiorcy
2. datę wystawienia faktury, kwotę na fakturze lub kwotę przekazanego wynagrodzenia oraz datę płatności
3. wysokość kwoty potrąconego podatku
4. adres wykonywanego zlecenia oraz okres jego wykonania
5. oraz urząd skarbowy, do którego zgłoszono potrącony podatek.

Kiedy należy zgłosić i odprowadzić potrącony od wynagrodzenia podatek?

Zleceniodawca ma obowiązek zgłosić potrącenie podatku do 10. dnia kolejnego miesiąca, w którym została wykonana usługa.

Aby to zrobić, musi dostarczyć do urzędu skarbowego zleceniobiorcy wypełniony specjalny formularz, a następnie w ciągu dziesięciu dni odprowadzić podatek.

Biuroservice Daniel

Czy przed zapłatą za usługę należy sprawdzić ważność Freistellungsbeschinigung?

Tak, przede wszystkim ze względu na odpowiedzialność cywilną (§ 48a ust. 3 EStG). Zleceniodawca jest zwolniony z odpowiedzialności cywilnej, jeżeli w momencie wykonywania usługi budowlanej zleceniobiorca posiadał legalne i ważne Freistellungsbescheinigung.

Dlatego ważne jest, aby zleceniodawca upewnił się, czy zaświadczenie opatrzone jest pieczęcią urzędową, a wszystkie dane są czytelne. Ważność zaświadczenia można sprawdzić samodzielnie na stronie internetowej Centralnego Federalnego Urzędu Skarbowego, jednak prędzej trzeba się zarejestrować.

Czy przed zapłatą za usługę należy sprawdzić ważność Freistellungsbeschinigung?

Tak, przede wszystkim ze względu na odpowiedzialność cywilną (§ 48a ust. 3 EStG). Zleceniodawca jest zwolniony z odpowiedzialności cywilnej, jeżeli w momencie wykonywania usługi budowlanej zleceniobiorca posiadał legalne i ważne Freistellungsbescheinigung.

Dlatego ważne jest, aby zleceniodawca upewnił się, czy zaświadczenie opatrzone jest pieczęcią urzędową, a wszystkie dane są czytelne. Ważność zaświadczenia można sprawdzić samodzielnie na stronie internetowej Centralnego Federalnego Urzędu Skarbowego, jednak prędzej trzeba się zarejestrować.

Co to jest i do czego potrzebujemy tzw. Freistellung?

Niemiecki ustawodawca utworzył procedurę zabezpieczania roszczeń podatkowych wynikających z prac budowlanych, aby ograniczyć nielegalną działalność w branży budowlanej.

Od 1 stycznia 2002 r. odbiorca usługi (zleceniodawca) ma obowiązek odprowadzenia podatku od usług budowlanych, który wynosi 15% wartości wykonanej usługi. Zleceniodawca nie musi dokonywać odliczenia podatkowego, jeśli w bieżącym roku kalendarzowym wynagrodzenie zleceniobiorcy nie przekroczy 5.000 euro.

Tym rozporządzeniem objęci są zarówno przedsiębiorcy niemieccy, jak i zagraniczni. Aby uniknąć odprowadzania podatku od usług budowlanych, można złożyć wniosek o tzw. Freistellung, czyli specjalne zaświadczenie upoważniające do zwolnienia z podatku od usług budowlanych.

Takie zaświadczenie wydaje właściwy urząd skarbowy w Niemczech, który następnie przekazuje dane do Centralnego Federalnego Urzędu Skarbowego.

Zaświadczenia są gromadzone w specjalnej bazie danych, aby można było je wyszukać i sprawdzić ich ważność (§ 48b ust. 6 EStG). Zleceniobiorca jest zawsze zobowiązany do przedstawienia zleceniodawcy czytelnej kopii Freistellungsbescheinigung.

Jeśli tego nie zrobi, należy wyjść z założenia, że nie posiada on ważnego zaświadczenia i w związku z tym zleceniodawca jest zobowiązany do odciągnięcia z wynagrodzenia podatku od usług budowlanych i wpłacenia go do urzędu skarbowego właściwego dla usługodawcy.

Niemiecki urząd skarbowy określił, którzy zleceniodawcy mają obowiązek odprowadzania podatku w wysokości 15% wynagrodzenia brutto za wykonane prace budowlane.

Potencjalnie są to:
-mali przedsiębiorcy zgodnie z § 19 UStG,
-wszystkie przedsiębiorstwa, dla których były wykonywane prace budowlane,
-wszystkie osoby prawne prawa publicznego,
-rolnicy i leśnicy płacący podatek ryczałtowy zgodnie z § 24 UStG oraz
-przedsiębiorcy, którzy dokonują wyłącznie transakcji zwolnionych z podatku np. wynajem i dzierżawa gruntów.

✔ Podatek obrotowy - mali przedsiębiorcy
Dla tak zwanego małego przedsiębiorcy istnieją w Niemczech znaczne uproszczenia w zakresie podatku VAT. Niemiecki Urząd Skarbowy nie pobiera od niego podatku obrotowego zależnego od sprzedaży i w związku z tym nie musi on składać wstępnych deklaracji VAT.

👉 Mały przedsiębiorca ma jedynie w obowiązku składanie rocznej deklaracji VAT.

✔ Jakie są konsekwencje regulacji dotyczących małych przedsiębiorstw?
Mały przedsiębiorca nie może wykazywać na fakturach podatku obrotowego ani nie ma prawa do odliczenia naliczonego VAT. Jeśli jednak przedsiębiorca chce odstąpić od regulacji dotyczących małych przedsiębiorstw i mimo wszystko składać wstępne deklaracje VAT, może złożyć odpowiedni wniosek w niemieckim urzędzie skarbowym

✔ Wymagania
Jesteś właścicielem małej firmy.
Mały przedsiębiorca jest przedsiębiorcą, którego łączny obrót plus VAT nie przekroczył 22.000 euro w poprzednim roku kalendarzowym, a w bieżącym nie przekroczy 50.000 euro. Spodziewany obrót w roku bieżącym opiera się na przypuszczalnym rozwoju sprzedaży. Zakłada się, że w roku otwarcia firmy mały przedsiębiorca nie przekroczy granicy 22.000 euro.

✔ Wymagane dokumenty
Nie ma wymogu składania osobnego wniosku.
Regulacja małego przedsiębiorcy obowiązuje z mocy ustawy. Odrębny wniosek nie jest wymagany. Jednakże przy zakładaniu działalności gospodarczej, w kwestionariuszu do celów rejestracji podatkowej należy podać informacje na temat wielkości oczekiwanego obrotu.

Podstawa prawna: § 19 Ustawa o podatku od towarów i usług

Biuroservice Daniel

Biuroservice Daniel's cover photo

Tłumacz przysięgły jęz. niemieckiego Frankfurt am Main

Tłumacz przysięgły jęz. niemieckiego, krótkie terminy. Zapraszamy!

Nasze oddziały

Hertzbergstr 20 12055 Berlin [email protected]

Kontakt: tel. +49 30 600 594 33 tel. +49 30 600 594 34 tel. +49 30 239 239 23 tel. +48 71 723 04 74 (PL) fax. +49 30 657 099 45 kom. +49 157 789 493 57 kom. +49 163 393 44 90 - whatsapp Godziny otwarcia: Pon - Pt: 10-20 Istnieje mozliwość umówienia się na termin poza godzinami otwarcia biura.

MAD finanse i rachunkowość Zgorzelec 59-900 ul.Iwaszkiewicza 15a/1

Kontakt: +48 75 613 89 53 +48 75 613 89 54 fax. +48 75 613 89 55 kom. +48 698 939 497 Pon - Pt: 8-16

MAD finanse i rachunkowość Brzeg Dolny 56-120 ul. Kochanowskiego 6

Kontakt: +48 71 723 04 75 +48 71 723 04 76 fax. +48 75 613 89 55 kom. +48 698 939 497 Pon - Pt: 14-18

Wollen Sie Ihr Service zum Top-Finanzfirma in Berlin machen?

Klicken Sie hier, um Ihren Gesponserten Eintrag zu erhalten.

Telefon

Adresse


Hertzbergstrasse 20
Berlin
12055

Öffnungszeiten

Montag 10:00 - 20:00
Dienstag 10:00 - 20:00
Mittwoch 10:00 - 20:00
Donnerstag 10:00 - 20:00
Freitag 10:00 - 20:00
Andere Finanzfirmen in Berlin (alles anzeigen)
Treptowers Treptowers
An Den Treptower 1
Berlin, 12435

Hubert Schneider - Vorsorge- und Generationenberatung Hubert Schneider - Vorsorge- und Generationenberatung
Charlottenstraße 65
Berlin, 10117

Selbstbestimmt leben - rechtzeitig vorsorgen! Ruhestandsplanung, Vorsorge- und Generationenberatung für anspruchsvolle Mandanten. 25 Jahre Erfahrung

Bürgerversicherung Bürgerversicherung
Wilhelmstr. 141
Berlin, 10963

Mit der Bürgerversicherung gibt es… • keine Kopfpauschalen • keine Zusatzbeiträge • keine Vorlasse beim Arzt. Stattdessen sorgen wir für… • die beste Versorgung für alle • faire Beiträge • Teilhabe am medizinischen Fortschritt

TAUBERT Finanzmanagement e.K. TAUBERT Finanzmanagement e.K.
Undinestr. 42
Berlin, 12203

Freuen Sie sich auf die Rente und genießen Sie Ihren Ruhestand! Wir bieten professionelle Bedarfsermittlung und Lösungen für einen schönen Lebensabend.

Feldheim-Consulting Feldheim-Consulting
Kühlebornweg 9
Berlin, 12167

DMF AG - Geschäftsstelle Berlin DMF AG - Geschäftsstelle Berlin
Tabbertstraße 14-16
Berlin, 12681

-in kürze mehr-

Mambu Mambu
Karl-Liebknecht-Str. 5
Berlin, 10178

Meet Mambu – the world’s only cloud banking platform built for actual agility. Privacy Policy: https://www.mambu.com/privacy-policy

3G-Coin 3G-Coin
Excellent Business Center, 4th Floor, Friedrichstrasse 88,
Berlin, 10117

Ones in your life, opportunity knocks the door....... Grabs this opportunities to become successful in life...... Let us be a First to achieve......

AOK Nordost AOK Nordost
Badstraße 4
Berlin, 13357

Die AOK Nordost erreichen Sie in Berlin an verschiedenen Standorten. In Friedrichshain bietet die AOK einen mehrsprachigen Service an.

DMEXX Invest DMEXX Invest
Otternweg 5
Berlin, 13465

Willkommen bei der DMEXX Invest. Dies ist die offizielle Facebook-Seite Ihres Finanz- und Versicherungsberaters.

Allianz Generalvertretung Sebastian Rülke Allianz Generalvertretung Sebastian Rülke
Albrechtstr. 56
Berlin, 12167

Willkommen auf der Facebook Seite unserer Agentur. Informationen zur Vereinbarung mit Facebook über die Verarbeitung personenbezogener Daten: http://t1p.de/xldh

Axa Vertretung Seele Axa Vertretung Seele
Potsdamer Str. 86
Berlin, 10785

Vorsorge - Versichern - Vermögen www.axa-betreuer.de/Mario_Seele