Niemcy. Doradztwo Finansowe i Ubezpieczeniowe

Niemcy. Doradztwo Finansowe i Ubezpieczeniowe

Bemerkungen

Hallo! Für mein Masterthesis an der Humboldt Universität suche ich polnische Unternehmer in Berlin, die an meiner Umfrage teilnehmen können. Ich untersuche die Auswirkungen des sozialen Netzwerks auf den Erfolg des Unternehmens. Ihre Teilnahme wird sehr geschätzt! // Halo! Dla mojej pracy magisterskiej na Uniwersytecie Humboldta szukam polskich przedsiębiorców w Berlinie, którzy mogą wziąć udział w mojej ankiecie. Badam wpływ sieci społecznościowej na sukces firmy. Twój udział będzie bardzo doceniany! Link: https://forms.gle/AWT9mK9KdZak2fQ3A Liebe Grüsse, Astrid Wentzel
Osoba pana Bartka jest bardzo mila i wyrozumiala a zarazem rzetelna i zna sie na swojej pracy. Moge polecic z czystym sumieniem.
Szczerze polecam firmę , konkretna uczciwa profesjonalna miła i szybka obsługa .Poświęca tyle czasu co potrzeba , idealna pomoc . Polecam .
Pan Bartosz z zakresu Finansów i Ubezpieczeń /krankenkase / kompetentny ,bardzo miły i uczynny . POLECAM 😀
Goraco polecam Pana Bartka. Pomocny w kazdej chwili. Kontakt bardzo dobry.
witam jestem ubezpieczony w AOK i przeszedłem operacje w polsce od tego czasu jestem na zwolnieniu (3miesiace). przebywam w polsce poniewaz tu mam rodzine w niemczech mam meldunek ale tylko na papierze pracuje w delegacji 2tygodnie i zjazd do polski itak w kółko cały czas w hotelach aok odmawia wypłaty zasiłku chorobowego bo jeste w polsce. co robic?
Polecam uslugi. PANA BARTOSZA. Bardzo szybko i fachowo zajal sie moja sprwa. Chodzilo o zawyzone ubezpieczenie samochodu.
Perfekcyjne porady, ogromna wiedza dobrze, że istnieje ktoś taki kto potrafi w kilku zdaniach wyjaśnić to co potrzeba. Polecam również :)

Profesjonalne doradztwo ubezpieczeniowe.

DLACZEGO JESTESMY NAJLEPSI ??? Porownujemy ubezpieczenia i produkty finansowe na rynku. Warto w takiej sytuacji skorzystać z niezależnej pomocy zaufanych doradców : -kasy chorych (prywatne oraz publiczne) -ubezpieczenia rzeczowe (adwokackie, prywatne OC, mieszkania) -banki -fundusze emerytalne i oszczednosciowe -ubezpieczenia aut -kredyty prywatne i na zakup nieruchomosci Grupa wykwalifikowanych doradców IHK-Niemieckiej Izby Handlowej pomoże, wyjaśni i doradzi. WIRTSCHAFTSKANZLEI DRAJLING & HANEL Kolonnenstraße 16 , 10829 Berlin Schöneberg Tel: 0152 579 54 514 Fax: (+49 ) 030/ 921 099 05 Fax: (+49 ) 030/ 922 83087 Mail: [email protected] Certyfikowany doradca IHK Bartosz Drajling - ZAPRASZAM !

KOSMICI, BANKI oraz BRUCE LEE - co ich łączy ? I skąd się wzięła Szwajcaria ? 🤔

WARTO WIEDZIEĆ - polecam, Bartosz Drajling.

Śledzić trendy, sprawdzać możliwości i tło polityczno-gospodarcze spółek...brzmi skomplikowanie ?
Niekoniecznie !
W ramach edukacji i poszerzania świadomości inwestycyjnych proponuję skorzystać z prostej, intuicyjnej i bardzo przyjaznej aplikacji.
Akcje rynków USA, DE, GB.
I ty możesz nauczyć się inwestować !
Odbierz ode mnie DARMOWĄ akcję i spróbuj !

Czy chcesz uzyskać bezpłatną akcję o wartości do 100 €?

Utwórz konto Trading 212 Invest, używając tego linku www.trading212.com/invite/FMAAIVrG, i otrzymaj DARMOWĄ akcję !

/napisz do mnie - pomogę i podpowiem🙂/

WARTO WIEDZIEĆ - złoto, krew i jak to się ma do naszego bezpieczeństwa ?

CZY PAMIĘTASZ, ŻE... ostateczny termin wypowiedzeń dotychczasowych UBEZPIECZEŃ AUT mija 30. listopada tego roku ?

Skontaktuj się z nami już teraz !

Współpracujemy z KILKUNASTOMA wiodącymi ubezpieczalniami na rynku i chętnie pomożemy dopasować i doradzić w wyborze KORZYSTNEJ oferty.

Możesz zaoszczędzić do KILKUSET Euro !

Serdecznie zapraszam -

Bartosz Drajling - doradztwo ubezpieczeniowe
AFA AG
Kolonnenstraße 16
Berlin
# +493076765812
# 0152 579 54 514

/ w ponizszym artykule znajdziemy odpowiedz, JAK WAZNE jest dodatkowo ubezpieczenie OCHRONY ADWOKACKIEJ W RUCHU PIESZYM I KOLOWYM - Rechtschutz Verkehr /

revolut.com

Claim your Revolut gift

Polecam serdecznie !

REVOLUT- bezpłatna karta kredytowa pre-paid, konto i portfel, którym możemy zamieniać EURO na PLN, Dolary, czy Funty Brytyjskie...w sumie 140 walut i wypłacać lub płacić walutą w danym kraju.
W zależności od opcji mamy do dyspozycji usługę concierge'a, możliwość trzymania i zamiany kryptowalut a do tego kartę płatniczą maestro.
Zarówno wirtualną jak i plastikową.

Poniżej link dla chcących zintegrować swoje finanse i otrzymać kartę REVOLUT oraz 15€ Gutschrift, czyli gotówkę na konto karty !

Zarejestruj się i otrzymaj BEZPŁATNĄ kartę oraz 15€ ode mnie na start !

Czas promocji jest ograniczony

- Bartosz Drajling

revolut.com We’ll show you exactly where your money is going each month, and even let you set up monthly budgets for things like restaurants and groceries.

WARTO PRZYPOMNIEĆ w związku z nadchodzącym okresem dobierania korzystniejszych taryf ubezpieczeń aut i ewentualnych zmian ubezpieczycieli, iż w każdym przypadku WARTO POSIADAĆ dodatkowo ubezpieczenie pomocy adwokackiej RECHTSSCHUTZ, w razie gdybyśmy padli ofiarą kolizji.

Często się zdarza, że wyliczone odszkodowanie nie odzwierciedla stanu faktycznego lub w najgorszym przypadku z ofiary stajemy się winnym wypadku.

Wtedy niezbędna okazuje się pomoc adwokata, a co za tym idzie pomoc pokrycia kosztów porady i złożenia sprawy w sądzie.

Serdecznie zapraszam do konsultacji - Bartosz Drajling

revolut.com

Claim your Revolut gift

Polecam serdecznie !

REVOLUT karta, konto i portfel, którym możemy zamieniać EURO na PLN, Dolary, czy Funty Brytyjskie...w sumie 140 walut i wypłacać lub płacić walutą w danym kraju.
W zależności od opcji mamy do dyspozycji usługę concierge'a, możliwość trzymania i zamiany kryptowalut a do tego kartę płatniczą maestro.
Zarówno wirtualną jak i plastikową.

Poniżej link dla chcących zintegrować swoje finanse i otrzymać kartę REVOLUT oraz 15€ Gutschrift, czyli gotówkę na konto karty !

Zarejestruj się i otrzymaj BEZPŁATNĄ kartę oraz 15€ na start !

- Bartosz Drajling

revolut.com We’ll show you exactly where your money is going each month, and even let you set up monthly budgets for things like restaurants and groceries.

handelsblatt.com

Swift will globale Zahlungen innerhalb von fünf Minuten durchsetzen

To tylko początek tego, co ukaże się w moim najnowszym felietonie w "Kontaktach", czyli co banki planują odnośnie kryptowalut.
Polecam serdecznie - Bartosz Drajling

handelsblatt.com

handelsblatt.com

Kommentar: N26 kann von der bespöttelten Konkurrenz einiges lernen

WARTO WIEDZIEĆ : BANK N26 ...
... wzięła pod lupę BaFin - Instytucja Nadzoru Bankowego i Finansowego z powodu poważnych uchybień proceduralnych i braku odpowiednich zabezpieczeń transakcji.

Dziennikarze wymieniają tu m.in. brak 24 godzinnej linii serwisowej (np. w przypadku blokady kart), czy systemu wczesnego ostrzegania w przypadku transakcji dużych kwot niejasnego pochodzenia oraz znikania pieniędzy z kont po uprzedniej zmianie danych dostępowych.

Zarząd banku obiecuje szybkie poprawienie jakości usługi.
Trzymamy kciuki i kibicujemy. Młody i zdolny Start-Up z branży Fintech ma przed sobą przyszłość, jednak zysk i dostępność nie może ewoluować kosztem bezpieczeństwa pieniędzy klienta.

handelsblatt.com N26 macht sich gern über „normale“ Banken lustig, lässt aber selbst Branchenstandards vermissen. Das Start-up muss seine Prioritäten neu setzen.

psychologiasportu.pl

KOBIETY W SPORCIE. Piękna reklama pewnej firmy sportowej. Jako motywacja i potwierdzenie do działania zarówno dla jednych (kobiet), jak i drugich (mężczyzn).

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

Najnowsza kampania Nike rozkłada na łopatki.

#DreamCrazier #JustDoIt

https://youtu.be/whpJ19RJ4JY

kleingeldhelden.com

Mietminderung - so zahlst du weniger Miete - kleingeldhelden

WARTO WIEDZIEĆ: Kiedy nie muszę płacić pełnego czynszu ? W jakich sytuacjach mogę żądać jego zmniejszenia ?
Są konkretne przypadki, w których możemy domagać się zmniejszenia płatności aktualnej kwoty czynszu wynajmowanego lokalu, jak też odpowiednie do przypadku wartości procentowe owych kwot.
Również każdy przypadek podlegający zmniejszeniu czynszu musi być najpierw pisemnie zgłoszony najemcy (Vermieter) lub właścicielowi budynku, na co ten ma ustalony czas na usunięcie usterki lub niedogodności.
Jeżeli po tym terminie usterka występuje nadal, informujemy pisemnie o zmniejszeniu czynszu i robimy to sami, według odpowiedniego przypadku i tabeli odpisów.
Więcej na ten temat w artykule.

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

kleingeldhelden.com Wie kommst du an deine Mietminderung? Was ist das und um wie viel kannst du deine Miete kürzen? Wir haben Musterbriefe und Mietminderungstabellen für dich.

handelsblatt.com

Betriebsrenten: Fehler bei Altersrückstellungen: Verbraucherzentrale Bremen meldet Insolvenz an

WARTO WIEDZIEĆ:

CENTRALA KONSUMENCKA w Bremen ogłosiła NIEWYPŁACALNOŚĆ (!!!) - tzw. insolwencję -ponieważ doradziła i zaproponowała swoim pracownikom POLISY EMERYTALNE znanej firmy, które okazały się nierentowne.

To wszystko w ramach programu pracowniczych funduszy emerytalnych współfinansowanych przez pracodawcę, czyli tzw. Betriebsaltersvorsorge (...).

Kłania się to, co zawsze powtarzam, że sugerowanie się wielkością marki i znajomością jej loga to błąd, który może nas słono kosztować.

Zawsze należy porównywać świadczenia i sprawdzać efektywność produktu. Marka i cena nie są wyznacznikiem ani gwarantem jakości.

handelsblatt.com Der Verein ist pleite, weil er zu wenig Geld für Mitarbeiter zurückgelegt hat. Kritik an mangelnder Qualifizierung der Verbraucherschützer wird laut.

POLSKI AKCENT ! Jako JEDYNY Polak z 50 doradców, mam zaszczyt odwiedzić niebawem, w tym zacnym gronie Kanadę.
A to wszystko w ramach szkolenia połączonego z aktywnym wypoczynkiem i zwiedzaniem tego dzikiego, w dużej mierze jeszcze, zakątka świata !

Jest mi bardzo miło zostać wyróżnionym za swoją pracę i wkład szkoleniowy w poszerzanie wiedzy w tematyce gospodarki, finansów i ubezpieczeń.

Postaram się przywieźć, oprócz cennej wiedzy, nie mniej spektakularne zdjęcia pięknej przyrody i tętniącego życiem wielokulturowego miasta. 🙂

"Żeby być lepszym od siebie z wczoraj, trzeba zaplanować swoje jutro już dziś" - kongres, szkolenie, ciekawi ludzie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego weekendu - Bartosz Drajling

wberlinie.de

Urlop w Niemczech - co warto wiedzieć? | wBerlinie.de

Co WARTO WIEDZIEĆ na temat URLOPÓW i przysługujących nam z tego tytułu praw ?

Tym razem "wBerlinie.de" - stawiamy pytania do odpowiedzi !

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

wberlinie.de Na słowo „urlop” budzą się uśpione duchy. Pracownik zaciera ręce i tylko odlicza dni, pracodawca kręci nosem niepocieszony. Ale prawo do urlopu to sprawa, z którą się nie dyskutuje.

KAWA W TROPIKACH ? BORA-BORA ?
Czemu nie !
Trochę odpoczynku przeplatanego pracą przy dobrej kawie nikomu jeszcze nie zaszkodziło 🙂.

Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznego dnia - Bartosz Drajling

FINANSE a ZDROWIE - Co czwarty miód na półkach jest zafałszowany, ma zbyt mało naturalnych dodatków (!?!) lub zbyt wiele sztucznych.
Brzmi przewrotnie ? Jednak WARTO WIEDZIEĆ.

10 von 36 Honigen im Test sind mangelhaft. Die Gründe sind: Wärmeschäden, kritische Stoffe sowie untypischer Geschmack und zu wenige Pollen der angegebenen Honigsorte. Einiges hätte durch sorgfältigere Herstellung vermieden werden können. In der Grafik seht ihr alle zehn mangelhaften Produkte.

In jedem dritten Honig fanden wir zudem das umstrittene Pflanzenschutzmittel Glyphosat, aber meist geringe Gehalte. Einziger Ausreißer nach oben ist der deutsche Mischblütenhonig Fürsten-Reform – er schöpft den Glyphosat-Grenzwert für Honig zur Hälfte aus. Auch Pollen gentechnisch veränderter Pflanzen können in Honig landen. Im Test wiesen wir sie in zehn Produkten nach – bei allen jedoch nur in Spuren.

Die Waldhonige von Bihophar, D‘arbo und Edeka sind deutlich mit giftigen Substanzen belastet, die manche Wildpflanzen bilden: Pyrrolizidinalkaloide (PA). Bienen tragen sie über Nektar und Pollen in den Honig. Im Tierversuch erwiesen sich PAs als krebserregend und erbgutschädigend.

Doch nicht alle Testergebnisse sind negativ. Ganze elf Honige bewerten wir gut. Zu den Testergebnissen: https://www.test.de/Honig-im-Test-1750427-0/

WARTO WIEDZIEĆ :

Treść, która nie musi być wygodna aby była prawdziwa - czy wielkość firmy musi być gwarantem jakości świadczeń ?
Krótki rys zagadnienia na łamach „Kontaktów” i dla Państwa na wyłączność.

Zapraszam serdecznie - Bartosz Drajling

TEN NIEZRĘCZNY MOMENT, kiedy spieszysz się od rana, stawiasz cały dom na głowie, nie dopijasz porannej kawy a śniadanie jesz w biegu, żeby tylko zdążyć na szkolenie z marketingu, na które i tak się spóźniasz kwadrans...
...tylko po to aby stanąć pod drzwiami i dowiedzieć się, że szkolenie jest ZA TYDZIEŃ !
a Twój kalendarz nie został przez Ciebie zaktualizowany 🤦‍♀️😅

Życzę wszystkim więcej rozwagi i mniej pośpiechu - Bartosz Drajling

PRAWO NAJMU LOKALI
Precyzyjne formułowanie umów najmu jest bardzo ważne.
Jeżeli w takiej umowie ujęte jest ogólnie, iż wynajmujący zobowiązany jest ponosić inne koszta (sonstige Kosten) użytkowania lokalu (Betriebskosten)
zapis ten jest NIEWAŻNY.
Wszelkie koszta do poniesienia przez wynajmującego muszą być szczegółowo przedstawione w umowie najmu.

To był bardzo ciekawy i owocny dzień. Pozdrawiam Frankfurt/Main jeszcze raz 🙂.
A Europejski Bank Centralny jest mniej groźny niż się przedstawia 😉.

[02/20/19]   EZB - Europejski Bank Centralny.
Odpowiada za politykę monetarną w Europie. Drukuje obecnie zbyt dużo pieniędzy i wpusza do obrotu.
To redukuje wartość pieniądza i siły roboczej (naszą pracę) i podbija inflację. Ma to na celu ożywienie gospodarki poprzez zaciąganie przez ludzi więcej kredytów.
Przyjrzymy się temu zjawisku z bliska.

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

VERTRIEB und STRATEGIE - czyli szkolenie ze sprzedaży i dystrybucji oraz strategii handlowych.
Kolejny motywujący dzień, kolejna dawka wiedzy.

P.S. Tym bardziej, jeżeli ma się „swoje 5 minut” i można wystąpić w roli coacha z reklamy w mediach społecznościowych.

Miło podzielić się wiedzą z innymi i może kogoś zainspirować.

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

Uwielbiam ten moment. Odwiesić garnitur, założyć luźny dres, włączyć muzykę i pójść pobiegać lub pograć w piłkę.
Każdy z nas potrzebuje zażyć takiej wolności, bo jej poczucie to podstawa naszej egzystencji.
A co Ty zrobiłeś dziś dla siebie ? 😉👍

Człowiek to zwierzę stadne, cokolwiek innego będziemy twierdzić. Dlatego też razem można więcej, można lepiej, po prostu można.
Team to wspólne cele, wsparcie i siła.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu - Bartosz Drajling

[02/09/19]   Performance meeting - szkolenie (wiedzy nigdy za wiele), ciekawi ludzie (warto poznawać), nagrody (czasem warto pochwalić), bilans 2018/2019 (cele i ich ocena to podstawa w życiu) - zapowiada się ciekawy dzień.

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

handelsblatt.com

So könnte eine Hartz-IV-Reform neue Arbeitsanreize schaffen

Według obowiązującego prawa wielu odbiorcom świadczeń Hartz-IV nie opłaca się podejmować żadnej dodatkowej pracy.
Nowa reforma granicy dodatkowego zarobkowania ma to w krótce zmienić.

handelsblatt.com

Polish Mastermind Club by Ewelina Drajling

#marketingowyponiedziałek
Like a Big Mac, but actually Big...
Nazwa najpopularniejszej kanapki sieci McDonald’s w ofercie konkurencji?🤔
Jeśli zastanawiasz się jak to możliwe, to zapraszam na Marketing przy Kawie 👌

Tata i Córka w krainie dinozaurów. Uśmiech i zadowolenie na twarzy małego człowieczka...bezcenne 🙂 !
Życzymy wszystkim miłego weekendu !

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

WARTO WIEDZIEĆ - zasady działania PEWNEJ fundacji. Mała Mrówka, która podzieliła duże społeczeństwo.

Zachęcam do lektury na łamach "KONTAKTÓW".
Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

CHALLENGE DAY c.d. ...bo najlepiej urodziny spędzić aktywnie ! 😉 2kg mniej do przodu 🙂

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

Nie samą pracą człowiek żyje 🙂. Walki z zimowym tłuszczykiem ciąg dalszy.
Trzymajcie kciuki 😉

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

„Liczby są jak fusy z herbaty. Nikt nie umie z nich czytać“.

Powtarzanie i nauka to narzędzie w naszych rękach. Dlatego robię krok wstecz, aby zrobić pięć do przodu.
Zajęcia z księgowości i marketingu. Odświeżamy wiedzę i odkurzamy stare umiejętności.
Niech 2019 należy do nas 😉.

Pozdrawiam serdecznie - Bartosz Drajling

Twój doradca - Twoja firma

Co jest WAŻNE dla Twojej firmy ? Czy możesz liczyć na NAJLEPSZĄ opiekę i doradztwo ?
Jeśli NIE lub masz WĄTPLIWOŚCI skonsultuj się z nami. BEZPŁATNIE.
Pomożemy Ci po PARTNERSKU poprowadzić TWOJĄ FIRMĘ.

Zapraszam serdecznie - Bartosz Drajling, AFA AG Berlin.

Rok 2019 - nowości, zmiany w przepisach, nowe rozwiązania, coaching.
Seminarium i szkolenia. Cieszę sie i jestem pozytywnie nastawiony.

/"Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi - Platon"/

WARTO WIEDZIEĆ :
Być KONSUMENTEM czy zostać SKONSUMOWANYM ?
Lepiej być ŚWIADOMYM czy SFRUSTROWANYM ?

Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziemy w poniższym artykule, do którego lektury na łamach "KONTAKTÓW" serdecznie Państwa zapraszam.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu - Bartosz Drajling

Niemcy. Doradztwo Finansowe i Ubezpieczeniowe

wberlinie.de

Ubezpieczenie Verkehrsrechtschutz - wBerlinie.de

WARTO WIEDZIEĆ:
/Ubezpieczenie Verkehrsrechtschutz/

Rechtschutz - czyli ochrona naszych praw i pokrycie kosztów adwokackich oraz procesowych. Bywa też skrótowo określane mianem „ubezpieczenia adwokackiego” chociaż nie oddaje to w pełni jego funkcji i zakresu działania.

wberlinie.de Rechtschutz - czyli ochrona naszych praw i pokrycie kosztów adwokackich oraz procesowych. Bywa też skrótowo określane mianem „ubezpieczenia adwokackiego”.

WARTO WIEDZIEĆ : /Bitcoin/
Sąd Wyższy Krajowy (Kammergericht) dla Berlina zadecydował, iż handel Bitcoinami może odbywać się bez zgody, czy specjalnego zezwolenia Instytucji Nadzoru Finansowego i Bankowego (BaFin).

(Az. 161 Ss 28/18)

[12/23/18]   PODSUMOWUJĄC ROK 2018
Bardzo się cieszę, iż mogłem Państwu towarzyszyć i wspierać w trudnych i ważnych sytuacjach. Były momenty mniej i bardziej przyjemne, jednak udało nam się przezwyciężyć opór materii i wygrać wiele trudnych dla Państwa spraw.
Tym samym chciałbym bardzo gorąco podziękować za Państwa uznanie i zdobycie aż TRZECH NAGRÓD dla najlepszego doradcy w różnych kategoriach.
Ten rok był udany... jednak ŻYCZĘ PAŃSTWU I SOBIE ABY KOLEJNY, NADCHODZĄCY BYŁ DLA PAŃSTWA JESZCZE BARDZIEJ OWOCNY NIŻ DLA MNIE I ABYŚCIE SPEŁNILI SWOJE MARZENIA.

SPOKOJNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT - Bartosz Drajling, doradca ubezpieczeniowy AFA AG.

Niemcy. Doradztwo Finansowe i Ubezpieczeniowe

wberlinie.de

Co się dzieje z naszymi umowami w przypadku śmierci? | wBerlinie.de

WARTO WIEDZIEĆ - Finanse post mortem, czyli co się dzieje z naszymi umowami w przypadku śmierci ?
Jak reagować i co należy zrobić w pierwszej kolejności aby uniknąć niepotrzebnych problemów i stresu z tym związanego ?

wberlinie.de Temat nie do końca przyjemny, jednak bardzo istotny. Poniższe informacje mogą być bardzo ważne, oszczędzając nam niejednokrotnie dużo stresu, a także czasu. Oto kilka porad i podpowiedzi, jak się zachować i domknąć sprawy zmarłego.

Niemcy. Doradztwo Finansowe i Ubezpieczeniowe

wiwo.de

BGH-Urteil: Keine Mietkürzung bei Schimmelgefahr

WARTO WIEDZIEĆ: /wilgoć i grzyb w mieszkaniu/

GRZYB* na ścianie NIE MOŻE być podstawą do obniżenia czynszu z tytułu niekorzystnych warunków mieszkaniowych.
Tak w środę zadecydował Sąd Najwyższy i tym samym wzmocnił pozycję najemców i właścicieli budynków.

*(zagrożenie grzybem nie jest podstawą do obniżenia czynszu, sam grzyb - szczególnie na większych powierzchniach już tak).

Do tej pory sądy niższych instancji widziały i uznawały grzyb oraz wilgoć w mieszkaniu jako niedostateczne warunki odbiegające od przyjętych standardów a tym samym podstawę do obniżenia czynszu.
Co więcej, tłumaczenia spółdzielni odnośnie obowiązku „częstego wietrzenia i mocniejszego ogrzewania lokalu” przez wynajmujących uznawały ZA BEZPODSTAWNE.

JAK WIĘC JEST TERAZ ?

Lokator w takiej sytuacji ma OBOWIĄZEK udowodnić i zgłosić przypadek do właściciela budynku, z kolei ten MUSI usunąć wilgoć oraz grzyb i zapewnić warunki mieszkalne odpowiadające umowie.

wiwo.de Ältere Wohnungen sind oft nicht gut gedämmt, die Schimmelgefahr ist erhöht. Berechtigt das Mieter zur Kürzung der Miete? Das BGH verhandelt darüber.

Wollen Sie Ihr Service zum Top-Finanzfirma in Berlin machen?

Klicken Sie hier, um Ihren Gesponserten Eintrag zu erhalten.

Telefon

Adresse


Kolonnenstr. 16
Berlin
10829

Öffnungszeiten

Montag 09:00 - 19:00
Dienstag 09:00 - 19:00
Mittwoch 09:00 - 19:00
Donnerstag 09:00 - 19:00
Freitag 09:00 - 19:00
Andere Versicherungsmakler in Berlin (alles anzeigen)
Centberg GmbH Centberg GmbH
Sophie-Charlotten-Straße 31/32
Berlin, 14059

Als Versicherungsmakler betreut die Centberg GmbH Gewerbe-, Industrie- und Privatmandanten. Zur Erfüllung der von Ihnen gestellten Aufgaben werden die geeigneten Versicherer oder Spezialversicherer ausgewählt.

kleinermakler.de kleinermakler.de
Gehrenseestraße 19
Berlin, 13053

www.kleinerMakler.de - Sie haben Fragen, ich habe Antworten. Ob Versicherungsvergleich, Beratung oder zukünftige Betreuung.

Berliner Assekuranz Berliner Assekuranz
Haselhorster Damm 19
Berlin, 13599

Versicherungsvergleich und Vermittlung, sowie Beratung und Betreuung für Privatkunden und Gewerbetreibende. http://www.berliner-assekuranz.de/impressum/

Alpha Sports Insurance Alpha Sports Insurance
Kurfürstendamm 195
Berlin, 10707

www.go2alphasports.com/alpha-sports-insurance

Finanzchecks Finanzchecks
Storkower Str. 139b
Berlin, 10407

Versicherungsvergleiche für Selbstständige, Freiberufler & Unternehmen

S&P Finanzservice GmbH S&P Finanzservice GmbH
Langhansstraße 96
Berlin, 13086

Wir sind als Immobilien- und Versicherungsmakler, in der Kreditvermittlung und der Baufinanzierung, sowie als Unternehmensberater tätig.

Sterbegeldversicherung / Bestattungsvorsorge ~ SB-Assekuranz Sterbegeldversicherung / Bestattungsvorsorge ~ SB-Assekuranz
Siebenendenweg 46
Berlin, 14163

STERBEGELDVERSICHERUNG - Gut zu wissen, alles geregelt zu haben. Online Preis- und Leistungsvergleich unter: www.Sterbegeld.SB-Assekuranz.de

Ruhle Versicherungen Ruhle Versicherungen
Jules-Verne-Straße 42
Berlin, 14089

Wenn du keine Vertrauensperson hast, eine zweite Meinung haben möchtest oder sogar unzufrieden mit deinem aktuellen Berater bist, dann melde dich bei uns. Wir helfen dir das Versicherungschinesich zu verstehen.

Versicherungsmakler Trenz Versicherungsmakler Trenz
Falkenberger Chaussee 9
Berlin, 13051

Vermittlung und Betreuung von Versicherungen

Kraft-Versicherungsservice Gmbh Kraft-Versicherungsservice Gmbh
Französische Straße 12
Berlin, 10117

Versicherungsmakler für den gewerblichen und privaten Bereich

Allianz Generalvertretung Robert Hambsch Allianz Generalvertretung Robert Hambsch
Mark-Twain-Str. 7
Berlin, 12627

Willkommen auf der Facebook Seite unserer Agentur. Informationen zur Vereinbarung mit Facebook über die Verarbeitung personenbezogener Daten: http://t1p.de/xldh

Allianz Berlin Wedding Allianz Berlin Wedding
Malplaquestraße.6
Berlin, 13347